Etiket arşivi: şoför alımı

Danıştay en az lise mezunu zabıt katibi, şoför ve hizmetli alımı yapıyor

Danıştay Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı.

Danıştay tarafından DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre en az lise mezunu 85 personel alımı yapılacağı belirtildi. Alımı yapılacak 85 personelin 60’ı zabıt katibi, 15’i şoför, 10’u ise hizmetli kadrosunda istihdam edilecek.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

İlgili alıma ait başvurular 28 Haziran günü mesainin başlama saati ile başlayacak ve 4 Temmuz mesai bitimine kadar Danıştay Başkanlığında şahsen alınacak.

Başvuru Genel Şartları

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

# 35 yaşını bitirmemiş olmak (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

# 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

# Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Zabıt Katibi Alımı Başvuru Özel Şartları

# Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak,

# Diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,

# Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Şoför Başvuru Özel Şartı

# E sınıfı ehliyete sahip olmak.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru Formu
# Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
# 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi.
# Diploma aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ve fotokopisi,
Şoför hizmetinde çalıştırılacak destek personeli başvurusunda bulunacaklar için sürücü belgesi fotokopisi.

5haber.com  | Ankara

Adalet Bakanlığı personel alımı yapmak için neyi bekliyor?

Adalet bakanlığından personel alım ilanı bekleyen adayların sabırsız bekleyişi devam ediyor.

Yüz binlerce adayın büyük bir merakla beklediği personel alımının yayımlanmasını bekleyen adaylar, ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor.

ilanların yayımlanmasını bekleyen adayların çoğu mülakatlara hazırlanmak için mevcut işlerinden ayrıldı ve yoğun şekilde hazırlık evresine girdi. Hazırlıklarda son anlara giren adaylar ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor. İlanın gecikmemesi adaylar adına sevindirici olacaktır.

İlanı bekleyen adaylar ilan ile ilgili tarihin kesin olmaması nedeniyle herhangi bir konuda plan yapamamaktadır.

İlanı bekleyen adaylar da bu haberimizi sosyal medya üzerinden paylaşarak seslerini başta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere diğer yetkililere duyurabilirler.

ALIMLAR HANGİ POZİSYONLARA OLACAK?

Adalet Bakanlığının beklenen personel alım ilanında başta zabıt katibi, icra katibi ve infaz koruma memuru olmak üzere mübaşir, şoför, teknisyen ve kaloriferci alımı yapması bekleniyor. Yayımlanması beklenen personel alımında ciddi sayıda personelin alınması bekleniyor.

Son dakika haberlerinden gündem haberlerinden. E daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Yargıtay Başkanlığı En Az Lise Mezunu Şoför Alımı İlanı

Yargıtay Başkanlığı tarafından resmi internet sitesinde yayımlanan ilan ile en az lise mezunu sözleşmeli şoför alımı yapılacağı belirtildi.

Yargıtay Başkanlığı resmi sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitelerinde yayımlanan ilanlarda lisans düzeyinden 5, ön lisans düzeyinden 10 ve ortaöğretim düzeyinden 5 şoför alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Yayımlanan personel alımı ilanına başvuruda bulunacak olan adayların devlet memurları kanunun 48′ inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması, askerlik hizmeti ile ilgisinin bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olması ve askerliğini yapmış ya da tecilli olması, başvuruların alınacağı son gün olan 25 Kasım 2016 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması, Lisans ve önlisans mezunları için 2016-KPSS’ye girmiş olması, ortaöğretim mezunları için 2014- KPSS’ye girmiş olması ve geçerli olan KPSS’den en az 70 puan  ve üstü almış olması, E sınıfı ehliyeti olması şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Yargıtay Başkanlığı sözleşmeli şoför alımına başvuralar 21-25 Kasım tarihleri arasında alınacak olup, başvurular Yargıtayın resmi interternet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. (Elden veya posta ile başvuru alınmayacaktır.)

Hatırlatma

İlgili ilana başvuruda bulunan adaylardan; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinde yer alan “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin müracaatı değerlendirmeye alınmayacaktır.

5haber.com  | Ankara