Etiket arşivi: ryan babel

Beşiktaş’ın Anlaştığı Ryan Babel Kimdir? (Oynadığı Takımlar ve Performansı)

Devre arası transfer döneminin yaklaşması ile birlikte Beşiktaş transfer çalışmalarına hız kazandırdı. Son günlerde Ryan Babel ile anlaştığı belirtilen siyah beyazlı ekipten beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamada Ryan Babel ile anlaşmaya varıldığı ve imza için gün beklendiği belirtildi.

İspanya’nın Deportivo ekibinde forma giymekte olan, önceki gün oynanan ve takımın 3-1 kazandığı karşılaşmada 89 dakika sahada kalarak bir gol atan Babel, maç sonu yaptığı açıklama ile çeşitli sebeplerden dolayı futbol hayatına İspanya dışında devam edeceğini belirtti ve Deportivo’ya veda ettiğini, açıkladı. Babel maç sonu yaptığı açıklamada, Beşiktaş ile beraber iki takımdan daha teklif aldığını ve menajeri ile görüştükten sonra kesin kararını ilan edeceğini ifade etti.

Hollandalı sol açık ile her konuda anlaşan ve ön protokol yapan Siyah Beyazlılar ise, oyuncunun İstanbul’a gelerek resmi imza atmasını bekliyor.

2013-15 sezonları arasında Kasımpaşa forması giyen Babel, 59 maçta 14 gol atmayı başarmıştı. Deportivo’ya 3 aylığına gelen Ryan Babel, burada da başarılı bir performans sergileyerek La Liga macerasını 4 gol 1 asist ile tamamladı.

Ryan Babel Kimdir?

Hollandalı sol açık futbolcu 19 Aralık 1986 tarihinde doğdu. 2004-2007 yılları arasında Ajax forması giyen Babel takımı ile çıktığı 73 maçta 14 gol atma başarısı gösterdi. 2007-2011 yılları arasında Liverpool forması giyen Babel 91 maçta 12 gol atarak takımına katkı sağladı. Liverpool’da beklenilenin altında performans gösteren Babel buradan Almanyanın 1899 Hoffenheim takımına gitti ve burada da çıktığı 46 maçta 5 gol attı.

2013-2015 yılları arasında da ükemiz takımlarından Kasımpaşa’da forma giyen Babel burada 59 maçta 14 gol atmayı başardı. Şimdi formasını giydiği Deportivo’da çıktığı 11 maçta 4 gol atan Babel, devre arasından itibabaren Beşiktaş forması giyecek.

5haber.com  |  Ankara

Fikret Orman’dan Ryan Babel Transferine Yönelik Son Dakika Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yaptığı son dakika açıklamasında gündemde dolaşan Ryan Babel transferi iddialarına yanıt verdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde düzenlenen ‘Kulüp Yönetiminde Ekonomi ve Beşiktaş’ adlı konferansta konuştu. Beşiktaş taraftarlarının da katıldığı konferansta marş ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye çıkan Fikret Orman, BJK’nin Osmanlı’dan miras kalan en önemli kurumlardan biri olduğunu söyledi. Kulübün Türkiye’nin gelişiminde etkin rol oynadığını, dürüstlük, adalet ve ahlaki unsurlara değer verdiklerini kaydeden Orman, “Çocukluğumdan itibaren Beşiktaş Kulübü’nün içerisindeyim. Biz de bir BJK eğitimi vardır. İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz. Saygılı ve mütevazı olmak, rakiplerle iyi geçinmek, renklere saygılı davranmak gibi birçok değerli maddesi vardır” dedi.

Çok İyi Yerlere Geleceğiz

En kötü durumda bile kimseye taviz vermediklerini, ekonomik ve ahlaki değerlerini bozmadıklarını vurgulayan Orman, zamanla itibar yönetimiyle gönüllerde güven inşa ettiklerini, ilkeli, itibarlı, iyi planlanmış bir stratejiyle yoluna devam eden Beşiktaş’ın hızla büyüme trendi gösterdiğini belirtti. Beşiktaş’ın bir dünya kulübü olacağına inandığının altını çizen Orman, “Biz bu ülkenin bir parçasıyız. Ülkemizle beraber çok iyi yerlere geleceğiz. Gerçek bir dünya takımının nerelerde olabileceğini hep birlikte göreceğiz. Size de taraftarlar olarak bu yükselişi görmek nasip olsun. Bizim için büyüklük kriteri dünyada tanınır bir takım olmaktır; dünya çapında başarılar elde etmesiyle, yönetim şekliyle, sponsorlarıyla, statlarıyla, skorlarıyla. İşimizi iyi yapmaya, iyi takım kurmaya, ahlaklı oyuncular seçmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Toplumsal Katkı Beratı

Konferansta, SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nin önerisi üzerine SDÜ Senatosu kararıyla Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’a ‘Toplumsal Katkı Beratı’ verildi. Başkan Orman’a beratını SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan verdi.

5haber.com  | Ankara
DHA