Etiket arşivi: sağlık personeli alımı

Spor Bakanlığına ve Üniversitelere 13 Bin Memur Alınacak (Akademik, Sağlık, ASDEP, Memur)

Kilis Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında, gün içerisinde partisinin Adıyaman ve Kilis kongrelerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, kamuya memur alımına değindi ve sayıları verdi.

Bütçe görüşmelerinin sona erdiğini söyleyen Başbakan, memur alımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ayrıca 2018 bütçesi malum cuma günü Meclis Genel Kurulunda kabul edildi ve yeni yıla inşallah yeni bütçemizle girmiş olacağız. 2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli bir şekilde daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için Sağlık Bakanlığımıza 36 bin sağlık personeli alacağız. Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz ve Adalet Bakanlığında da çeşitli hizmetlerde çalışmak üzere zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin personeli istihdam edeceğiz. Ayrıca köylerimizin eksik imam ihtiyacını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 9 bin 500 kadro vereceğiz, müezzin, imam ve Kur’an öğreticisi olarak buralarda çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı, her geçen yıl her geçen ay yurt sayısını artırıyor Kredi Yurtlar Kurumu… Dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018’de işe başlaması için gerekli izinleri almış durumdayız.

Üniversitelerimizde 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 2 bin ve üniversite hastanelerinde 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek. Böylece bakanlıklarda, devlet dairelerinde, ‘personel eksikliğinden dolayı işlerin aksaması’ diye bir sorun yaşanmayacak, hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Spor Bakanlığı ve Üniversitelere 13 Bin Memur Alınacak

Başbakan yaptığı açıklamada Üniversitelere akademik ve sağlık ile diğer personel olarak toplam 11 bin personel alımı yapılacağını söylerken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına da 2 bin kişi alınacağını söyledi.

İlanlardan anında haberdar olmak için;

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Başbakan Yıldırım Açıkladı: “36 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak”

Kilis’te düzenlenen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuya personel alımına değinen Başbakan Binali Yıldırım, yeni yılda toplamda 110 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, 36 bin sağlık personeli, 20 bin öğretmen, Adalet Bakanlığına 15 bin personel, 9 bin 500 diyanet ve diğer kamu personelleri dahil 110 bin personel alınacağını açıkladı.

Açıklamasında Başbakan Yıldırım açıklamasında özetle şu ifadeleri kullandı:

“2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli, daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için Sağlık Bakanlığı’na 36 bin, Milli Eğitim Bakanlığı’na 20 bin, Adalet Bakanlığı’na 15 bin, Diyanet İşleri Başkanlığı’na 9 bin 500, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 10 bin 900, üniversitelerimize 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 2 bin ve üniversite hastanelerine 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek.

Türkiye, demokrasi ve refah yolunda asla geri adım atmayacak. Her kim ‘AK Parti’ye muhalefet edeyim’ diye Türkiye’ye muhalefet ederse mutlaka mahcup olur. Bunu geçmişte herkes gördü, gelecekte de herkes görecek. Meşru hükümete, seçilmiş Cumhurbaşkanına karşı söylenen her gayrimeşru söz, Türkiye’ye karşı söylenmiştir, bu böyle bilinmelidir.”

Sağlık Bakanlığına 36 Bin Personel Alınacak

Başbakan Yıldırım, yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığına 36 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Daha önce de Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yeni yılda sağlık personeli alımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

”2018 yılı içerisinde, 9 bin doktor atayacağımızı tahmin ediyoruz en azından, onlar zaten otomatik, mecburi hizmetten dolayı alıyoruz. 27 bin ebe ve hemşire kadrosu oluşturmaya gayret ediyoruz ve bunu tamamlayacağız inşallah. Taşeronlarla ilgili yasal düzenlemenin bitmesini bekliyoruz. ”

İlanlar yayımlandığı anda haberdar olmak için;

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Bakan Demircan Atama Bekleyenlere TBMM’den Sevindiren Müjdeli Haberi Verdi

TBMM Genel Kurulunda devam eden 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı üzerinde milletvekillerinin sorularını cevaplayan Sağlık bakanı Ahmet Demircan, atanamayan sağlıkçılar ile ilgili bir soruyu yanıtladı. Bakan Demircan, çekilen 2 kur’adan sonra ellerinde yaklaşık bin 140 atanamayan sağlıkçı olduğunun altını çizdi.

Bakan Demircan, bu kişiler hakkında ypaılan güvenlik soruşturmasının sonuçları geldikçe atanmasında sakınca olmayanları atadıklarının altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Sanıyorum önümüzdeki günlerde artık nihayetlenecek. Yeni atamalar için ise önümüzdeki 2 hafta içinde yine kura açacağız. Atanamayanlar, soruşturması bitmediği için atanamayan arkadaşlardan bahsediyoruz. Onların da önümüzdeki günlerde soruşturması elbette bitecek. Yeni kura önümüzdeki 2 hafta içinde çekilecek.”

İmar Değişiklikleri

Görüşmeler Genel Kurulda devam ederken söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, yaklaşık 4 yıl içerisinde 4 bin 200 imar değişikliği yaptığını, bu imar değişikliklerinin bir çoğunun ranta dayalı olduğunu savunarak bu duruma tepki gösterdi.

Çankaya’da Dikmen Tepe ile ilgili bir karar alındığını ifade eden Yılmaz, bu yerin sahibinin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın ağabeyi, Tuna İnşaat’ın sahibi Mahmut Tuna olduğunu öne sürerek şu sözleri söyledi:

“İlk defa olan bir imar değişikliği yapılıyor, 15 bin 750 metrekare olan alan, 23 bin 625 metrekareye çıkıyor. Ankara tarihinde olmayan bir şey oluyor, buradan düzenleme ortaklık payı ve kamu ortaklığı payı alınmıyor, yani gizli emsal 2,5; 3’e çıkıyor.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ihaleyle yapılıyor, 715 milyona mal oluyor ama Bağcılar-Başakşehir Metrosu 2 kilometresi ihale ediliyor ve yaklaşık yüzde 700’lük keşif artışı yapılıyor. Bakanlar Kurulunun bile yetkisinin yüzde 40 olduğu yerde, İstanbul’da yüzde 700’lük keşif artışı yapılıyor. İhaleyle yapılan 16 kilometre yer 713 milyona mal olurken, ihalesiz yapılan bu yer 1 milyar 182 milyona mal oluyor. Orman Genel Müdürlüğünden alınan toprak alanları İstanbul Büyükşehir Belediyesine veriliyor. 4 katrilyon liralık bir rant var, bunun başına getirilen daire başkanı FETÖ’den soruşturmaya tabii tutuluyor. Bu 4 katrilyonluk payda Kavurmacı’nın, dönercinin payı var mıdır, yok mudur bunların hesabı sorulmadan ‘Kenara çekilin’ demekle bu işler olmaz.”

AK Parti Savcılığa Suç Duyurusu Yap Dedi

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da MHP’li Seyfettin Yılmaz’ın, elindeki belgelerle beraber, kürsüden iddia ettikleriyle ilgili olarak hemen savcılığa suç duyurusunda bulunmasını istedi.

Hangi Dava Sonuçlanmış

Seyfettin Yılmaz ise “Bugüne kadar bu imar yoğunluğu artışlarından hangi dava sonuçlanmış?” sorusunu yönelterek tepkisini dile getirdi.

5haber.com  | Ankara

Sağlık Bakanlığı Yeni Memur Personel Alımı Açıklaması Geldi (Ek Atama Olacak mı?)

Sağlık Bakanlığından bir son dakika açıklaması geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada yeni personel alımı ile ilgili müjde geldi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, katıldığı bir programda yaptığı konuşmasında, Sağlık Bakanlığına personel alımı müjdesini verdi.  Bakan Demircan’ın personel alımları ve hali hazırdaki güvenlik soruşturmasındaki adayları yakından ilgilendiren açıklamaları şu şekilde;

“Bütçeyi iki taraflı olarak değerlendireceğiz. Birincisi, oluşan genişlemeyi en önemli konuları öne çekerek kullanacağız, aynı zamanda tasarruf da yapacağız. En son tasarruf yapılacak alan sağlıktır ama yine de yapılır. Neden? Çünkü, kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmak zorundayız.Evet, bütçede alım var, rakamlar bütçe kesinleşip verildiğinde daha net olacak. Personel açağımızı kapatmaya yönelik geçen seneye göre daha fazla alım olacak.Elimizde olmayan nedenlerle OHAL dönemini yaşıyoruz. Güvenlik soruşturmasız atama yapılmıyor.

Önce atayalım sonra güvenlik soruşturması gelsin yöntemi olmuyor, önce güvenlik soruşturması. Uzadı, biz gayret ettik, bakan arkadaşlarımızla görüştük ve imkan ölçüsünde hızlandı. Gelenlerin atamalarını yaptık. Tabii, engel teşkil varsa yapamadık. Gerekli işlemler, o ayrı bir şey ancak o kişilerin bir kısmının güvenlik soruşturması daha gelmedi. Bekliyoruz, gelince hemen atamalarını yapıyoruz. Gelip de ‘Tekrar değerlendirilsin’ dediklerimiz var. Bu değerlendirme de gelince son şekli verilecek. Bu bizim için gerçekten önemli. Çünkü, bizim personele ihtiyacımız var. Bu güvenlik soruşturmalarının bitmesi bizi de rahatlatıyor.”

Sağlık Bakanlığı Ek Ataması Bekleniyor

Geçtiğimiz ay sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan  AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar Sağlık bakanlığı 2017 yılı ek atama ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde Sağlık Bakanlığında yeni sağlık personeli alımı olup olmadığı ile ilgili yoğun sorular gelmekte olup, konuyla ilgili; Sağlık Bakan yardımcımızla yaptığımız görüşmede 2017 yılı içerisinde atama yapmak üzere Maliye Bakanlığından sözleşmeli personel kadrosu talep edildiği, talebin Maliye Bakanlığınca onaylanması halinde 2017 yılı içerisinde sağlık personeli alımı yapılacağı ifade edilmiştir”

Memur alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Celal Bayar Üniversitesi En Az Lise Mezunu Personel Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, geçtiğimiz gün Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu.

Yayımlanan personel alım ilanında Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde istihdam etmek üzere 18 sağlık meslek lisesi mezunu, 6 yüksekokul mezunu hemşire, 1 Biyolog, 4 sağlık teknikeri, 3 sağlık teknisyeni, 2 ebe olmak üzere toplamda 34 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Süresi geçmiş veya affa uğramış olsalar bile TCK’nın 53. maddesinde belirtilen suçları işlememiş olmak,

# Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

# Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak,

# Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

# 2016 KPSS’ye girmiş olmak, ((Lisans mezunları için KPSS P3, Önlisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır)

# Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

# Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.

Başvuru Özel Şartları

Manisa Celal Bayar Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında bulunan pozisyonlara başvuru yapacak adaylarda aranan özel şartlar için TIKLAYIN

Başvuru Şekli ve Son Tarihi

Sözleşmeli personel alımı için başvurular 5 Eylül mesai bitimine kadar aşağıdaki evraklarla birlikte Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

# Başvuru formu,
# Öğrenim Belgesi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Deneyim Belgesi,
# Sertifikalar.

Memur alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Necmettin Erbakan Üniversitesi En Az Lise Mezunu Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanda sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. Yayımlanan ilanda 8 lisans mezunu, 11 lise mezunu hemşire, 4 acil tıp teknikeri personeli ve 1 lisans mezunu ebe olmak üzere toplamda 24 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Süreleri geçmiş olsa ve affa uğramış olsa bile herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak,

# Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise
muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

# Atanacağı görevi yapmaya engel teşkil edecek akıl sağlığı rahatsızlığı bulunmaması,

# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

# Başvurularda lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP3, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

# Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Özel Şartları

Başvuru Şekli ve Son Tarihi

Necmettin Erbakan Üniversitesi en az lise mezunu sağlık personeli alımı ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla 25 Ağustos tarihine kadar Meram Tıp Fakültesi Hastanesi İnsan Kaynakları birimine müracaat etmesi gerekmektedir. Posta ile alınan başvurular kabul edilmez.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# T.C. kimliğinin aslı,
# Diploma, çalışma belgesi ve eğitim sertifikalarının fotokopisi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Adli sicil kaydı,
# 1 adet fotoğraf

Son dakika haberlerinden, memur alım haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Süleyman Demirel Üniversitesi 55 Sağlık Personeli Alımı Başvurusu İçin Son Gün: 21 Ağustos 2017

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvurular sona eriyor.

DPB’de yayımlanan personel alım ilanında Süleyman Demirel Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ön lisans mezunu sağlık personeli alımı yapacağı belirtildi. Alınacak personellerin 40’ı hemşire, 2’si fizyoterapist, 4’ü anestezi teknikeri, 1’i odyolog, 3’i Tıbbi görüntüleme teknikeri, 3’ü  Tıbbi Laboratuvar teknikeri, 1’i elektrofizyolog, 1 perfüzyon personeli olmak üzere toplamda 55 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

#  Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

# Görevini yapmaya engel akıl hastalığı bulunmaması,

#  2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Lisans mezunlarında KPSSP3 puanı, ön lisans
mezunlarında KPSSP93 puanı esas alınacaktır.

#  Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Özel Şartları

Başvuru Şekli ve Tarihi

Süleyman Demirel Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuruları için son gün 21 Ağustos Pazartesi olarak açıklandı. İlana başvurular şahsen yapılacak olup müracaatlar, aşağıdaki evraklarla birlikte SDÜ Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru formu,
# Nüfus Cüzdan fotokopisi,
# Mezuniyet belgesinin fotokopisi,
# 2016 KPSS sınav sonuç belgesi.
# Mesleki tecrübe belgesi
# Perfüzyonist yetki belgesi(Sağlık Bakanlığınca Onaylı)

Son dakika haberlerinden, memur alım haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |Ankara

Devam Eden Sağlık Personeli Alım İlanları: 185 Memur Personel Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanlarda sağlık personeli alımları yapılacağı belirtildi. 

Kamu kurum ve kuruluşları, DPB üzerinden yayımlanan ilanlarla çok sayıda personel alımı yapıyor. İşte yayımlanan ilanların detayları.

Akdeniz Üniversitesi 75 Personel Alımı Yapıyor: Son Gün 9 Ağustos

Akdeniz Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda 70 lisans 5 ise lise mezunu hemşire alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilana başvurular 9 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. İlgili ilana başvuru yapacak adayların başvurularını şahsen yapmaları gerekmektedir. İlan metnine gitmek için TIKLAYIN

Bozok Üniversitesi 5 Sağlık Personeli Alımı: Son Gün 9 Ağustos

Bozok Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda 5 lisans mezunu hemşire alımı yapılacağı bildirildi. İlana başvuru yapacak adayların 9 Ağustos mesai bitimine kadar Üniversite personel daire başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. İlan metnine gitmek için TIKLAYIN

KTÜ 18 Personel Alıyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi 18 personel alımı için ilan yayımladı. İlana başvurular 15 Ağustos günü sona eriyor. İlan metnine gitmek için lütfen TIKLAYIN

İstanbul Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel alıyor

İstanbul Üniversitesi tarafından DPB’de yayımlanan ve başvuruları 17 Ağustos’ta sona erecek olan sağlık personeli alımının ilan metnine gitmek için lütfen TIKLAYIN

SDÜ 55 Sağlık Personeli Alıyor

Süleyman Demirel Üniversitesi yayımladığı ilan ile 55 sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanın detayları ve başvuru bilgisi için lütfen TIKLAYIN

Yayımlanan ilanlara başvurular şahsen yapılmakta olup, adayların eklerde belirtilen evraklarla birlikte Üniversite Personel Daire Başkanlıklarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Personel alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Sağlık Personeli Alımlarında Son Durum (Devam Eden İlanlar, Alım Yapılacak Toplam Sayı)

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından daha önceden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığına 46 bin 500 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Bakan Akdağ’ın bu açıklamasının ardından Bakanlık 4 bin personel alımı yapmıştı. 4 bin alımın yapılmasının ardından kalan 42 bin 500 personel alımının önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi. Yapılacak 42 bin 500 personel alımının 16 bin 500’ünün sağlık personeli, 13 bininin doktor ve 17 bininin ise şirket çalışanları olacağı öğrenildi.

Bakan Akdağ’ın Açıklaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, daha önce yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığına alınacak personellerin sağlık lisesi mezunları ve üniversitelerin sağlık bölümlerinden mezun olanlar arasından alınacağını belirtti.

Bakanlık Merkezi Atama ile 16500 Personel Alımı Yaptı

Sağlık Bakanlığı, 2017 yılı içerisinde bakanlık bünyesine toplamda 16500 personel alımı yaptı. Yapılan alımda 4 bini Şubat atama döneminde, 12500’ü de Haziran döneminde aldı.

Personel Alımları Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığına personel alımları yıl sonuna kadar yapılacak. Alımlardan haberdar olmak için 5haber’i takipte kalabilirsiniz.

Devam Eden Sağlık Personeli Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile sağlık personeli alımı yapıyor. Buna göre devam eden sağlık personeli alımları şu şekilde:

Kocaeli Üniversitesi 62 Sözleşmeli Personel Alıyor

Kocaeli Üniversitesi en az lise mezunu sağlık personeli alımı için son başvuru tarihi: 19 Temmuz

Selçuk Üniversitesi 82 Sağlık Personeli Alıyor

Konya Selçuk Üniversitesi 82 sağlık personeli alımı son başvuru tarihi: 26 Temmuz

Mustafa Kemal Üniversitesi 66 Sağlık Personeli Alıyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi sağlık personeli alımı son başvuru tarihi: 31 Temmuz

Mersin Üniversitesi 73 Sağlık Personeli Alıyor

Mersin Üniversitesi sağlık personeli alımı için son başvuru tarihi: 1 Ağustos

Afyon Kocatepe Üniversitesi 29 Sağlık Personeli Alıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi sağlık personeli alımı son başvuru tarihi: 31 Temmuz

İnönü Üniversitesi 26 Sağlık Personeli Alıyor

İnönü Üniversitesi sağlık personeli alımı için son başvuru tarihi: 1 Ağustos

5haber.com  | Ankara