Etiket arşivi: sağlıkçı alımı

Devam Eden Sağlık Personeli Alım İlanları: 185 Memur Personel Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanlarda sağlık personeli alımları yapılacağı belirtildi. 

Kamu kurum ve kuruluşları, DPB üzerinden yayımlanan ilanlarla çok sayıda personel alımı yapıyor. İşte yayımlanan ilanların detayları.

Akdeniz Üniversitesi 75 Personel Alımı Yapıyor: Son Gün 9 Ağustos

Akdeniz Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda 70 lisans 5 ise lise mezunu hemşire alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilana başvurular 9 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. İlgili ilana başvuru yapacak adayların başvurularını şahsen yapmaları gerekmektedir. İlan metnine gitmek için TIKLAYIN

Bozok Üniversitesi 5 Sağlık Personeli Alımı: Son Gün 9 Ağustos

Bozok Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda 5 lisans mezunu hemşire alımı yapılacağı bildirildi. İlana başvuru yapacak adayların 9 Ağustos mesai bitimine kadar Üniversite personel daire başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. İlan metnine gitmek için TIKLAYIN

KTÜ 18 Personel Alıyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi 18 personel alımı için ilan yayımladı. İlana başvurular 15 Ağustos günü sona eriyor. İlan metnine gitmek için lütfen TIKLAYIN

İstanbul Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel alıyor

İstanbul Üniversitesi tarafından DPB’de yayımlanan ve başvuruları 17 Ağustos’ta sona erecek olan sağlık personeli alımının ilan metnine gitmek için lütfen TIKLAYIN

SDÜ 55 Sağlık Personeli Alıyor

Süleyman Demirel Üniversitesi yayımladığı ilan ile 55 sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanın detayları ve başvuru bilgisi için lütfen TIKLAYIN

Yayımlanan ilanlara başvurular şahsen yapılmakta olup, adayların eklerde belirtilen evraklarla birlikte Üniversite Personel Daire Başkanlıklarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Personel alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Sağlık Bakanlığının 2017 Yılında Ek Atama Yapması Gerekmektedir

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı içerisinde hedef olarak gösterdiği 16500 personel alımını gerçekleştirdi. Şubat atama döneminde 4 bin personel alımı yapılırken geçtiğimiz ay 12500 personel alımı yapıldı. Merkezi atama ile alınan personeller, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayacaklar. Peki Sağlık Bakanlığı 2017 yılı içerisinde başka bir alım yapmayı düşünüyor mu?

Geçtiğimiz yılın son dönemlerinde gerçekleşen bütçe görüşmelerinde Sağlık Bakanlığı 2017 yılı boyunca 16500 personeli alımı yapacağını açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı hedef olarak gösterdiği bu alımları Şubat ve Haziran dönemlerinde gerçekleştirdi. İki atama döneminin geride kalması ile atanamayan sağlıkçılar, yeniden Sağlık Bakanlığından gelecek personel alımı açıklamasını beklemeye başladı.

Bakanlığa ek atama isteyen sağlıkçılar, 2017’nin kalan 6 aylık döneminde personel alımının olmamasından şikayetçi. Sağlık Bakanlığının Devlet Personel Başkanlığından ek atama için kontenjan istemesini bekleyen adaylar, gerek sosyal medyada gerekse forum siteleri üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor.

Son Sınıf Sağlıkçılar Başvuru Yapamadı

12500 personel alımında son sınıf sağlıkçılardan, başvuru tarihinde mezun olamayanlar, merkezi alıma başvuru yapamadı. Mezun olduktan sonra 2017 yılında personel alımı yapılmayacağı için adayların atanma şansına sahip olmaları için en az 6-7 ay beklemesi gerekecek.

Üniversiteler Personel Alıyor_Ama Yeterli Değil

Üniversite hastaneleri Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile sağlık personeli alıyor. Ancak bu alımlar az sayıda olduğu için yeterli olmuyor. Atama bekleyen 400 binden fazla sağlıkçı bulunurken Üniversite hastanelerine alımlar 100’lü sayılarda kalmaktadır. Bu nedenle merkezi alımların arttırılması gerekmektedir.

Atama Bekleyen Sağlıkçılar Bakan Akdağ’dan Müjde İstiyor

400 binden fazla atama bekleyen sağlıkçı, Sağlık Bakanlığına ek atama yapılması için Bakan Akdağ’dan personel alım müjdesi bekliyor.

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlar üzerinden takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Erciyes Üniversitesi 113 sağlık personeli alımı başvuruları sona eriyor

Erciyes Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanında 113 sağlık personeli alımı yapılacağı geçtiğimiz hafta bildirilmişti.

DPB üzerinden yayımlanan ilanında Erciyes Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 Eczacı, 1 Diyetisyen, 1 Fizyoterapist, 102 Hemşire ve 8 Sağlık Teknikeri olmak üzere toplamda 113 personel alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Koşulları

# 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,

# Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak,

# 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu sınavlardan Lisans mezunları için KPSSP3,Önlisans mezunları için KPSSP93 puanı esas alınacaktır.(Eczacılık pozisyonunda KPSS şartı aranmıyor.)

# 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı mevzuatta tanımlanmış olan çok tehlikeli işyerinde çalışmaya mani hali olmamak.

# Nöbet usulüne göre gece nöbeti ve gece vardiyasında çalışmaya mani hali bulunmamak.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

İlgili alıma başvuruda bulunacak adayların 30 Haziran tarihine kadar Erciyes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına, istenilen evraklarla birlikte şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.  Posta ile yapılan başvurular kabul edilmez.

Başvuru Esnasında İstenen Belgeler

# Öğrenim Belgesinin aslı ve fotokopisi
# 2016 KPSS sonuç çıktısı
# Kimlik aslı ve fotokopisi
# Erkek adaylar için askerlik durum belgesinin aslı ve fotokopisi
# 1 Adet Fotoğraf
# İş talep formu
# Görevin gerektirdiği nitelikleri belirten belge: ( Başvuru kodu : 2, 5, 6, 7, 8 için geçerlidir)
1) En az 80 saat Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri eğitim sertifikası sahibi olmak.
2) Hemodiyaliz cihazları ve uygulaması konusunda deneyimli olmak ve belgelemek.
3) Endoskopi cihazları konusunda deneyimi olmak ve belgelemek.

5haber.com  | Adana

Ege Üniversitesi 32 hemşire alımı başvuruları devam ediyor

Ege Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında 32 sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

DPB üzerinden yayımlanan personel alım duyurusunda lisans mezunu 31 adet hemşire alımı yapılacağı belirtildi. Alınacak olan personellerin hemşirelik bölümü veya fakültesinden mezun olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları

# T. C. Vatandaşı olmak,

# 657 sayısı devlet memurları kanununun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak,

# Başvuruda bulunacak erkek adaylar için zorunlu askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olması,

# 657’nin 53. maddesine göre görevini yapmaya engel teşkil edecek akıl sağlığının bulunmaması,

# 2016 yılında yapılan Kamu Personeli seçme Sınavına girmiş ve geçerli bir puan almış olmak,

# SGK2dan veya başka bir kurumdan emeklilik veya yaşlılık maaşı almıyor olmak,

# Güvenlik Soruşturması ile Arşiv araması olumlu sonuçlanmak şartları aranmaktadır.

Son Başvuru Tarihi

Ege Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adayların, 29 Haziran mesai bitimine kadar aşağıda yazan evraklarla Üniversite Döner Sermaye Personel Bürosuna şahsen getirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru formu,
# Diploma, geçici mezuniyet belgesi,
# 1 Fotoğraf
# KPSS sonuç belgesi,
# Kimlik Fotokopisi,
# Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,

5haber.com  | Ankara

104 sağlık personeli alımı başvurusu için son gün!

Uludağ Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alımlarına başvurular sona eriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarla sağlık personeli alımı yapılacağını duyuran üniversiteler, 6 Haziran günü başvuruları almaya başlamış ve ilanlara son başvuru tarihi olarak da 21 Haziran Çarşamba günü belirlendi.

Uludağ Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Uludağ Üniversitesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 50 lisans mezunu hemşire, 2 Sağlık Teknikeri (Laboratuvar), 2 Sağlık Teknikeri (Laboratuvar-Patoloji), 3 Radyoloji Sağlık Teknikeri, 3 Anestezi Sağlık Teknikeri alım yapacak.

Başvuru Şartları

# 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartlar aranır,

# 2016 yılı KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

# Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’ li olarak çalışıyor olmamak.

# Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

# Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru Şekli ve İstenen Evraklar

İlana başvuruda bulunacak adaylar, 21 Haziran tarihi mesai bitimine kadar istenen evraklar ile Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi İnsan Kaynakları Birimi’ne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmez.

Başvuru esnasında istenen evraklar: Diploma fotokopisi, KPSS B Grubu P3 puanı gösterir belge, 1 fotoğraf, 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, iş başvuru formu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Cumhuriyet Üniversitesi 77 sağlık personeli alımı başvuruları başladı

Cumhuriyet Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu 77 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağı belirtildi.

DPB üzerinden yayımlanan ilanda 18 lisans mezunu, 40 lise mezunu hemşire, 3 ebe, 1 diyetisyen, 12 sağlık teknikeri, 1 büro personeli, 2 aşçı almak üzere toplamda 77 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru Genel Şartları

# 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

# 2016 KPSS’ye girmiş olmak, ( Lisans mezunlarında KPSSP3, ön lisans mezunlarınında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puanları esas alınacaktır.)

# Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

# Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak

# Hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Başvuru Özel Şartları

Başvuru Şekli ve Tarihi

İlgili personel alımına başvuruda bulunacak adaylar, aşağıda yer alan evraklarla birlikte 5 Temmuz tarihine kadar Cumhuriyet Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır. Posta ve fax yöntemi ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Esnasında İstenen evraklar

# Başvuru formu
# Öğrenim belgesi
# 2016 KPSS sonuç belgesi
# Sertifika, çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli

Sağlık personeli alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Adanaa

7 Üniversite en az lise mezunu 434 sağlık personeli alımı yapıyor

Üniversiteler, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları personel alım ilanlarında en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapacaklarını açıkladı. İşte yayımlanan sağlık personeli alım ilanları.

Ankara Üniversitesi 100 Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Ankara Üniversitesi, DPB üzerinden yayımladığı ilan ile lisans mezunu 93 hemşire, Ön Lisans mezunu 6 Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ve Lisans mezunu 1 Diyetisyen olmak üzere toplamda 100 sağlık personeli alımı yapacağını açıkladı. 19 Haziran tarihinde sona erecek başvurular için personel alımının detaylarına gitmek için TIKLAYIN

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 43 Sağlık Personeli Alımına Başvurular Devam Ediyor

Gaziosmanpaşa Üniversitesi DPB’de yayımladığı ilan ile lise mezunu 36, Lisans mezunu 4 hemşire ve Lisans mezunu 1 ebe, Ön Lisans mezunu 1 sağlık teknikeri ile ortaöğretim mezunu 1 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 43 personel alımı yapacağını açıkladı  Başvuruları 16 Haziran’da sona eren ilanın tüm detayları için TIKLAYIN

Bülent Ecevit Üniversitesi 36 Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlük Başkanlığı tarafından DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanında Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 20’si lisans mezunu, 16’sı ortaöğretim mezunu olmak üzere toplamda 36 hemşire alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruları 16 Haziran’da sona erecek ilanın tüm detayları için TIKLAYIN

Uludağ ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi 104 Sağlık Personeli Alımı Başvuruları Sürüyor

Uludağ ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversiteleri tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanlarında Uludağ Üniversitesinin 60, Ondokuz Mayıs Üniversitesi 44 sağlık personeli alımı yapacak. İlanın detayları için TIKLAYIN

Trakya Üniversitesi 91 Sağlık Personeli Alımına Başvurular Alınmaya Devam Ediliyor

Trakya Üniversitesi tarafından DPB resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu 91 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. İlanın tüm detaylar için lütfen TIKLAYIN

Dokuz Eylül Üniversitesi 60 Personel Alımı Yapıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda 53 hemşire ve 7 sağlık teknikeri alımı yapılacağı belirtildi. İlan metnine ulaşmak için lütfen TIKLAYIN

Personel alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Devam eden Sağlık Personeli alım ilanları: En az lise mezunu 12 bin 977 personel alınıyor

Kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile en az lise mezunu sağlık personeli alımı yapacaklarını açıkladı. Bizde 5haber.com olarak kamuya sağlık personeli alımlarını tek çatı altında toplayarak sizlere sunduk. İşte ilanların detayları.

Sağlık Bakanlığı 12500 Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara merkez atama ile en az lise mezunu 12 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacağı uzun süredir konuşuluyordu. Bakan Akdağ’ın defalarca dile getirdiği açıklama geçtiğimiz geçtiğimiz gün geldi. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı merkezi atama ile en az lise mezunu 12500 personel alımı başvuru takvimi ve kadro dağılımları açıklandı. Detaylar için TIKLAYIN

Gazi Üniversitesi 103 Sağlık Personeli Alımı

Gazi Üniversitesi, ilan ettiği duyuruda, Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 77 hemşire, 10 sağlık teknikeri, 3 biyolog, 2 laborant, 4 diğer sağlık personeli, 1 röntgen teknisyeni, 3 psikolog ve 3 diyetisyen olmak üzere toplamda 103 sağlık personeli alımı yapacağını belirtti. Detaylar için TIKLAYIN

Ankara Üniversitesi 100 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Ankara Üniversitesi, lisans mezunu 93 hemşire, Ön Lisans mezunu 6 Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ve Lisans mezunu 1 Diyetisyen olmak üzere toplamda 100 sağlık personeli alımı yapacak. 19 Haziran tarihinde sona erecek başvurunun detaylar için TIKLAYIN

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 43 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Gaziosmanpaşa Üniversitesi lise mezunu 36, Lisans mezunu 4 hemşire, Lisans mezunu 1 ebe, Ön Lisans mezunu 1 sağlık teknikeri ve ortaöğretim mezunu 1 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 43 personel alımı yapılıyor.  Başvuruları 16 Haziran’da sona eren ilanın detayları için TIKLAYIN

Bülent Ecevit Üniversitesi 36 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Rektörlük Başkanlığı tarafından DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanında Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 20’si lisans mezunu, 16’sı ortaöğretim mezunu olmak üzere toplamda 36 hemşire alımı yapılacağı belirtildi. Başvuruları 16 Haziran’da sona erecek ilanın detayları için TIKLAYIN

Uludağ ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi 104 Sağlık Personeli Alıyor

Uludağ ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversiteleri tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanlarında Uludağ Üniversitesinin 60, Ondokuz Mayıs Üniversitesi 44 sağlık personeli alımı yapacak. İlanın detayları için TIKLAYIN

Trakya Üniversitesi 91 Sağlık Personeli Alıyor

Trakya Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu 91 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. Detaylar için TIKLAYIN

Personel alım ilanlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

2017/5 Tercih Kılauvuzu Yayımlandı (Başvuru şartları, genel bilgiler, tablolar, tercih ücreti)

ÖSYM’den son dakika açıklaması yapıldı ve 2017/5 tercih işlemlerinin alınmaya başlandığı belirtildi.

ÖSYM’den yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.Adaylar tercihlerini 7-13 Haziran 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri,13 Haziran 2017 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir.

Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre,saat 15:00’den itibaren internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.”

Tercih Başvuru Ücreti

İlgili alıma başvuruda bulunacak adayların tercih ücreti olan 15 TL’yi tercihlerini tamamladıktan sonra 14 Haziran mesai bitimine kadar anlaşmalı bankalara yatırması gerekmektedir.

Tercih Yapması Engellenenler

Ortaöğretim düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar),

# Ortaöğretim düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde ön lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (24 Ağustos 2016 tarihi ve öncesinde bir ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar),

# Ön lisans düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar) tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.

Tercih Süresi

Yayınlanan başvuru kılavuzunda tercih tarihleri ile ilgili, “Adaylar tercihlerini, 7-13 Haziran 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 13 Haziran 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

5haber.com  | Ankara