Etiket arşivi: son dakika taşeron

Yeni Yasama Yılı Ne Zaman Başlıyor? Taşerona Kadro Yasası Meclise Ne Zaman Gelecek?

Son günlerde art arda gelen taşerona kadro açıklamaları, taşeron işçileri sevindirdi.

İlk olarak geçtiğimiz gün canlı yayında gündeme ilişkin önemli konuları değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 milyona yakın işçinin beklediği kadro meselesine değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşerona kadro meselesi ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

“Bu konu tamamen hükümetimizin gündeminde, kısa bir süre içerisinde sayın başbakanımız gelinen noktayı açıklayacaktır diye düşünüyorum”

Bu açıklama ile sevinen taşeron işçilere bir sevindirici haber de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan geldi. Bakan Sarıeroğlu, taşerona kadro için yeni yasama yılını işaret etti ve 2017 yılı bitmeden bu konunun çözüme kavuşturulacağını söyledi. Maliye Bakanı Naci Ağbal ile ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yeni yıla girmeden bu konuyu çözeceklerinin müjdesini daha önce vermişti. Bakan Sarıeroğlu bu sözlerinin ardından yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İnşallah bu beklentiyle ilgili biz Maliye Bakanlığı ile birlikte göreve geldiğimiz ilk günden itibaren son bir aydır da yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye’nin gündeminden, taşerondaki kardeşlerimizin gündeminden bu konuyu kaldırmayı arzu ediyoruz. Kamuda istihdam imkanlarının geliştirilmesiyle alakalı geçmişe baktığımız zaman taşeron konusu, ben taşeron örgütlenmesi yapmış, taşerondaki işçilerin örgütlenmesi yapmış bir sendikanın genel başkanlığından milletvekilliğine geçtim. Bu bağlamda taşerondaki kardeşlerimizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Beklentilerini de biliyoruz, ama yapılan düzenlemeleri de çok iyi biliyoruz. Geçmişte gerçekten çok kuralsız bir alandı ama bugün baktığımızda gerçekten sendikal örgütlenmenin yapıldığı, toplu sözleşmelerin bağıtlandığı, kıdem tazminatının güvence altına alındığı, izin haklarının, ücretlerin devlet güvencesi altında olduğu daha kurallı bir sistem söz konusu. Burada beklentinin sınırlarını da biliyoruz. İnşallah bir çözüm konusunda irademizi ortaya koyacağız. Önümüzdeki dönemde hem Türkiye’nin hem de taşerondaki kardeşlerimizin gündeminden bu konuyu çıkarmayı arzu ediyoruz.”

Türk-İş Başkanı Atalay’dan Açıklama

Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan son açıklamada taşerona kadro ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Hükümetin taşeron işçilerle ilgili açıklamalarını olumlu karşılıyoruz. Bizim için umut verici. Bu iş, yıl sonuna kadar çözüme kavuşturulmalı çünkü taşeron işçi sayısı 900 bine, bıçak da kemiğe dayandı. İnsanların artık beklemeye tahammülü kalmadı. Herkes beklentileri karşılayacak bir çözüm bekliyor. 900 bin taşeron işçisi ve bunların aileleri dikkate alındığında toplam 4-5 milyon insanın gözü kulağı bu konuda.”

Değerlendirme: Taşerona kadro ile ilgili gelen son açıklamalar gayet umut vericidir. Bu şekilde devam edilmesi ve bu açıklamaların arkasında durularak sorunun çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Ekim ayının ilk günü başlayacak yeni yasama yılında kadro meselesinin en kısa sürede meclise gelmesi gerekmektedir. Zira yasanın Meclise gelmesi Ekim ayından sonra olursa süreç 2018’e uzayabilir.

Taşeron haberleri için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Türk İş Genel Başkanı Atalay’dan Taşeron İşçiye Kadro Açıklaması

Çankaya Köşkünde kamu işçilerinin toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı. İmzaların atılmasının ardından programa katılan Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, bazı açıklamalarda bulundu. Atalay yaptığı açıklamasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin imza aşamasına gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Atalay yaptığı açıklamasında taşeron işçilerin kamuda istihdamına yönelik soruna değindi.

Atalay yaptığı konuşmasında, “Özellikle Sayın Başbakanıma buradan ifade etmem gereken iki konu var. Sayın Başbakanım, malumunuz taşeronlarla ilgili konu devam ediyor, çalışmalarınızı biliyorum. Bu taşeronda ki arkadaşlarımız devletin çatısı altında olsun. Aradaki aracılara ne veriyorsanız hatta yüzde 10 altını bize verin. Bu taşeronla ilgili problemi bir an evvel çözersek siz de rahatlarsınız, ülke de rahatlar.” ifadelerine yer verdi ve konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

“Bizim kamuda 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerimiz var. Kurumlar ne kadar talep ediyorsa Sayın Başbakanım, o sürede yani kurum desin ki ‘Ben 8 ay, 10 ay, 12 ay.’ Ne kadar talep ediyorsa yani bu sözleşme sürecinde, şu önümüzdeki dönemde bunu da çözersek özellikle taşeron ve geçici işçilere müjdeli haber veririz diye düşünüyorum.”

Taşerona kadro meselesindeki son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Belediye’den taşeron işçilere bayram ikramiyesi müjdesi

Adana’nın merkez Seyhan İlçesinin Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yaptığı son açıklamasında Ramazan Bayramı vesilesi ile belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilere 300 lira bayram yardımı yapılacağı müjdesini verdi.

Seyhan Belediye binasında Ramazan Bayramı vesilesi ile düzenlenen bayramlaşma töreninde Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir konuşma yaptı. Karalar yaptığı konuşmasında taşeron işçilere yönelik başlattıkları yılda 2 kere ikramiye sözünü bu bayramda da devam ettireceklerini dile getirerek kişi başına 300 TL ikramiye vereceklerini söyledi.

Belediye çalışmalarının vatandaş nezdinde takdirle karşılandığını dile getiren Seyhan Belediye Başkan Zeydan Karalar, bunda en büyük katkının belediye çalışanları, emekçileri olduğunu söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Ramazan ayı barış ayıdır, sevgi ayıdır. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı en işten dileklerimle kutluyorum. Seyhan Belediyesi benim için bir aile ve Seyhan’ın güzelleşmesi için katkı koyan herkes benim ailem. Çalışmalarımız vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor. Bunda en büyük katkıda sizle ait… Bizler vatandaşa hizmet için geldik ve bunu en güzel şekilde yapmanın gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

Taşeron İşçiler Mutlulukla Karşıladı

Belediye bünyesinde çalışan yaklaşık 500 taşeron işçi, ikramiye müjdesini büyük sevinçle karşıladı.

Bizde bu uygulamanın diğer belediyelere örnek olmasını temenni ediyoruz. Ortalama bu sayıda taşeron çalıştıran belediyelerin 300 lira ikramiye vermesi, belediyeyi zarara sokmaz. (Aksine çalışma verimini arttırır.)

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Hizmet İş’ten flaş açıklama: Taşeron işçilerin kadroya alınmasında sona gelindi

Son dakika açıklaması Hizmet İş Sendikasından geldi. Sendika Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir tarafından iftar programında yapılan açıklamada taşeron işçilerin kadroya alınmasında artık sona gelindiği ifade edildi.

Sendikalar tarafından düzenlenen iftar programına katılmak üzere Mersin’e gelen Özdemir, taşeron işçilerle buluştu. İftarını işçilerle birlikte açan Özdemir kadro müjdesi vererek, “4 yıl önce taşeron işçinin yüzüne kimse bakmazken, izinleri iptal edilirken, kıdem tazminatları girdi çıktı yapılıp silinirken, kimse bizleri adam yerine dahi koymazken şimdi sabah akşam taşeron konusu gündeme geliyor. Yaptığımız mücadelenin artık sonuna geldik. Pes etmek yok sonunda biz bu kadroyu alacağız başka çaresi yok. Öylede alacağız böylede bu kadroyu alacağız” dedi. Taşeron işçilerin kadroyu analarının ak sütü gibi hak ettiğini belirten Özdemir şöyle devam etti:

“Biz anamızın ak sütü gibi bu kadroyu hak ettik. Üzerimize düşen görevi yaptık. Şimdide kadro istiyoruz ama adam gibi kadro. Özel Sözleşmeli Personel statüsü gibi ne olduğu belli olmayan oyuncak işlerden değil. Ya işçi kadrosu yada 657 memur kadrosu istiyoruz. Taşeronlar artık ileriye dönük hayal kurabilir, evlenebilir bir araba alabilir. Şuan hiç kimse hayal dahi kuramıyor. ‘Yarın ne olacağım, maaşım kaç lira olacak? Şirket değişince benim halim ne olacak?’ endişelerine kapılmayacak. İnşallah kadroyla bunlara çözüm bulacağız. Kesinlikle hayal kırıklığına kapılmayın bu işin peşini bırakmayacağız.”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara
DHA

Taşeron işçileri Başbakan Yıldırım’a ‘Taşerona kadro sorunu ne oldu?’ sorusunu sordu

Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün Cebeci Ortaokulu’nda 2016-2017 eğitim-öğretim yılı dönem sonu karne dağıtım törenine katılmıştı.

9 Haziran günü Başbakan Yıldırım’a Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Valisi Ercan Topaca ve yetkililer eşlik etti. Yıldırım ve beraberindekileri Cebeci Ortaokulu bahçesinde çiçeklerle karşılayan öğrenciler, kısa bir folklor gösterisi de sundu.

Okuldaki töreni izlemeye giden Başbakan Yıldırım, bu esnada okul bahçesi dışında bekleyen vatandaşların yanına giderek sohbet etti. Vatandaşlar, çocuklarının karne töreni için geldiklerini ancak içeriye alınmadıklarından dert yandı. Başbakan Yıldırım ise, “Alırlar, alırlar, söyleriz” dedi ve öğrenci velilerinin Ramazan’ını kutladı, sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vatandaşlar Taşerona Kadroyu Sordu

Bir vatandaş ise, “Sayın başbakanım taşeron sorunu ne oldu? Sizden çözüm bekliyoruz, sizi çok seviyoruz” dedi. Vatandaşın bu sorusu ile birlikte bazı vatandaşlar da bu sorunu dile getirdi. Başbakan Yıldırım, vatandaşları dinledikten sonra törenin yapılacağı konferans salonuna geçti. Konuşmanın içeriği ve Başbakanın soruya verdiği cevap ile ilgili bir bilgiyi edinemedik. Bilgi edinilince habere eklenecektir.

Yıldırım, sınıflardaki öğrencilere karne dağıtırken, bazı öğrencilerin karnelerini de imzaladı. Sınıfın akıllı tahtasına, “Sevgili öğrenciler başarılar ve iyi tatiller” diye yazarak, öğrencilerle şakalaşıp sohbet etti.

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden, gündem haberlerinden, taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Taşeron işçilerin kadroya alınması devlete yüzde 40 kar sağlayacak

Taşeron işçilerin kadroya alınması meselesi halen bir netlik kazanmadı. Kadro bekleyen taşeron işçilerin bu bekleyişleri devam ederken henüz bu konuda gözle görünür bir adım atılmadı.

Kadronun bir an önce verilmesini isteyen taşeron işçiler, bu konuda atılması gerek adımları bekliyor.

Taşeron İşçileri Kadroya Alınmaması Devlete Büyük Zarar

Asgari ücret üzerinden bir hesaplama yapıldığında taşeron firmalar bünyesinde çalışan taşeron işçilerin devlete maliyeti ciddi rakamlara ulaşmaktadır. Taşeron firmalar, devlet adına yürüttükleri projelerde ihaleler ile verdikleri rakamları devletten tahsil etmekte ve ciddi şekilde kar etmektedir. Bunun ise en büyük zararı devlete ve taşeron işçiye etki ediyor.

Firma Bünyesindeki İşçiye Devlet Tarafından Ödenen Ücret Toplamı

Firma bünyesinde asgari ücretle çalışan bir taşeron işçinin devlet maliyeti hesaplandığında sosyal haklar bedeli ve firmanın bir işçi üzerinden elde ettiği kar eklenince 1404 lira alan bir taşeron işçinin devlete 2923 liralık masrafı olmaktadır.

Tek Başına Asgari Ücretli İşçinin Masrafları Toplamı

Öte yandan dışarıda çalışan asgari ücretli bir işçinin işverenine maliyeti, sosyal hakları hesaba katıldığında 2088 lira seviyesinde oluyor.

İki ücret karşılaştırıldığında arada meydana gelen 835 liralık farkın taşeron firmaya gittiği görülüyor ve bu ücret firmanın 1 işçi üzerinden elde ettiği kar % 40 oluyor.

Kadroya Alımda Bu Sorun Çözülebilir

Taşeron işçilerin kamuya alınması ve firmaların devreden çıkartılması sonucu işçi başına elde edilen bu kar devlete kalmış olacak. Bu da işçilerin kadroya alınmasının devlete sağlayacağı en büyük faydalardan olacak.

İşçilerin Yüzünün Gülmesi ile Verimlilik de Artacak

Kadroya alınması durumunda sosyal güvencelerini alacak olan işçiler, daha verimli ve özverili çalışacak ve bununla birlikte toplumsal düzene büyük katkı sağlanmış olacak.

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşeron işçi haberlerinden, gündem haberlerinden, taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Adana
ÖZEL HABER

Müezzinoğlu’ndan taşeron işçileri kızdıran açıklama: Takvimi belirlemedik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı son dakika açıklamasında taşerona kadro meselesine değinirken kıdem tazminatına da değindi. Bakan Müezzimoğlu, “Siyasi ve teknik çalışmaları tamamladık. Yarın hükümetimize sunacağız. Hükümetimizin de Başbakan’ımızın da kanaatlerini aldıktan sonra araziye, sahaya çıkacağız. Sendikalarımızın, işverenlerimizin de görüşlerini alacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kıdem tazminatıyla ilgili hazırlanan düzenlemenin, yarın Bakanlar Kurulu’na sunulacağını açıkladı. Kanal 7 televizyonunda, kıdem tazminatına ilişkin açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, “Şu anda 13 milyon çalışanımızın yüzde 80’inden fazlası kıdem tazminatıyla ilgili mağduriyet yaşıyor. Kıdem tazminatını alamıyor. Yüzde 15 civarındaki bir rakam, kıdem tazminatından istifade ediyor. Hakları korunabiliyor ve o haklarını alabiliyor. Yüzde 5-6’lık bir oran da mahkemeler veya kazanımlarını kısmi de olsa alabilen bir kitle var. Dolayısıyla yüzde 80’inin mağdur olduğu bir yapının daha fazla sürdürülmesi çok mümkün değil, doğru da değil” diye konuştu.

Takibini Biz Yapacağız

Kıdem tazminatının, çalışanın hakkı olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, “Bir çalışanın hakkı, hak olarak korunmalı. Güvencede olmalı. Niye? Şu anda çalışanın hakkı, işverenin kasasında birikiyor. Peki 5, 10, 15 yıl sonra biriken o hak, kasada hakikaten duruyor mu? Dolayısıyla güvence de yeni bir yasal yapı. İşveren ay sonu primini bize nasıl ödüyorsa vergilerini nasıl vergi dairesine ödüyorsa burada da işçinin hakkını işçiyle ilgili bir yapıya ödeyecek ay sonu. Bunun da takibini biz yapacağız. Fon oluşacak. Kişi; 10 yılın, 15 yılın, 20 yılın getirdiği avantajları şeffaf olarak görecek. Koşullarına göre onu nasıl yöneteceğinin kararını kendisi verecek” dedi.

Son Şekliyle Meclise Getireceğiz

Kıdem tazminatıyla ilgili oluşturulması planlanan fona ilişkin bilgi veren Bakan Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Bir de öyle bir fon olmalı ki ‘2 yıl, 5 yıl, 10 yıl sonra bu fon, iflas etti’ noktasında olmamalı. İlgili bakanlıklarla teknik heyetlerle çalışmaları tamamladık. Siyasi ve teknik çalışmaları tamamladık. İnşallah, yarın hükümetimize sunacağız. Hükümetimizin de Başbakan’ımızın da kanaatlerini aldıktan sonra araziye, sahaya çıkacağız. Sendikalarımız, işverenlerimiz var. Paydaşlarımızın görüşlerini de alacağız, çünkü biz şu anda çalışan kesime, çalıştıran kesime hangi önerileri götürerek bir yasal düzenleme yapıyoruz? Onların katkıları, eleştirileri, önerilerine göre son şekliyle Meclis’e gitmeye gayret edeceğiz, onun için henüz başındayız diyorum”

Taşerona Kadro Açıklaması

Taşeron işçilere kadro çalışması konusuna da değinen Bakan Müezzinoğlu, “Şu anda onunla ilgili hükümetimizin çalışma takvimini belirlemedik. İnşallah onunla ilgili de bir çalışma takvimini Sayın Başbakan’ımız verdiği zaman ilgili Maliye, Ekonomi, Çalışma bakanlıkları olarak bir çalışmayı gündemimize alacağız; ama şu anda daha henüz gündemimize almış değiliz” dedi.

Son taşerona kadro açıklamaları için TIKLAYIN

Taşerona kadro haberlerinden, işçi haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, grubumuza üye olabilir ve arkadaşlarınızı gruba ekleyebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara
DHA

Kamu çalışma reformunda taşerona kadro başka bir çıkmaza mı girecek?

Referandum sonrasında gündeme gelecek denilen kamu çalışma reformu henüz gündeme gelmedi. Ancak gündemde çokça konuşulmaya başlandı. Kamu çalışma reformu kapsamında değerlendirileceği söylenen taşerona kadro meselesi için ise 720 binden fazla taşeron işçi bekleyişini sürdürüyor. Peki kamu çalışma reformunda taşerona kadro meselesi nasıl bir çözümle halledilecek? Taşerona kadro meselesi çözülecek dendi ancak kamu çalışma reformunda daha da çıkmaza mı girecek?

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre kamu çalışma reformu kapsamında taşeron işçilerin durumu şu şekilde belirtildi.

“Taşeron işçilerin statüsünün netlik kazanmasıyla konunun daha karmaşık hale gelmesi de ihtimal dahilindedir. Çünkü, ihtimallerden birisi geçici personel statüsüdür ki bu statü ile birlikte reform tamamen çıkmaza girecektir.

Görüleceği üzere, 657 sayılı Kanun’daki değişikliğin bam teli memur tanımıdır. Bu tanım sorunu giderildiğinde ve memur tanımı yeniden yapıldığında konunun büyük bir kısmının çözüldüğü görülecektir. Birkaç soruyla konuyu açıklığa kavuşturalım. 2016 yılı Aralık ayı verilerine göre 2.481.389 memur sayısından kaç tanesi asli ve sürekli kamu hizmeti görmektedir? Yardımcı hizmetler sınıfında göre yapanlara memur denilebilir mi? Sağlık ve yardımcı sağlık hizmetlerinde görev yapanlar memur tanımına girer mi? Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında görev yapanlar memur tanımına girer mi? İşte bu sorular açıklığa kavuşturulmadan reform yapmak sağ cebindeki yitiğini sol cebinde arayan adamın durumuna benzer.

İşçi veya memur yerine çalışan kavramı çözüm mü, güvence ne olacak?

İşçi-memur ayrımı yerine çalışan kavramının kullanılması tek başına sorunu çözmez. Elbette bunun için de Anayasa değişikliği yapılması gerekeceği açıktır. Böyle bir değişikliğin ise ciddi tartışmaları beraberinde getireceği kuşkusuzdur.

Yeni bir tartışma oluşturma yerine mevcut Anayasa’daki asli ve süreli kamu hizmetleri ile genel idare hizmetlerinin tanımının bu zamana kadar niçin yapılmadığı üzerinde durulmalıdır. 1961 Anayasası’ndan 4 yıl sonra çıkarılan 657 sayılı Kanun’daki memur tanımı bu zamana kadar değiştirilmemiştir ve aşırı memur güvencesi Kanunun ruhunda vardır. Hal böyle iken her seferinde sorunu Anayasada görmek doğru değildir.

Ayrıca, memur sendikalarının katı bir tutum sergilediği memur güvencesi nasıl esnetilecek? Olağanüstü hal nedeniyle ve FETÖ operasyonlarından dolayı memur güvencesi zayıflamıştır ama bunun uzun vadeli devam ettirilmesi oldukça zordur. Bununla birlikte sorunun kaynağı memur güvencesi olarak düşünülüyorsa, güvencenin kaynağının Anayasa’dan ziyade 657 sayılı Kanun’dan ve İdari Yargılama Usulü Kanunu’ndan kaynaklandığının bilinmesi gerekmektedir.”

Son taşerona kadro açıklamaları için TIKLAYIN

Taşerona kadro haberlerinden, işçi haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, grubumuza üye olabilir ve arkadaşlarınızı gruba ekleyebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

CHP’nin taşeron işçiler kadroya ne zaman alınacak sorusuna Müezzinoğlu’ndan cevap geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisinde CHP’den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verildi. CHP’nin verdiği soru önergesinde, taşeron işçilerin kadrolu statü veya eşdeğer statüde çalıştırılmaları konusunun ne zaman hayata geçirileceği sorusu soruldu.

CHP’nin sunduğu bu soru önergesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yanıtladı. Sabah’ın haberine göre Bakan Mehmet Müezzinoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca, personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında, yükleniciler tarafından çalıştırılan personele yönelik çalışmalar Maliye Bakanlığı koordinesinde devam etmektedir” dedi.

Son taşerona kadro açıklamaları için TIKLAYIN

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, grubumuza üye olabilir ve arkadaşlarınızı gruba üye yapabilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara