Etiket arşivi: #QuentinTarantino

Charlie Says Filminin Başrol Oyuncusu Belli Oldu

Ünlü seri katil Charles Manson’ın hayatını konu alan Charlie Says filminin başrol oyuncusu belli oldu. Geçtiğimiz kasım ayında cezasını çektiği hapishanede 83 yaşında hayatını kaybeden Charles Manson’ın gençliğini, İngiliz aktör Matt Smith canlandıracak.

Charles Manson ve arkadaşları, çocukluğundan beri bir suç dünyasında büyümüştür. 1969’da yönetmen Roman Polanski’nin 8 aylık hamile eşi aktris Sharon Tate’in de aralarında bulunduğu 9 kişiyi vahşice öldürmekle suçlanmışlardı.

Charles Manson’un cinayetlerinin sayısı belirlenememektedir. Liderliğini yaptığı grubun en az 35 ölümden sorumlu olduğu sanılmakta. California’da idam cezası kalktığı için ve sayısı belli olmayan cinayetten yargılanan Manson, ömür boyu hapis cezasına dönüştürülmüştü.

Çekimlerine Los Angeles’ta nisan ayında başlanacak olan filmin oyuncu kadrosunda; Suki Waterhouse, Hannah Murray, Odessa Young, Marianne Rendon, Cara Gugino, Kaylie Carter ve Merritt Wever yer alacak.

Filmin senaryosunu American Psycho’yu kaleme alan Guinevere Turner üstleniyor. Filmin senaryosu, Yazar Ed Sanders’ın 1971’de en çok satanlar arasına giren ‘The Family’ ve Karlene Faith’in ‘The Long Prison Journey of Leslie Van Houten’ kitaplarından uyarlanacaktır.

Charlie Says filminin henüz resmi gösterim tarihi bilinmiyor. Yönetmen Quentin Tarantino da bu yıl 9. filminde Charles Manson ve 1969 yılına odaklanmayı planlıyor. Tabi Tarantino’nun da 9. filmi şu an askıda.

Kill Bill 3 Filmi Çekilmeyecek

Kill Bill: Vol.1 ve Kill Bill Vol.2’de de başrolde yer alan Uma Thurman, eski defterleri açarak yönetmen Quentin Tarantino’yu eleştiri yağmuruna tuttu. Thurman’ın çekimlerde ‘zulme uğradığını’ iddia etmesi sebebiyle ikilinin bir daha aynı projede buluşması imkansız hale geldi.

47 yaşındaki aktris, geçtiğimiz günlerde yayınlanan röportajında Kill Bill filminin çekimleri esnasında yapımcı Harvey Weinstein tarafından tacize uğradığını ve filmin yönetmeni Tarantino’nun kendisine zulmettiğini öne sürdü. Uma Thurman, Kill Bill’deki bir sahnede araba kazası geçirdiğini, ciddi zarar gördüğünü ve ölümün eşiğine geldiğini anlattı.

Kaza nedeniyle ciddi bir şekilde yaralandığını aktaran Thurman, “Direksiyon yüzünden karnım ve bacaklarım sıkışmıştı. O acıyı hissettiğimde bir daha yürüyemeyeceğim diye çok korktum. Boyunluk takmaya başlamıştım. Dizimde ve kafamda hasar vardı. Kazadan sonra Quentin ile ciddi bir kavga ettik ve beni öldürmeye çalışmakla suçladım. O da bana çok kızmıştı. Çekimler sırasında bana tükürüyordu ve boğazlandığım sahneleri çekmekten sadistik bir keyif alıyordu” ifadelerini kullandı.

Bütün bu iddialar yıllardır çekilmesi planlanan Kill Bill: Vol.3 filmini akıllara getirdi. Tarantino, 2015’te yaptığı açıklamada, “Kesinlikle böyle bir olasılık var. Muhtemelen filmi çekeceğiz. En büyük sebebi ise Uma ve benim birlikte çalışırken gerçekten iyi vakit geçirmemiz” diye konuşmuştu. Serinin hayranları da filmi merakla bekliyordu.

Thurman’ın son açıklamaları ise bu projenin gerçekleşmesi ihtimalini ortadan kaldırdı. Yönetmen Tarantino’ya sosyal medyada da büyük tepki var. Ünlü oyuncu Jessica Chastain Twitter’da, “Tarantino’nun Kill Bill için Uma Thurman’ın yüzüne tükürdüğünü ve onu zincire vurduğunu düşünmeden edemiyorum. Eğlence sektöründe bu ne zamandan beri normalleştirildi”” diye sordu. Quentin Tarantino ise henüz iddialara bir cevap vermedi.

 

Kaynak: Sinemalar.com

Tarantino’nun Merakla Beklenen Yeni Filminin Oyuncuları Belli Olmaya Başladı

Kült filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino’nun merakla beklenen yeni filminde oynaması kesinleşen ilk isim Oscar’lı aktör Leonardo DiCaprio oldu.

En son 2012 yapımı Django Unchained (Zincirsiz) filminde Quentin Tarantino ile birlikte çalışan Leonardo DiCaprio’nun başarılı yönetmenle tekrar el sıkıştığı söyleniyor. Filmin 20 Kasım 2017’de hapishanede hayatını kaybeden ünlü seri katil Charles Manson’ın hikayesini temel alacağı iddia edilmiş, Tarantino ise senaryoda daha çok 1969 yılına odaklandığını belirtmişti.

Leonardo DiCaprio, 2016’da Oscar aldığı The Revenant’tan sonra ilk kez kamera karşısına geçecek. Filmin oyuncu kadrosu henüz belli olmasa da kadroda bir ünlü aktörün daha yer alacağı söyleniyor. Bu aktörlerin Tom Cruise ve Brad Pitt olacağı tahmin ediliyor.

Charles Manson çocukluğundan itibaren bir suç dünyasında büyümüştür. Manson ve arkadaşları, 1969’da yönetmen Roman Polanski’nin 8 aylık hamile eşi aktris Sharon Tate’in de aralarında bulunduğu 9 kişiyi vahşice öldürmekle suçlanmışlardı. Sharon Tate rolünü Margor Robbie’nin oynayacağı kesinleşmiş durumda.

 

Sony Pictures bünyesinde çekilecek filmin detayları sır gibi saklansa da bir kült film olan Pulp Fiction benzeri bir eser ortaya çıkacağı ve Charles Manson’ın ölüm makinesine dönüştüğü Los Angeles’ta geçeceği iddia ediliyor. Bu yıl içerisinde çekimlerine başlanacak olan film, 9 Ağustos 2019’da, Sharon Tate’in ölümünün 50. yıl dönümünde sinemaseverlerle buluşacak.

Diğer Sinema haberleri için tıklayınız