Etiket arşivi: sinop şehit

Kayseri’de Şehit Olan Kenan Döngel Memleketi Sinop’a Getirildi

Kayseri’de meydana gelen bombalı terör saldırısında şehit olan Kenan Döngel’in cenazesi memleketine ulaştı. Hain saldırıda şehit olan 20 yaşındaki Komando Er Kenan Döngel’in cenazesi, baba evi olan Zonguldak’ta düzenlenen törenin ardından memleketi Sinop’a getirildi.

Önceki gün gerçekleşen ve çarşı iznine çıkan 14 askerimizin şehit olması ile sonuçlanan Kayseri’deki terör saldırısında, 6 aylık askerken şehit olan Jandarma Komando Er Kenan Döngel’in cenazesi, baba ocağı Zonguldak Ereğli Kışla Mahallesi’ndeki evinin önüne getirildi. Burada düzenlenen cenaze töreni sonrasında şehidin naaşı defnedilmek üzere memleketi Sinop’uñ Erfelek İlçesi Akçasöğüt Köyü’ne getirildi.

Şehit evinde Sinop Vali Hasan İpek, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Döngel’n cenazesi Erfelek Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Döngel’in ailesi, morg önünde sinir krizi geçirdi. Bu arada, Erfelek Meydanı ve şehit evi Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit Döngel yarın öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Erfelek İlçesi Akçasöğüt Köyü’nde son yolculuğa uğurlanacak.

5haber.com  | Sinop
DHA

Şehit Sinoplu Hakan Tanrıkulu ile Zonguldaklı Hasan Bilgin Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul’da önceki gece meydana gelen hain saldırıda şehit olan polislerin cenazeleri baba ocaklarına gönderilmeye başlandı. Şehit haberini alan acılı aileler gözyaşlarına boğuldu.

Şehit Babası: Yeter ki Ezanın ve Bayrağım Sağ Olsun

Şehit polis memuru Hakan Tanrıkulu’nun babası memur emeklisi İzzet Tanrıkulu, “Ben oğlumun bu halde şehit olmasına eşimle beraber, Sinop halkı adına, Türkiye adına, 80 milyon adına gurur duyuyorum. Yeter ki; ezanım, bayrağım sağ olsun. Onlara bir leke gelmesin diyorum. Bir Hakanlar gider, beş Hakanlar gelir” dedi.   Şehidin evinde Kuran-ı Kerim okunup dualar edildi.

Şehidin Cenazesi Toprağa Verildi

Beşiktaş’ta Vodafone Arena Stadı yanında bombalı terör saldırısında şehit olan polis memuru 23 yaşındaki Hakan Tanrıkulu, bugün memleketi Sinop’un Durağan İlçesi’nde 10 bin kişinin katıldığı törenle, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Zonguldak Şehidine Ağlıyor

İstanbul’daki patlamada şehit olan Hasan Bilgin’in cenazesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde gerçekleşen törenin ardından karayoluyla memleketi Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’ne getirildi.

Kozlu Belediyesi’ne ait gasilhane önünde, şehidin cenazesini Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, İl Emniyet Müdürü A.Metin Turanlı, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Haluk Selvi, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, yakınları ve vatandaşlar karşıladı. Şehidin yakınları, cenaze aracından polislerin omzunda dışarı çıkarılan Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Edilen duaların ardından şehidin cenazesi gasilhaneye konuldu.

Şehidin cenazesi, yarın Kozlu İlçesi’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Saka Köyü’nde toprağa verilecek.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, şehit haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA