Etiket arşivi: resmi gazete atama

Resmi Gazete’de Yayımlandı: 7 Bakanlığa Flaş Atamalar!

Resmi Gazete’nin 7 Temmuz sayısında atama kararnamesi yayımlandı.

Yayımlanan kararname ile birçok Bakanlığa ait boş pozisyonlara atamalar yapıldı. İşte yayımlanan kararname ile ataması yapılan isimler ve atandıkları pozisyonlar.

# Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı işleri Genel Müdürlüğüne, Banu ASLAN CAN atandı.

# Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, Büyükelçi Kaan ESENER atandı.

# Dışişleri Bakanlığı Güneydoğu Asya ve Pasifik Genel Müdür Yardımcılığına, Tercüme Dairesi Başkanı Armağan İnci ERSOY atandı.

# Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, Büyükelçi Ümit YARDİM atandı.

# Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Batman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, Nurettin KİYAS atandı.

# Gıda, Yarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Muharrem SELÇUK atandı.

# Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Burak KESER atandı.

# Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine, Rehberlik Ve Teftiş Başkanı Zafer YILDIRIMLI atandı.

# Kalkınma Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine, Planlama Uzmanı Ramazan GÜVEN atandı.

# Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Bakanlık Müşaviri Hayrı MARAŞLlOĞLU atandı.

# Kalkınma Bakanlığı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğüne İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Emin Sadık AYDIN atandı.

# Milli Eğtim Bakanlığı Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Sabahattin DÜLGER atandı.

# Milli Eğitim Bakanlığı Kırklareli İi Milli Eğitim Müdürlüğüne, Murat AŞIM atandı.

# Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Semia PAKSOY atandı.

5haber.com  | Ankara

24 Mayıs Resmi Gazete sayısında HSK’ya ait flaş atamalar yayımlandı

24 Mayıs tarihli Resmi Gazete sayısında Hakimler ve Savcılar Kuruluna ait atama kararları yayımlandı. Yayımlanan atama kararlarında HSK üyeliğine seçilenler duyuruldu.

Resmi Gazete’nin 24 Mayıs ekinde yer alan atama kararında şu ifadelere yer verildi:

“Anayasanın geçici 21’inci maddesinin (C) fıkrası uyarınca, Genel Kurulun 16.05.2017 tarihli 92’nci Birleşiminde yapılan seçim sonucunda aşağıda adı ve soyadı yazılı adaylar Hâkimler ve Savcılar Kurulu üyeliklerine seçilmişlerdir.

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

Adı ve Soyadı
Yaşar ŞİMŞEK Yargıtay Üyesi
Mehmet ADEMOĞLU Yargıtay Üyesi
Alp ARSLAN Yargıtay Üyesi
Cafer ERGEN Danıştay Üyesi
Ali Cengiz KÖSEOĞLU Öğretim Üyesi
Songül YAZAR Avukat
Hamit KOCABEY Avukat”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, atama haberlerinden, resmi gazete haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Bakanlıkların kritik birimlerine yapılan atamalar Resmi Gazetede

13 Mayıs tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan kararlarla Bakanlıkların kritik Başkanlıkları ve Şubelerine atamalar gerçekleşti. İşte o atamalar.

Ekonomi Bakanlığı

Açık bulunan Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına Fatih SARIKAYA’nın atanması, 657 sayılı Kanunun 68/B ve 74 üncü maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Enver AKGÜL’ün atanması, 657 sayılı Kanunun 68/B ve 74 üncü maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereği uygun görülmüştür.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Açık bulunanTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollan Taşımacılık Anonim Şirketi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollan İşletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Veysı KURT’un atanması, 657 sayılı Kanunun 74 üncü maddesi ile 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 24 üncü maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan Kıyı Emniyeti Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Hızırreıs DENlZ’in atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ncı maddesi ile 2477 sayılı Kanunun 2 ncı maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine İsmet TOPACA’nın atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ve 8 inci maddeleri gereğince uygun görülmüştür.

Karayolları Genel Müdürlüğünde açık bulunan Antalya 13 üncü Bölge Müdürlüğüne Arif ÇOBANOĞLU’nun atanması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 76 ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Açık bulunan Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Prof, Dr. İlhan KOCAARSLAN’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 74 üncü maddesi ve 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 24 Üncü maddesi gereğince uygun görülmüştür.

Karayolları Genel Müdürlüğünde açık bulunan Diyarbakır 9 uncu Bölge Müdürlüğüne Şefik SOLMAZ’ın atanması uygun görülmüştür.

5haber.com  | Ankara

Bakanlıklara ait görevden alma ve atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı

12 Mayıs tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan atama kararları ile Bakanlıklarda bazı değişiklikler yapıldı.

Yapılan değişiklikler ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Maliye ile Sağlık Bakanlıklarına ait bazı pozisyonlarda görevden almalar oldu. İşte yayınlanan atama kararları.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Bakanlık Müşavirleri Salim GÜNGÖR, Fehmi BÜYÜKKARAGÖZ, Hamit MUR.SELOĞLU, Mustafa GÜR ve Selim BUDAK’ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alınmaları kararı alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sadi CİVELEKOGLU’nun başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun görülmüştür.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Dr.Adnan KÖSE’nin başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, uygun görülmüştür.

Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer ÇOBAN’m başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, uygun görülmüştür.

Maden işleri Genel Müdür Yardımcısı Dr.Selahattin ERDOĞAN Tn başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, kararı alındı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Nedim ÖZYOL’un başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, kararlaştırıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bakanlık Müşaviri Gürsel KÜSEK’in başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun görülmüştür.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Bakanlık Müşaviri İlhan KAYMAZ’ın, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü EFE’nin, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun görülmüştür.

Maliye Bakanlığı

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ekrem CANDAN’ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun görüldü.

Maliye Bakanlığı

Muhasebat Genel Müdür Yardımcıları Sinan İPEK ile Sebahattüı TURAN ün başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alınmaları, kararlaştırıldı.

Sağlık Bakanlığı

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Dr. Fuat KANTARCI’nın atanması, uygun görüldü.

Sağlık Bakanlığı

Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. İsmail KARTAL/m atanması uygun görülmüştür.

5haber.com | Ankara