Etiket arşivi: ptt personel alımı

KPSS 60 Puan Şartı ile PTT 2500 Memur Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

PTT A.Ş. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile en az ön lisans mezunu personel alımı yapacağını açıkladı.

PTT tarafından DPB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında Büro ve Gişe Görevlisi ile Dağıtıcı pozisyonlarında istihdam etmek üzere 2500 personel alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personellerden 1671’i Büro ve Gişe Görevlisi pozisyonunda, 829’u ise Dağıtıcı görevlisi pozisyonunda istihdam edilecek.

Başvuru Şartları

# T.C. Vatandaşı olmak,

# On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşını geçmemiş olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Süreleri geçmiş veya affa uğramış olsa bile adli sicil kaydı olmaması,

# Askerlikle ilgisinin olmaması, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş
ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

# Lisans düzeyinden yapılacak Büro ve Gişe Yetkilisi alımı için 2016 KPSS’den en az 70, ön lisans düzeyinden yapılacak Dağıtıcı alımı için ise 2016 KPSS’den en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

# Dağıtıcı pozisyonu için n az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 21/08/2017 tarihinde veya önceki bir tarihte sahip olmak.)

Büro ve Gişe Personeli Pozisyonuna Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Eğitim Şartı

Dağıtıcı Personeli Pozisyonuna Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Eğitim Şartı

Son Başvuru Tarihi ve Başvuru Şekli

PTT personel alımına başvurular devam etmekte olup son başvuru tarihi  Ağustos olarak açıklandı.  Başvuru yapacak adaylar www.ptt.gov.tr ve internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 tercih yapabilecektir.

Memur alım haberlerinden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

PTT Genel Müdürü Bozgeyik müjdeyi verdi: “PTT çalışanları arttırılacak”

PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yaptığı son dakika açıklamasında PTT’ye personel alımında önümüzdeki dönemlere değindi. Bozgeyik yaptığı konuşmasında Cumhuriyet’in 100. yılında 40 bin olan personel sayısının 100 bine çıkarılacağını söyledi.

Düzenlenen iftar programına katılan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, iftar programı öncesi yaptığı konuşmasında PTT’nin 40 bin personeli olan büyük bir aile olduğunu söyledi.

PTT’nin, kendisine dünya markası olma hedefi koyduğunun altını çizen Kenan Bozgeyik, “Hızlı adımlarla o hedefe ilerlerken, hepimiz ama hepimiz bu topraklara hizmet etmek için bu bayrağı daha yukarıya çıkarmak için bu ülkenin onurunu ve şerefini daha da yüceltmek için daha fazla çalışmak zorundayız.” dedi.

İstihdam Açıklaması

Hiç durmadan çalışmaya devam ettiklerini dile getiren PTT Genel Müdürü KEnan Bozgeyik, şunları kaydetti:

“PTT gerçekten tarihi süreç içerisinde nasıl Kurtuluş Harbinde sorumluluğunu bilmişse, nasıl 15 Temmuz’da sorumluluğunu bilip o gece bütün ekibiyle 40 bin kişiyle sokağa dökülmüşse Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıyla bu ülkenin onuru için gereğini yapmışsa, bundan sonra da Allah’ın izniyle yapacaktır. Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Ülkemiz için istihdam üreteceğiz. Topraklarımız için iş, aş üreteceğiz. İnsanımıza dokunup hizmet üreteceğiz. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz.

Sayın Başbakanımızın, Bakanımızın açtığı ufukla, Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde bir dünya markası olma yolunda attığımız adımları daha hızlandırarak, şu anda onun üzerinde şirket kurmayı planlamış ve başlangıcını da yapmış bir kuruluş olarak hızlı bir şekilde ülkemize hizmet edeceğiz.”

5haber.com  | Ankara

PTT 2 bin 500 yeni personel alımı ne zaman yapılacak? Bakan müjdeyi verdi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı bir programda yaptığı son dakika açıklamasında personel alımı bekleyen binlerce kişiye müjdeyi verdi. Bakan Arslan, PTT’ye bu yıl 2 bin 500 kişiyi işe alacaklarını daha önce açıkladıklarının altını çizerek, “Ama ortaya koyduğumuz hedefler doğrultusunda bu senenin ikinci yarısında 2 bin 500 kişiyi daha aileye katacağız. Böylece büyüyen gelişen PTT’nin daha fazla hizmet vermesi adına bu sene 5 bin kişiyi aileye katmış olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Bakanlığın personel alımı için önümüzdeki ay ilana çıkması bekleniyor.

Posta ve telekomünikasyon hizmetlerinin 1995 yılında birbirinden ayrılması ile Türk Telekom ve PTT gibi iki dev şirketin yeniden doğduğunu dile getiren Arslan, bu sayede vatandaşa ilgili konularda daha kaliteli hizmet verildiğini aktardı. Bakan Arslan, PTT’nin de Türk Telekom’un da 176 yıldır ülkeye hizmet verdiğini kaydederek, “Türk Telekom da 176 yıllık bir şirket olarak bu ülkenin, coğrafyanın geleceğine yön veriyor. Bilgi ve iletişim teknolojilerinde adımlar atıyor.” diye konuştu.

PTT ve Türk Telekom Arasındaki İş Birliği

Törende konuşan Bakan Ahmet Arslan, 176 yıllık geçmişe sahip iki kurum arasında bugüne kadar bir çok alanda iş birliği olduğunu söyledi. 2013’te başlatılan Pttcell işbirliğini örnek gösteren Arslan, “Bunun çok daha dinamik çok daha kaliteli hizmet vermesi adına 5 yıllık yeni bir süreçle bugün lansmanı yapılan Pttcell, bugüne kadar 500 bin aboneye hizmet etti. Ancak hedef bu sene sonunda bunu en az ikiye katlamaktır. En az ifadesini bilinçli kullanıyorum, bu sene sonunda en az 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

5haber.com  | Ankara

 

PTT KPSS 60 Puan Şartı ile Bin 750 Gişe Görevlisi ve Dağıtıcı Alımı Yapıyor

Son dakika açıklaması PTT’den geldi. PTT tarafından yapılan açıklamada bin 750 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

PTT resmi sitesi ve Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre, PTT A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından bin 113 adet Gişe ve Büro Görevlisi ile 637 adet Dağıtıcı unvanlı “İdari Hizmet Sözleşmeli Personel” alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

# Türk vatandaşı olmak.

# On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. (18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.)

# Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

# 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen suçlarından mahkum olmamak.

# Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

# Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

# Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).

# Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak.

# 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak.

Gişe Görevlisi Özel Başvuru Şartları

# Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

# Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

# KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Dağıtıcı Pozisyonu Özel Şartları

# İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

# Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)

# Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

# KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak

Başvuru Tarihi ve Şekli

İlgil alıma başvuruda bulunacak olan adayların başvurularını 18-23 Nisan tarihleri arasında  www.ptt.gov.tr ve
internet adreslerinden yapması gerekiyor. Yapılacak olan başvurularda adaylar en fazla 25 (yirmibeş) tercih yapabilecektir.

Detaylar için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

PTT Personel Alımı Başvurusu Ne Zaman Başlıyor? (KPSS 60 Puan ile Personel Alımı) | Son Dakika

Beklenen PTT personel alımı açıklaması geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı tarafından yapılmıştı. Bu açıklama sonrasında beklenen ilan ise Devlet PErsonel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. İşte yayımlanan ilanın detayları ve ilgili ilana başcuru şartları.

Genel Şartlar

# T. C. Vatandaşı olması,.
# On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.
# Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
# Sicil kaydı bulunmamak,
# Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
# Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
# Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 18/02/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).
# Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak
# KPSS’ye girmiş olmak

Gişe ve Büro Görevlisi Özel Şartları

# Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
#  Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
# KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak

Dağıtıcı Özel Şartları

# İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
# Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
# Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
# KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak

Başvuru Tarihi ve Şekli

İlgili ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 13-18 Şubat tarihleri arasında  www.ptt.gov.tr ve
internet adreslerinden yapılacaktır

İlanın diğer detayları için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Bakan’dan Son Dakika Açıklaması: PTT’ye 2 bin 500 Personel Alımı Yapılacak

Ulaştırma Bakanından son dakika açıklaması geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı bir programda yaptığı açıklamasında PTT bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 500 personel alımı yapılacağını duyurdu.

Arslan, basın mensuplarının PTT AŞ’ye 2017’de ne kadar eleman alınacağına ilişkin sorusu üzerine, PTT AŞ’ye bu yıl 2 bin 500 personel alınacağını söyledi. Arslan, “Özellikle büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecini önümüzdeki hafta başlatıyoruz. Yıl içinde de bu kadroyu 2 bin 500’e tamamlayacağız. Güçlenen PTT’nin daha da büyüyebilmesi adına kadromuzu artıracağız.” diye konuştu.

Arslan, PTT AŞ’deki taşeron işçilerin durumuna ilişkin soruya da Türkiye’deki tüm taşeronların kamuda istihdamına ilişkin açıklama yapıldığını dile getirerek, “Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik. Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntıları çalışıyor. Bu ayrıntılar bittikten sonra bunu açıklayıp gereğini yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Son dakika haberlerinden, kamu haberlerinden, personel alım haberlerinden, memur haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

PTT 2017’de Personel Alımı Yapacak Mı? 2017 PTT Personel Alımı Ne Zaman?

Binlerce işsiz vatandaş,PTT Genel Müdürlüğünden gelecek olan personel alımını beklemeye başladı.

Geçtiğimiz yıl binden fazla kişi alarak işsizlere bir umut kapısı olan PTT’nin bu yılda personel alımı yapması bekleniyor. Peki PTT personel alımını ne zaman yapacak? PTT personel alımında kaç kişi alınacak? Geçtiğimiz yı binin üzerinde alım yapan PTT bu yıl da aynı alımı yapar mı? Binlerce işsiz vatandaş, bu alımların yapılmasını ve işsizliğe bir çözüm bulunmasını istiyor. İşte PTT personel alımına ilişkin bilgiler.

Geçen Yıl Kaç Kişi Alınmıştı?

PTT 2016 yılı sözleşmeli işçi personel alımında 711 Gişe ve Büro Görevlisi, 257 Dağıtıcı, 35 Mühendis, 25 Tekniker, 5 Avukat, 3 Mimar, 2 İç Mimar alımı olmak üzere toplam 1038 kişiyi işe aldı.

PTT 2017’de Personel Alımı Yapacak Mı?

PTT personel alımları her yılın Nisan-Mayıs dönemleri arasında yapılmaktadır. PTT personel alımında tarihler bir ay eksik veya bir ay sonra olabilirken, alınan personel sayısı ise diğer kurumlara göre biraz fazla olup, birçok kişiye iş kapısı olmaktadır.

PTT’nin 2017 yılında sözleşmeli personel alımı yapması bekleniyor ancak, sözleşmeli personel alımının ne zaman yapılacağı ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Beklenen açıklamanın önümüzdeki dönemlerde yayınlanması bekleniyor. PTT personel alımı ilanı yayınlandığı anda haberdar olmak için sitemizin facebook ve twtter sayfalarını takip edebilirsiniz.

Devam eden 9 bin 322 kamu personeli alım ilanlarını görmek için TIKLAYIN

5haber.com   | Ankara