Etiket arşivi: sınavsız polis alımı

KPSS’siz Lise Mezunu PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Nedir?

Polis Akademisi başkanlığı tarafından polis özel harekat alımı yapılması bekleniyor. 

Yeni dönem Polis Özel harekat alımı için geri sayım devam ederken ilanı bekleyen adaylar, internet üzerinde PÖH alımının ne zaman yapılacağını ve başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı. Biz de 5haber.com olarak yeni dönem PÖH alımı için aldığımız son bilgileri takipçilerimiz ile paylaşıyoruz.

PÖH Alımı Mecliste

Polis ve memur adayların Mecliste her zaman sesi olan MHP Milletvekili Arzu Erdem, yeni dönem alımında KPSS şartının olmaması,  yaş şartının esnetilmesi ve kadınlara da PÖH olma şansı verilmesini istedi. Arzu Erdem yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

“Vatan aşkının cinsiyeti var mı?” Elbette ki yok.Onun için kadınlarımızın, kızlarımızın da PÖH alımı noktasında değerlendirilmesi şart. *Alımla ilgili yaş düzenlemesi aşağı doğru çekildiği için tekrar yaşın esnetilmesi gerekiyor.”

PÖH Alımı Ne Zaman?

Yeni dönem polis özel harekat alım ilanının 2018 yılı Şubat ayı sonu ya da Mart ayının ilk haftalarında yayımlanması bekleniyor. 20. dönem POMEM alımında yapılan 10 bin polis alımı sonrası polisler POMEM’lerden mezun oldu. Mevcut POMEM alımının da önümüzdeki ay mülakatlarının yapılması bekleniyor. POMEM mülakatlarının sona ermesi ve eğitimlerinin başlaması ile yeni dönem polis alımının yapılması bekleniyor.

Başvuru Şartları Nasıl Olacak?

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
# 18 yaşını tamamlamış ve 28 yaşından gün almamış olmak
# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
# Erkeklerde boyun en az 167 cm, bayanlarda ise 162 cm olması,
# Boy ile kilo endeksinizin orantılı şekilde olması,
# Silah taşımaya engel bir sağlık sorununun olmaması,
# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS Şartı Olacak mı?

Yayımlanan yeni KHK’larda PÖH alımı ile ilgili herhangi bir maddeye yer verilmedi. Gündemde dolaşan bazı iddialarda ise KPSS şartı isteneceği belirtildi. Ancak KHK ile başvuru şartları değiştirilmediğinden dolayı yeni alımların yukarıdaki şartlarla yapılması bekleniyor.

5haber.com | Ankara

Polis Özel Harekat alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için;

Taşerona kadroda son haberler için TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için
 TIKLAYIN

Twitter  Sayfası için TIKLAYIN
İnstagram Sayfası için TIKLAYIN

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

En Az Lise Mezunu KPSS’siz PÖH Alımı 2018’e mi Sarktı? 2017’de PÖH Alımı Olmayacak mı?

Yeni dönem polis özel harekat alımları için binlerce adayın bekleyişi devam ederken, adaylar yeni dönem PÖH alımlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya devam ediyor. Peki yeni dönem polis özel hareket alımları ne zaman olacak? Polis özel harekat alımlarına kimler başvurabilir? Polis özel harekat alımları 2018’de mi olacak? İşte detaylar.

En az lise mezunu polis özel harekat alımları için adayların en büyük umudu 21. dönem POMEM alımları olmuştu. 21. dönem POMEM polis alım ilanını bekleyen adaylar, alımların yeni dönemde hem polis memuru, hem de özel harekat olarak yapılmasını bekliyordu. Ancak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada yeni dönem POMEM alımında 13 bin polis alınacağı belirtildi. Yapılan açıklamada 2 bini ön lisans 11 bini lisans mezunları arasından olmak üzere polis memuru alımı yapılacağı belirtildi.

PÖH Alımı Olmayacak mı?

2017 yılının son aylarına girilmesi ile birlikte yeni dönem PÖH alımının 2018’e aksayacağı düşünülüyor. Yeni dönem POMEM alımında özel harekat polisi kadrosu açılmadı. Alımlar sadece polis memuru olarak yapılacak. Yeni dönem POMEM alımlarında PÖH alımı beklenirken yeni dönem POMEM alımlarının da 2018’e sarkması bekleniyor.

22. dönem POMEM alımlarının da Şubat veya Mart 2018’de olması bekleniyor. Ancak polis özel harekat eksiğinin olması, POMEM’lerden ayrı şekilde PÖH alımı olacak mı sorusunu gündeme getiriyor. İçişleri Bakanlığı ile EGM’ye seslenen adaylar PÖH alımlarının yapılmasını istiyor.

Yeni dönem polis özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni PÖH Alımında Eğitim ve Yaş Şartı Ne Olacak? Özel Harekat Polisi Alımında Yaş Şartı Esnetilecek mi?

Yeni dönem polis özel harekat alımları yüz binlerce aday tarafından büyük bir heyecanla beklenirken yapılacak yeni dönem PÖH alımında başvuru şartlarının ne olacağı büyük merak konusu oldu. Peki yeni dönem polis özel harekat alımı ne zaman yapılacak? Yeni dönem PÖH alımında başvuru şartları ne olacak? Özel harekat polisi alımı lise düzeyinden mi yapılacak? PÖH alımında yaş şartı esnetilecek mi? İşte yeni dönem polis özel harekat alımı hakkında edinilen son dakika bilgileri.

Geçtiğimiz aylarda Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, yeni dönem polis alımlarında 12 bin kişi alınacağını açıklamıştı. Yozgat POMEM müdürünün bu açıklamasının ardından yeni dönem polis alımları beklenmeye başladı. Kütüoğlu yaptığı açıklamada yeni dönem polis alımlarının 20. dönem POMEM’lerin eğitimi tamamlanmadan alınacağı belirtildi.

Alımlar Ne Zaman?

5 ay sürecek olan POMEM eğitimleri Aralık ayında sona erecek. Aralık ayından hemen önce yeni dönem polis alımlarının yapılması bekleniyor.

Eğitim Şartı Ne Olacak?

Son özel harekat polisi alımında eğitim, sınav ve askerlik şartlarında değişiklik yapılmıştı. Eğitim şartı PÖH alımları için, OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile lise düzeyine düştü. Yeni dönem PÖH alımlarının da lise düzeyinden yapılması bekleniyor.

Yaş Şartı

Son PÖH alımında yaş şartı 28 olarak belirlenmişti. Binlerce aday ise başlattığı kampanya ile yaş şartının 30 olarak değişmesini istemişti. Ancak yaş şartında esneme yapılmamıştı.Yeni dönem alımlarında da yaş şartını yine aynı olması bekleniyor.

PÖH alımından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni Dönem PÖH Alımı 2016 Yılı ile Aynı Dönemde mi Yapılacak? Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Yeni dönem özel harekat polisi alımı ilanı için geri sayım devam ediyor. Yeni dönem PÖH alım ilanı beklenirken adayların en çok merak ettiği konular ise özel harekat alımının ne zaman yapılacağı, yeni dönem alımlarının sınavsız ve lise mezunu mu yapılacağı oldu. Peki yeni dönem PÖH alımlarında sınav şartı istenecek mi? Askerlik şartı istenecek mi? İşte detaylar.

Geçtiğimiz yıl yapılan özel harekat polisi alımlarında KPSS ve eğitim ile askerlik şartı, OHAL kapsamında yayımlanan KHK’larla kaldırıldı. Adaylar yeni dönem özel harekat polisi alımlarında 20. dönem PÖH alımlarındaki başvuru şartlarının uygulanmasını istiyor.

Yeni Dönem PÖH Alımları

Yeni dönem PÖH alımında da yine 20. dönem PÖH alımındaki gibi şartların uygulanması beklenirken bu konuda İçişleri Bakanlığından henüz bir açıklama gelmedi.

Süleyman Soylu’nun Açıklaması

Son POMEM alımında lisans mezunu adaylar arasından polis alımında başvuru sayısını tamamlayamayan İçişleri Bakanlığının yeni dönem PÖH alımlarında 20. dönem şartları uygulaması bekleniyor.

 

2016’da Alımlar Ne Zaman Olmuştu?

2016 yılının ikinci döneminde 10 bin PÖH alımı yapılmış ve 280 binden fazla aday PÖH olabilmek için ilana başvurmuştu. Geçtiğimiz yıl yapılan PÖH alımı başvuruları 16 Ekim günü başlamıştı. Ancak darbe girişimi sonrası dönem olmasından dolayı süreç oldukça gecikmeye uğramıştı.  Bu yıl da PÖH alımlarının yine aynı dönemde yapılması bekleniyor.

PÖH alım ilanı yayımlandığında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

20. Dönem PÖH alımlarında kadın özel harekatçı alımı olacak mı?

19. Dönem polis özel harekat alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni alım için geri sayım başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun aylar önce Habertürk TV’de katıldığı programda yaptığı açıklamasında 10 bin yeni polis özel harekat, 7 bin 500 jandarma özel harekat alımı yapılacağı müjdesini vermişti. Bu müjdenin ardından sürecin gelmesi büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla beklenirken yeni alımda kadın PÖH alımı yapılıp yapılmayacağı konusu araştırılmaya başlandı.

Son yapılan 10 bin polis özel harekat alımında kendilerine kontenjan ayrılmayan kadın PÖH adayları, bu duruma tepki göstermiş ve bu tepkilerini başta TBMM’nin önünde yaptıkları konuşmalar ile yetkililere duyurmaya çalıştı. Kamuda kadın istihdamının artması yönünde taleplerini ileten adaylar, yeni PÖH alımında (20. dönem alımlarında) kendilerine yeteri kadar kadro açılmasını istiyor.

20. dönem PÖH alımında kadın polis alımı olup olmayacağı büyük bir merak konusu iken bu konuda henüz bir açıklama gelmedi.

Bizde 5haber.com olarak kadın PÖH adaylarının seslerini yetkililere duyurmak ve yeni dönem alımlarında kadın adaylara da kadro açılmasını sağlamak istiyoruz.

PÖH Alımı Ne Zaman?

Alım süreci şuan planlama aşamasında olan 20. dönem polis özel harekat alımı ilanının önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Yayımlanacak yeni PÖH alımının da KPSS şartsız olması bekleniyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun PÖH alım müjdesi haberine gitmek için lütfen TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, PÖH haberlerinden, JÖH haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Başvuru Şartları Nasıl Olacak? (PÖH’ler Lise Mezunu ve Sınavsız mı Alınacak?)

Binlerce işsiz vatandaşın beklediği polis özel harekat alımı müjdesi, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gelmişti. Bakan Soylu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin konuları değerlendirirken yakın zamanda 10 bin polis özel harekat, 7 bin 500 jandarma özel harekat alımı yapılacağını söylemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu açıklaması sonrasında özel harekat polisi olmak isteyen binlerce aday, polis alım ilanının yayınlanmasını beklemeye başladı. İlanın yayınlanmasını bekleyen binlerce PÖH adayı, yeni özel harekat polisi alımında başvuru şartlarının nasıl olacağını merak ediyor. Geçtiğimiz yıl alımı yapılan özel harekat polislerinde, Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı, askerlik şartı aranmamıştı. Öte yandan alımı yapılan PÖH’lerin en az lise mezunu olma şartı aranmıştı.

Başvuru şartlarının bu şekilde belirlenmesi sonucu PÖH alımına 285 binden fazla kişi başvuru yapmıştı. Başvurusu alınanlardan çoğu fiziki yeterlilik sınavlarında elenmişti. Geçtiğimiz alımda başarılı olamayanlar ve PÖH alımına ilk kez başvuruda bulunacak adaylar, gelecek PÖH alımında da aynı şartların aranmasını istedi. Başvuru şartlarının geçen alımdaki gibi olması, alımı yapılacak olan PÖH’lerin daha nitelikli olmasını sağladı.

PÖH Alımı Başvuru Şartları KHK ile Değitirilmişti

OHAL kapsamında yayınlanan KHK ile özel harekat polisi alımı başvuru şartlarında değişiklik yapılmıştı. KHK ile sınav şartı kaldırılmış, eğitim düzeyi ise lise düzeyine indirilmişti. Daha sonra gelen istekler üzerine de askerlik şartı kaldırılmıştı.

Son Polis Alımı Başvuruları, Yetersiz Başvuru Nedeniyle Uzatılmıştı

POMEM’lere lisans mezunu 10 bin polis alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Başvuruların sona ermesine yakın sadece 15 bin kişinin alıma başvuru yaptığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeterli başvuru olması için başvuru süresinin uzatıldığın belirtti. Başvuruların düşük olması ise sınav şartı ve eğitim düzeyi şartı olmuştu.

Bu nedenle gelecek polis alımlarında eğitim seviyesi ve sınav şartlarının esnetilmesi bekleniyor.

PÖH ve JÖH alımı ilanı yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımını Bekleyenlere Önemli Tavsiye (PÖH Alımı Öncesi Yapılası Gerekenler)

Geçtiğimiz gün canlı yayın programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yaptığı açıklamasında 10 bin özel harekat polisi, 7 bin 500 Jandarma özel harekat alımı yapılacağı müjdesini vermişti. Bakan Süleyman Soylu’nun bu açıklamaları sonrasında binlerce işsiz vatandaş, Polis Akademisinin yayınlayacağı 10 bin Polis özel harekat alımını beklemeye başladı. Peki Özel harekat polisi alımı ne zaman yapılacak? 10 bin özel harekat polisi alımı öncesi yapılması gerekenler nelerdir? İşte detaylar.

Geçtiğimiz dönem yapılan özel harekat polisi alımlarına rekor sayıda başvuru yapılmış, 10 binlik kontenjana 286 bin vatandaş başvuruda bulunmuştu. Alıma başvuru yapan adayların sözlü sınav öncesi girdikleri fiziki yeterlilik testi, binlerce adayın elenmesine neden olmuştu.

Fiziki yeterlilik testinde oluşturulan parkurda adayların istenen süre içinde parkuru tamamlaması istendi. Başvuruda bulunan adayların büyük bir kısmı fiziki yeterlilik testini geçemedi ve hayallerine veda etti.

Önümüzdeki dönem yapılacak olan 10 bin özel harekat alımına başvuruda bulunacak adaylara 5haber olarak yapacağımız en önemli tavsiye, spor tavsiyesidir. Öyle ki geçtiğimiz alımda 30’ar kişilik grupların girdiği fiziki yeterlilik testlerinde 1 ya da 2 kişi anca başarılı bir şekilde ayrılıyordu. Bunun nedeni ise parkurun zorlu ve efor istemesiydi. Mülakatlara antrenmansız giren adayların büyük bir kısmı, bu nedenle elenmekten kurtulamadı.

Spor Mülakatı Parkuru

Paralel bar etabı; Yerden yüksekliği 120 cm (barın üst kısmından), barlar arasındaki mesafe 50 cm, bar üstünde elle yürünecek mesafe 2 metre olarak işaretlenecektir.

Sıçrama tahtası etabı; Aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa, sola çift ayakla sıçrama hareketi yapacaktır.

Lastik içerisinden geçme etabı; Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) basarak geçecektir.

Ağırlık taşıma etabı; Ağırlık taşıma etabında, adaylar için 30 Kg (15×2) ağırlığındaki, iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladığı noktaya bırakacaktır.

Takla atma etabı; Takla hareketine gelirken aday dubanın dışından dolaşarak gelip, 2 m uzunluğundaki yer minderinde öne doğru (1) bir defa takla atacaktır.

Denge aleti etabı; Denge aletinin yerleşme alanı 5,5 metre olup, yüksekliği 65 cm, denge tahta uzunluğu yürüme mesafesi 5 metre, üst basma yeri 10 cm eninde olan denge aletinde aday baştan sona kadar yürüyerek istasyonu tamamlayacak

Barfiks çekme etabı; Yüksekliği 235 cm, direklerinin arası en az 120 cm, en fazla 2 metre, barfiks üst demir kalınlığı bir parmak (1 inch= 2,54 cm olan) olarak tabir edilen barfiks üst demirini aday yakalayacak ve nizami olarak yani (5) beş kez çenesini üst demire değdirecek şekilde barfiks çekecektir.

Slalom koşu etabı; Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu (çubuklar 1.5 metre yüksekliğinde olup, düz ve çapraz olarak 2.5 metre aralığında olacaktır) dışından dolaşılarak tamamlanır.

Engel etabı; Engel etabında 4 adet engel (üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm. ve alttan geçilecek engel yüksekliği 110 cm. olup engeller arasındaki mesafe 2 metredir)  üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur.

Parkur

Kaç Saniyede Bitirmek Gerekiyor?

Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru 50 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziksel yeterlilik parkurunu 42 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan adaylar 100 tam puan alırlar. Fiziksel yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında alan adaylar mevzuat gereği başarısız sayılırlar.

Parkurun zorlu olması ve kondisyon istemesi nedeniyle adayların şimdiden spor için hazırlıklara başlaması tavsiye edilir. 

PÖH alım ilanlar yayınlandığında anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Bakan’dan PÖH ve JÖH Alımı Müjdesi Geldi (10 Bin PÖH, 7 Bin 500 JÖH Alımı Yapılacak)

Bakan Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında müjdeli haberi verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmasında binlerce işsiz vatandaşın beklediği müjdeyi verdi. Bakan Soylu, yaptığı açıklamasında “10 bin polis alımı ve 10 bin özel harekat alımı yapıldı. Onların mülakatları bitti, son düzenlemeleri yapılıyor.” dedi.

Lisans mezunu 10 bin polis alımı başvuruları devam ederken Bakan Soylu, açıklamasının devamında bir müjde daha verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yüz binlerce adayın büyük bir merakla beklediği özel harekat polisi alımı ve Jandarma alımına değinerek, “Çok yakın bir zamanda açıklanacak. 10 bin özel harekat ve 7 bin 500 jandarma alımına devam edeceğiz.” dedi.

Bu müjdeli açıklama sonrasında polis ve jandarma adayları, sınav duyurusunun yayınlanmasını beklemeye başladı. Polis ve Jandarma Özel Harekat alımı duyurusunun kısa bir süre içinde yayımlanması bekleniyor.

Özel harekat polisi alımı, jandarma özel harekat alımı ve diğer memur personel alım ilanları yayınlandığı anda haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Kamuya devam eden personel alımlarını görmek başvuru şartlarından ve son başvuru tarihinden haberdar olmak için lütfen TIKLAYIN

İlanlar yayınlandığında anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

KPSS 60 Puan Şartı ile 9 Bin Erkek Bin Kadın Polis Alımı Yapılacak | Son Dakika

Emniyet Genel Müdürlüğünden son dakika açıklaması geldi.

Geçtiğimiz günlerde Süleyman Soylu’nun 10 bin polis alımı yapılacak müjdesinin ardından EGM’den beklenen açıklama geldi ve 9 bin erkek ve bin kadın olmak üzere 10 bin polis alımı yapılacağı belirtildi.

EGM tarafındna yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Polis ​Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 9 bini erkek ve 1.000’i kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrenci alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 20’nci dönem polis meslek eğitimi için 1.000’i kadın, 9 bini erkek olmak üzere toplam 10 bin polis memuru adayı alımı yapılacak.

Ön başvurular 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığına ait www.pa.edu.tr adresinden on-line olarak gerçekleştirilecek.

20’nci dönem polis meslek eğitimi için adaylarda aranacak şartlar;

Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

31 Aralık 2017 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak,

2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az (60,00) taban puanı almış olmak. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az (48,00) taban puan almış olmak.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

172 yıllık köklü geçmişi ve birikimiyle Türk Polis Teşkilatı vatan ve millet için çarpan yüreklerle dolu gençlerimizi saflarına katılmaya davet ediyor.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

5haber.com  |  Ankara