Etiket arşivi: sözleşmeli personel alımı

SGK Ön Lisans Mezunu 193 Sözleşmeli Büro Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan ile 193 sözleşmeli büro personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

SGK tarafından yayımlanan ilanda, Ankara İlinde bulunan Kurumlarda istihdam edilmek üzere 2016 KPSS ön lisans puanı ile sözleşmeli büro personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyanlar.

# SGK’dan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

# 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden (KPSS Ön Lisans)  en az 80 puan almış olmak.

# Üniversitelerin ilgili önlisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birinden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak

# 2016 lisans KPSS başvurularının son günü olan 31/03/2016 tarihi itibarıyla en üst mezuniyeti lisans olduğu halde önlisans mezuniyetine göre bu ilana yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu kişilerle sözleşme imzalanmayacak, sözleşme imzalansa bile bu durumun anlaşılması halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

$ Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir hali bulunmamak.

# TCK’nın 53 üncü maddesinde belirtilen suçları işlememiş olmak,

# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

İlana başvuruda bulunacak adaylarda istenen mezuniyet şartı.

Bilgisayar, Bilişim ve İletişim Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Programcılığı, Bilgi İşlem, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilişim-Yönetim, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri/Bilgisayar, Bilgisayar Bilimleri

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İlgili ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 10-24 Nisan tarihleri arasında başvurularını online olarak yapabileceklerdir. İlana başvurular internet üzerinden son gün saat 23.59’da sona erecektir. Alıma başvuruda bulunmak için lütfen TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

PTT 2017’de Personel Alımı Yapacak Mı? 2017 PTT Personel Alımı Ne Zaman?

Binlerce işsiz vatandaş,PTT Genel Müdürlüğünden gelecek olan personel alımını beklemeye başladı.

Geçtiğimiz yıl binden fazla kişi alarak işsizlere bir umut kapısı olan PTT’nin bu yılda personel alımı yapması bekleniyor. Peki PTT personel alımını ne zaman yapacak? PTT personel alımında kaç kişi alınacak? Geçtiğimiz yı binin üzerinde alım yapan PTT bu yıl da aynı alımı yapar mı? Binlerce işsiz vatandaş, bu alımların yapılmasını ve işsizliğe bir çözüm bulunmasını istiyor. İşte PTT personel alımına ilişkin bilgiler.

Geçen Yıl Kaç Kişi Alınmıştı?

PTT 2016 yılı sözleşmeli işçi personel alımında 711 Gişe ve Büro Görevlisi, 257 Dağıtıcı, 35 Mühendis, 25 Tekniker, 5 Avukat, 3 Mimar, 2 İç Mimar alımı olmak üzere toplam 1038 kişiyi işe aldı.

PTT 2017’de Personel Alımı Yapacak Mı?

PTT personel alımları her yılın Nisan-Mayıs dönemleri arasında yapılmaktadır. PTT personel alımında tarihler bir ay eksik veya bir ay sonra olabilirken, alınan personel sayısı ise diğer kurumlara göre biraz fazla olup, birçok kişiye iş kapısı olmaktadır.

PTT’nin 2017 yılında sözleşmeli personel alımı yapması bekleniyor ancak, sözleşmeli personel alımının ne zaman yapılacağı ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Beklenen açıklamanın önümüzdeki dönemlerde yayınlanması bekleniyor. PTT personel alımı ilanı yayınlandığı anda haberdar olmak için sitemizin facebook ve twtter sayfalarını takip edebilirsiniz.

Devam eden 9 bin 322 kamu personeli alım ilanlarını görmek için TIKLAYIN

5haber.com   | Ankara