Etiket arşivi: Sherlock

Sherlock Ne Zaman Başlıyor

3 bölüm yayınlanan ve her yıl merakla beklediğimiz Sherlock Holmes dizisinin ne zaman yayınlanacağının net bir tarihi yok. Dizinin dördüncü sezonun ardından oyuncu Benedict Cumberbatch de diziye uzun bir ara vermek istediğini söylemişti. Popüler BBC dizisi Sherlock’un ortak yapımcılarından Mark Gatiss, beşinci sezon çekilse bile bunun 2020’den önce olmayacağını açıkladı.

Sherlock’un başrollerinde Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) ve Martin Freeman’ın (John Watson) yer aldığı ve 2010’dan beri dünya çapında büyük bir hayran kitlesi edinen dizinin sevenleri en az iki yıl daha beklemek zorunda.

Seride aynı zamanda Mycroft Holmes karakterini canlandıran Gatiss, dün yayınlanan bir röportajında, Sherlock’un diğer yaratıcısı Steven Moffat ile birlikte bir ‘Dracula’ dizisi üzerinde çalıştıklarını, yeni dizinin kendilerini iki yıl meşgul edeceğini, bu süreçte Sherlock ile ilgili herhangi bir şey yapmayacaklarını, beşinci sezon hakkında bir fikirlerinin de olmadığını anlattı.

Konuya ilişkin konuşan Steven Moffat ise, “Kimse Sherlock’a kapıyı kapatmış değil ancak yakın zamanda onun için bir planımız yok. Yeniden yapıp yapmama söz konusu olduğunda ve diziye gösterilen coşku karşısında biraz ‘sürpriz’ kalmayı tercih ederim. Önümüzde uzun bir zaman aralığı olacak. Gelecekte yeni Sherlock sezonlarının yapıldığını görebiliyorum ancak bu her zaman geri gelebilecek türde bir şov değil. Yeni sezon yapıldığında bu bir ‘yeniden buluşma’ olacak” şekilde söyledi.

Sherlock 4. Sezon 1. Bölümü Nasıl İzlerim? Sherlock Yeni Sezon

Uzun bir süreden bu yana sabırsızlıkla beklenen yabancı sizi Sherlock’un yeni sezonunun ilk bölümü yayınlandı.

Her yıl 3 bölüm çekerek dizi sektörüne farklı bir soluk kazandıran yabancı dizi Sherlock, yılbaşı gecesinde yeni bölümü ile ekranlara geldi. Tlc kanalında İngiltere ile eş zamanlı olarak yayına giren Sherlock 4. sezon 1. bölümü, izleyicileri yine kendisine hayran bıraktı.

Dünya genelinde milyonlarca takipçi tarafından sabırsızlıkla beklenen dizinin yeni bölümü yılbaşı gece yarısından sonra saat 01.00’da İngiltere’de yapılan yayını ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de yayınlandı. Dizinin yeni sezon ilk bölümünün yayınlanmasının ardından diziyi televizyonda izleyemeyen binlerce takipçi, dizi sitelerine akın etti. Tv’de izleyemedikleri yeni bölümü internette izlemek isteyenler, burada da bir sorunla karşılaştı.

Geçtiğimiz gün İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alınan bir kararla, birçok dizi sitesi, erişime engellendi. Bu gelişme sonrasında diziyi hangi siteden izleyeceklerini bulamayan takipçiler, hangi sitelerin kapanmadığını ve yabancı dizileri yayınladığını araştırmaya başladı. Bizde 5haber.com ekibi olarak yeni sezon ilk bölümünü izleyebileceğiniz bir kaç adres bulduk.

Sherlock Konucu

3 yıl önce yayınlandığı ilk bölümünden bu yana büyük bir izleyici kitlesi tarafından her bölümü ayrı bir heycanla beklenen Sherlock’un yeni sezonu da başladı.

Sir Artur Conan Doyle’nin eşsiz eseri olan Sherlock Holmes’in günümüz uyarlamasını anlatan Sherlock, kitapta anlatılan ünlü dedektif Sherlock, günümüzde yaşasaydı olayları nasıl çözerdi sorusu üzerinden hareket edilerek uyarlandı.

5haber.com  | Ankara