Etiket arşivi: polis

Koruma görevi yapacak polis memuru alınacak

Kaliteli koruma hizmetinin nitelikli personel ile verilebilmesi ve görevle ilgili aidiyat duygusunun üst seviyede olmasını sağlayabilmek için Koruma Dairesi Başkanlığınca Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü kuruldu.

Koruma hizmeti olarak görev yapmak isteyen 40 yaşından gün almamış, performans değerlendirme puanı iyi ve kıdeme müessir cezası bulunmayan personel ile ilgili koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü tarafından 10 hafta boyunca 300 saat eğitim verilerek başarılı olan kişilerin branş ve atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

Bu eğitime müracaat etmek isteyen asaleti tasdik olmuş veya belirtilen şartlara uygun olan personelin pol- net sistemi üzerinden Koruma Dairesi Başkanlığı sitesinde bulunan formu doldurması gerekiyor.

https://www.egm.gov.tr/koruma/korak adresinden başvuru formunu indirebilirsiniz.

Son Dakika !! İstanbul Emniyet Müdürlüğüne Rütbe Terfi Atamaları Açıklandı

Alınan son dakika bilgilerine göre İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bazı atamalar yapıldı.

Emniyet atama terfilerinin belli olduğunun açıklandığı duyuruda 31 İl Emniyet Müdür Yardımcısı, 41 Şube Müdürü, 19 İlçe Emniyet Müdürüne ait atamalar gerçekleşti.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada atama terfilerinin belli olduğu belirtildi.

Ayrıntılar Gelecek..!!!

Son dakika haberlerinden, polis haberlerinden, gelişmelerden, kamu haberlerinden, emniyet haberlerinden, sıcak gelişmelerden, Türkiye haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Aydın’da ‘Dur’ İhtarına Uymayan Aracı Takip Eden Polis Kaza Yaptı: 2 Şehit

Aydın’da polis ekipleri Dur ihtarına uymayan aracı takip ederken kaza yaptı. Polis aracının akaryakıt tankerine çarpması sonucu meydana gelen kazada 2 polis şehit oldu.

Olay, bugün akşam saatlerinde Aydın-Denizli Karayolu Uğur Soğutma Kavşağı’nda meydana geldi. Nazilli Emniyet Müdürlüğü haber merkezinden yapılan telsiz anonsunda 20 PH 196 plakalı otomobille kız kaçırıldığı ihbarı yapılarak ekiplerin duyarlı olmasını istedi. Bu sırada Ordu Caddesi’nde devriye gezen Hasan Özdemir idaresindeki 09 A 7444 plakalı polis otosu, bahsi geçen otomobili fark etti. Polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan otomobil hızla kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacada kavşakta polis otosuna Haşim Karatay yönetimindeki 20 SP 946 akaryakıt tankeri yandan çarptı. Kazada polis aracını kullanan Özdemir ile yanında bulanan Başpolis Yener Arslan, araçta sıkışarak ağır yaralandı.

Kazayı görenler durumu sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri polisleri sıkıştıkları yerden çıkardı. Sağlık ekiplerinin yaptığı müdahalenin ardından polisler ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Özdemir ve Arslan yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Arkadaşlarının şehit olduğu haberini alarak hastaneye gelen mesai arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir ile Aydın İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’da hastaneye geldi. Kazayı yara almadan atlatan akaryakıt tankerinin şoförü Karatay ise gözaltına alındı.

Polislerin şehit olmasına neden olan otomobil 1324 Sokak’ta lastiğine ateş edilerek içindeki 3 şüpheliyle birlikte yakalandı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Son Dakika!! Kırklareli’de Çevik Kuvvet Aracı Kaza Yaptı: 11 Polis Yaralı

Son dakika haberi Kırklareli’den geldi. Kırklareli’de çevik kuvvet minibüsü kaza yaptı 11 polis yaralandı.

Kırklareli’de Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli personeli taşıyan minibüs, kavşakta dönüş yapan TIR’a yandan çarptı. Kazada 11 hafif şekilde polis yaralandı.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personelini taşıyan ve 39 AA 0041 plakalı minibüs, il merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Kavaklı Beldesi yakınlarında kavşaktan dönüş yapan, sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 41 YN 092 plakalı TIR’a yandan çarptı. Kazada, minibüste bulunan aralarında Şube Müdürü’nün de bulunduğu 11 polis hafif şekilde yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek ile İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar, hastaneye giderek yaralı polis memurlarının durumları hakkında bilgi aldı. Yaralı polislerinin durumlarının hafif olduğu öğrenildi. Kazanın ardından olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri çarpmanın etkisiyle TIR’a sıkışan minibüsü kurtardı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Kırklareli
DHA

Çevik Kuvvet Polisi Olmak (Haftada 72 Saat Mesai, Sürekli Eğitim ve Spor,…)

İstanbul’un Beşiktaş Semtinde meydana gelen ve 38′ i polis 44 kişinin hayatını kaybettiği olayda hedefte Çevik Kuvvet Polisleri vardı. Gelin hep birlikte çevik kuvvet polisi olmak nedir? Hangi sorumlulukları gerektirir? Artıları ve eksileri ile ele alalım.

Çevik Kuvvet ekipleri toplumsal olaylar, miting, eylem, spor müsabakaları, konser, toplu yürüyüşlerde düzenin sağlaması, devlet büyüklerinin programlarında ve devlet büyüklerinin kullandıkları güzergahlarda önlem alınması gibi pek çok konuda görev yapıyor.

İlk Görev Yeri

Emniyet Teşkilatı içerisinde göreve başlayan ilk polis memurları, genellikle çevik kuvvet birimlerine atanır. Mesleğe burada başlatılmasının en önemli nedeni ise genç ve sportif özellikte olmaları. Genç polis memurlarıyla yaşanacak toplumsal olaylara müdahalenin çabuk olması, sokakta kısa sürede pek çok farklı olayı görerek mesleğin detaylarını öğrenme imkanı bulduğu için sistem bu şekilde devam ediyor.

Sürekli Olarak Müdahale Eğitimleri ve Spor

Özel bir disiplin içerisinde yetiştirilen çevik kuvvet polisleri, ani şekilde gelişebilecek olaylara anında müdahalede hazır bulunur. Ekipler, dışarı görevinde olmadıkları zamanlarda da gelişimleri için yanaşık düzen eğitimi, beden eğitimi, yakın savunma eğitimi ve yürüyüşlerde polisin görev, yetki, davranış tarzı, dağıtma ile zararsız hale getirme taktikleri konularında uygulamalı olarak eğitimler alarak gelişebilecek olaylara sürekli olarak hazır bulunuyor. Ayrıca çevik kuvvet ekipleri TOMA, Panzer ve Shortland gibi zırhlı araçları kullanıyor.

Diğer Meslektaşlarından Fazla Çalışıp Mesai Ücreti Almıyorlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan hükme göre, polis memurlarının aylık çalışma süresi resmen haftada 40 saat, ayda 160 saat olması gerekiyor.

İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve İzmir gibi büyük illerde çalışan özellikle çevik kuvvet polislerinin haftada ortalama 70 saat ve üstü görev yaparak ayda 280 saate yakın mesaide kaldıkları görülüyor.

Çevik kuvvet polislerinin pek çok meslektaşlarından neredeyse 2 kat fazla çalışmasına rağmen fazla mesai ücreti alamadıkları kaydediliyor.

Yoğun Gündem ve Personel Yetersizliği

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde son yıllarda artan personel yetersizliği sebebiyle özellikle Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yapan polislerin yaşanan yoğun gündem ve devlet büyüklerinin programları ile ziyaretlerinde alınan tedbirler sebebiyle uzun süre boyunca 12/12 diye bilinen 12 saat çalışıp, 12 saat istirahat sisteminde çalışarak haftada 1 gün izin kullandıkları belirtiliyor.

5haber.com  | Ankara

İstinaf Mahkemesi Rüzgar Çetin Hakkında Yeniden Yargılama Kararı Aldı

Son dakika haberi İstinaf Mahkemesinden geldi.

İstinaf Mahkemesi tarafından alınan kararda, yaptığı trafik kazasında bir polis memurunun ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Rüzgar Çetin’in yeniden yargılanmasını kararlaştırarak duruşma günü verdi.

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, Türkiye haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.cm adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA