Etiket arşivi: Sağlık Bakanı

6 Mayıs Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Bugünkü vaka sayısı 2.253 oldu vefat eden sayı ise 64 oldu Bugünkü iyileşen sayı 4.917 olmuştur.

Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı azaldı. Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu. Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız.

Resim

4 Mayıs Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrett,n Koca 4 Mayıs Koronavirüs  tablosunu açıkladı. Bugünkü Vaka sayısı 1.614 olurken vefat eden sayısı 64 oldu. iyileşen hasta sayısı 5.015 oldu.

Son 24 saatte iyileşen hasta sayısıyla yeni vaka sayısı arasındaki fark, artmaya devam etti. Test sayısında, düne göre yaklaşık 11.000 artışa rağmen, yeni tanı sayısı azaldı. Hastalığa yeni bir fırsat tanımazsak kontrol bizim elimizde.

Resim

1 Mayıs Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 1 Mayıs tablosunu açıkladı. Bugünkü vaka sayısı 2.188 vefat eden sayısı 84 oldu. İyileşen sayı ise 4.922 olmuştur.

Son 24 saatte iyileşenler, yeni tanı konan hastaların 2,25 katı. Toplam iyileşen sayısı 53 bin. Bu sayı bugüne kadarki toplam vaka sayısının %45’ine yakın. Yoğun bakım hasta sayısı azalıyor. Tedbirde dikkatli olalım. Dışarıdaki hava tabloyu değiştirebilir.

Resim

30 Nisan Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaparak Koronavirüs tablosunu açıkladı.Bugünkü  Vaka sayısı 2.615 olurken vefat eden sayısı 93 olmuştur.

Test sayısında 1 milyonu geçtik. Vaka sayısında artış öngörülebilir seyirde. Solunum desteğine ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış devam ediyor. Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım.

Resim

29 Nisan Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fakrettin Koca Açıklama yaparak günlük korona virüs  Tablosunu açıkladı . Bugünkü vefat sayısı 89 Vaka sayısı ise 2.936  olmuştur. İyileşen hasta sayısı ise 5.231

Test sayısındaki artışa kıyasla vaka sayısındaki artış öngörülebilir düzeyde. İyileşen hastalarımızın sayısı 44.000’i, toplam vaka sayımızın da üçte birini geçti. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Tedbirde ısrarcı olalım.

Resim

27 Nisan Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 27 Nisan tablosunu açıkladı. bugünkü vaka sayısı 2.131 olurken vefat eden sayısı 95 oldu.Toplam vefat sayısı 2.900’e ulaştı. Toplam iyileşen hasta sayısı 33.791 olmuştur.

Bir gün içinde iyileşen en yüksek hasta sayısına ulaştık. Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için, ihtiyaç duyulan test sayısında azalma bugün de devam etti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş sürüyor. Bu başarıyı riske atmayalım.

Resim