Etiket arşivi: spor haberleri

Fenerbahçe transfer taarruzuna geçti (Yeni sezonda gönderilecekler ve gelecekler)

Fenerbahçe’de yeni dönem hazırlıkları başladı.

Yeni sezona Aykut Kocaman ile başlamak için çalışmalara başlayan ve transferlerde Ali Yıldırım’ın önderliğinde adeta hücuma geçen Fenerbahçe’de hedef flaş isimleri kadroya katarak taraftarları tribüne çekmek, özlenen şampiyonluğu elde etmek ve forma satışı ile sponsorluk gelirlerini arttırmak.

Transferi Mayıs ayı bitmeden tamamlamak isteyen Fenerbahçe Yönetimi’nin 2 oyuncu ile şimdiden anlaştığı, 3 oyuncu ile görüşmelerini sürdürdüğü öğrenildi. Schaktar Donekts’in Brezilyalı orta saha oyuncusu Taison, Manchester City’den sol bek Clichy ile söz kesildiği gelen haberler arasında. 3 önemli oyuncu ile daha görüşmeler sürerken, takımda kalacak ve gideceklere göre hareket edilecek.

Balotelli Heyecanı

Bütün bunların yanı sıra dün gece flaş bir gelişme yaşandı. Yöneticilerden Önder Fırat’ın Balotelli’nin menajeri ile bir araya geldiği öne sürüldü. Nice ile 1 yıllık sözleşme yapan ve 1 Haziran’da serbest kalacak olan Balotelli için temasa geçildiği duyuldu.

Kjaer ve Van Persie Gönderilecek

Finansal Fair Play (FFP) nedeniyle transferde rahat hareket edemeyen Fenerbahçe’de ya Kjaer ya da Robin van Persie satılacak. Kjaer’in İtalyan kulüplerinden müşterisi var ancak Persie için Katar, Çin veya ABD’den teklif bekleniyor. FFP nedeniyle önceliği bonservisi elinde olan oyunculara veya kiralık formülüne yönelecek olan sarı-lacivertliler Balotelli’den olumlu sonuç alamazsa başka oyunculara yönelecek.

Öte yandan kiralık olarak takımda forma giyen oyunculardan Lens ve Sow ekonomik olursa takımda kalacak. Mutsuz olan ve problemler yaratan Van Der Wiel ile bu sezon sonunda yollar ayrılacak. 30 yaşına gelen ve takıma katkısı fazla olmayan Emenike’nin kaderi golcü transferine bağlı.

Sözleşmesi biten Hasan Ali Kaldırım hakkında ise sol bek transferine göre karar verilecek. Müzmin yedekler Salih Uçan ve Stoch’a son bir şans verilecek. Ayrıca, Mehmet Ekici’nin yanı sıra orta alana bir de sol ayaklı futbolcu alınacak.

5haber.com  | Ankara
DHA

İstifa Ettiğini Açıklayan Levent Nazifoğlu: Her gün yalan var, çok yoruldum

Galatasaray Yöneticisi Levent Nazifoğlu, “Ben çok yoruldum, her gün yalan var. Maskeli balo oynanıyor. Ben bu maskeyi takmayacağım, kendim istifa ettim” dedi

Bazı TV kanallarında yönetimin onaylamadığı açıklamalarda bulunması ve yakın arkadaşı Ayhan Akbin’i tüm deplasmanlara götürmesi ile Başkan Dursun Özbek ve Yönetim Kurulu’nun tepkisini alan Galatasaray Yöneticisi Levent Nazifoğlu, istifa ettiğini açıkladı.

Başkan Dursun Özbek, Nazifoğlu ilie yaptığı son görüşmede Ayhan Akbin’i Trabzon’a götürmemesini istedi. Bunun üzerine Trabzon’a gitmeyen Levent Nazifoğlu, istifa etme kararı aldı. Ayrıca 2 hafta önce Antalya’da takımı protesto eden taraftarlara ‘çapulcular’ diyen Levent Nazifoğlu, ultrAslan tarafından yoğun tepkinin odağında kalmıştı. UltrAslan’ın yönetimde kaldığı sürece Nazifoğlu’nu protesto edeceklerini açıklaması da yönetim ile arasının açılmasına neden oldu. Sıkıntılı günler yaşayan Dursun Özbek yönetimi, Nazifoğlu yüzünden taraftarı da karşısına almak istemedi.

Kendim İstifa Ettim

İstifa kararını kendisinin aldığını ve kimsenin bu kararı istemediğini belirten Levent Nazioğlu’nun açıklamaları şöyle: “Ben çok yoruldum, her gün yalan var. Maskeli balo oynanıyor. Ben bu maskeyi takmayacağım, kendim istifa ettim. Kimse istifa etmemi istemedi. Türk futboluna ayak uyduramadım. Bu istifalardan ders alsınlar. Şahsi egoları değil Galatasaray’ı ön planda tutsunlar. Igor’a sezon başında şans verilmeli. Kendi takımıyla görmeliyiz. Dursun Özbek’in dürüstlüğüne kefilim ama rahat bırakmıyorlar. Çok etkileniyor, bıraksalar düzlüğe çıkaracak, eminim. Riekerink gidince her şeyin düzeleceğini sandılar. Tabii Igor korkusuz bir hoca geldiğine memnunum ama böyle değil. Yönetimin içinde iki kişi var. Dursun Özbek’i yanlış yönlendiriyor. İsim vermeyeceğim. Kendi adıma özeleştirimi de yapabilirim ama bu konuya girmeyelim. Bundan sonra hiçbir yönetime girmeyeceğim. Alper Narman olayı doğru ama bu iki isimden bir olup olmadığını söylemeyeceğim.”

5haber.com  |  Ankara
DHA

TFF Başkanı Demirören’den Flaş Açıklamalar: “Milli Takım Oyuncularının Prim Almaması Lazım”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Futbol Aktüel programında spor medyası yöneticilerinin sorularını yanıtladı.

Demirören’in konuşmasında öne çıkan sözler şöyle;

# Kulüplerimiz ile ilgili UEFA’da temasta bulunduk. Kulüplerin borç yapılandırmasında gösterdiği emekten UEFA çok memnun.

# TFF Başkanı olduğum sürece Beşiktaş’taki 100 milyon TL borcu almayacağım.

# Milli Takım’daki krizin Kosova maçı öncesi bir şekilde çözüleceğini biliyorduk. Bu yüzden müdahale etmedik. Milli Takım’daki kriz sona erdi ve artık Milli Takım toparlandı. Bundan sonra kriz olacağını düşünmüyorum.

# Hakem hataları dünyanın her yerinde yapılıyor. Hakem hatalarını azaltmak için tüm paydaşlar hep birlikte hareket etmeliyiz.

# Kamuoyunda yaratılan baskı, hakemleri hata yapmasına sebep olabiliyor.

# Bir sistem kötü gidiyor diye gidersek, hiçbir yeniliğe imza atamayız. Her reform, sancıyla başlar.

# Hakem eğitimi için daha fazla ne gerekiyorsa yapacağız.

# Mart ayında Video Yardımcı Hakem Sistemi’nin testlerine başlayacağız.

# Hakemlere her zaman ”Adil olun, hata yapmaktan korkmayın, hatayı hata ile telafi etmeye kalkmayın” demişimdir.

# MHK Başkanı Namoğlu ile görüştüm. İkinci yarıdan umutlu olduğunu söyledi.

# Yapacağımız her reformda Kulüpler Birliği’nin görüşünü alıyoruz.

# Video Yardımcı Hakem Sistemi’yle ilgili Kulüpler Birliği ile bir komisyon kuracağız. Tüm yeniliklerimizde bunu yaptık.

# 1., 2. ve 3. Lig’e vakıf kurdurduk. Her kararı birlikte alıyoruz.

# Video Yardımcı Hakem Semineri’ne herkese çağırdık, yalnızca 2 teknik direktör ve 2 hakem geldi.

# 15 Temmuz sonrası güvendiğimiz, futbol camiasının bildiği, saydığı bir isim olduğu için Namoğlu’nu MHK Başkanlığına getirdi.

# Gözlemcilik sistemine İngiltere modelinin aynısını getireceğiz. Birkaç gözlemci maçı ertesi gün videodan izleyecekler.

# Bu gözlemciler, kararları raporlayıp belirlenmiş bir komiteye sunacaklar. Bu fikir aşamasında henüz.

# Ne kadar açık olursak, o kadar da komplo teorilerinden de Türk futbolunu kurtarmış oluruz.

# Göreve geldiğimizde 300 milyon TL olan bütçemiz şu an 550 milyon TL.

# Ayrıca bu süreçte 196 milyon TL’lik de tasarrufumuz var.

# Avrupa’nın en büyük 5. yayın geliri olan bir lige sahibiz.

# Federasyonumuzda 2- ya da 3 kişi 25 bin TL’nin üzerinde maaş alıyor.

# Passolig öncesi seyirci ortalaması 10.000 civarlarındaydı, şimdi ise 8.000 civarlarında.

# Bu 2.000 kişi zaten tribünlerde görmek istediğimiz kişilere denk geliyor. Passolig ile bunu uyguladık.

# Tribünleri doldurma konusunu ancak kulüplerle birlikte hareket ederek çözebiliriz.

# Stadyumların bir eğlence yeri olduğunu göstermeliyiz. Kavga ortamını sonlandırmalıyız. Aileleri tribüne çekmeliyiz.

# Türk futbolunda 2 duayen kaldı. Biri İlhan Cavcav, diğeri ise Aziz Yıldırım.

# TFF Genel Kurulu’nun delege yapısının değişmesi gerekiyor. Bu fikre açığım. Gelen önerileri değerlendirebiliriz.

# Genel Kurul’daki delege yapısının değişmesi statü değişikliği gerektiriyor. Bu da ancak Genel Kurul kararıyla değişebilir.

# Fatih Hoca sadece A Milli Takım’ın hocası değil. Türkiye Futbol Direktörü’dür. Kendisinin altyapıyla ilgili çalışmaları var

# Fatih Terim’in hem Galatasaray’ı hem de Milli Takımı çalıştırmasına sıcak bakmam.

# Fatih Hocamız ileri ki dönemlerde altyapı sistemiyle ilgili projelerini açıklayacak.

# Altyapılar, sadece Milli Takım’ın değil, Türk futbolunun sorunudur.

# En iyi hocaların altyapılarda olması lazım. Altyapılar hatır için alınmış eski oyuncularla dolu.

# Kulüpler, transferlerini lisanslı menajerler üzerinden yapmak zorunda.

# Nisan ayında UEFA Yönetim Kurulu seçimi var. Umuyorum Sn. Servet Yardımcı da UEFA Yönetimi’ne seçilecek.

# UEFA Başkanı da Servet Bey’in yönetime girmesini destekliyor.

# Alex Ceferin UEFA Başkanlığını görevde olduğu sürece destekleyeceğiz.

# Gündüz maçlarını oynatmaya kısmen başladık. Bu sayının artması için yayıncı kuruluşun da görüşü önemli.

# Milli Takım olarak her maç tribünleri dolduruyoruz. İstanbul’da takımdaşlık olduğu sürece maçları Anadolu’da oynayacağız.

# Konya ve Antalya’nın ardından Mart ayında Eskişehir’deki yeni stadyumda da maç oynayacağız.

# Bence milli futbolcuların prim almamaları lazım. Milli Takım, milli bir davadır. Ama bizde sistem böyle gelmiş”

# Fatih Hoca, maaşını TL’ye çevirdi. Teşekkür ediyorum.

# Milli Takım antrenörü Levent Şahin’in maaşını dondurduk. Şu an Adanaspor teknik direktörü olduğundan bizden maaş almıyor.

5haber.com  | Ankara
DHA

 

Oyundan Alınmasına Eldivenlerini Atarak Tepki Veren Quaresma’dan Açıklama Geldi

Önceki akşam oynanan Osmanlıspor karşılaşmasında oyundan alınmasına tepki olarak eldivenlerini fırlatan Beşiktaş’ın başarılı oyuncusu Ricardo Quaresma, bu hareketi ile ilgili bir açıklama yaptı. Quaresma açıklamasında, hareketinin yanlış olduğunu belirtti.

Sosyal medya hesabı Instagram üzerinden takımın teknik direktörü Şenol Güneş ile olan bir fotoğrafını paylaşan Portekizli yıldız oyuncu Ricardo Quaresma, ”Dün oyundan çıkmayı beklemiyordum, yaptığım hareket yanlıştı. Bu hareketin ne kulüple ne de hocayla alakası yok. Hocamla ilişkimiz çok iyi kendisi çok büyük saygı duyduğum bir insan” sözlerini söyledi.

Ricardo Quaresma’nın soyal medya üzerinden yaptığı açıklamasının tamamı şu şekilde: ”Şampiyonluk yolunda çok kritik bir deplasman olan ve zor şartlarda oynanan Osmanlıspor maçında her zaman olduğu gibi takımım için mücadele etme isteğim nedeniyle oyundan çıkarken çok yanlış bir tepki gösterdim. Yaptığım işe duyduğum aşk çok büyük, sahada her zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum.Dün oyundan çıkmayı beklemiyordum, yaptığım hareket yanlıştı. Bu hareketin ne kulüple ne de hocayla alakası yok. Hocamla ilişkimiz çok iyi kendisi çok büyük saygı duyduğum bir insan. Lütfen Beşiktaş için ortak hırs ve mücadelemizi kimse başka yerlere çekmesin, bizim aramız çok iyi. Hep beraber çalışıp, ana hedefimiz olan şampiyonluğa ulaşacağız.”

Son dakika haberlerinden, spor haberlerinden, spor haberlerinden, beşiktaş haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Bursaspor: 1 Trabzonspor: 2 (Spor Toto Süper Lig 2. Devresi Başladı)

Spor Toto Süper Ligin 17’nci hafta karşılaşmasında Bursaspor, sahasında Trabzonspor’u konuk etti. Trabzonspor, ilk yarım saat içerisinde bulduğu gollerle maçı 2-1 kazanırken, Bursaspor bu sezon sahasında ilk kez yenildi. Maç sonrası yeşil beyazlı taraftarlar yönetim ve Hamza Hamzaoğlu’nu istifaya davet etti.

İlk 11’ler

Bursaspor: Harun Tekin- Erdem Özgenç (Dk.Del Valle), Sivok, Ertuğrul Ersoy, Aziz Behich, Merter Yüce  (DK.78 Tomas Necid), Jorquera, Batalla, Josua John (Dk.66 Sercan), Kubilay Kanatsızkuş, Deniz Yılmaz

Trabzonspor: Onur Kıvrak- Pereira, Durica, Uğur Demirok, Sgros, Okay Yokuşlu, Onazi (Dk.86 Aytaç), Olcay Şahan, Yusuf Yazıcı (Dk.85 Yusuf Erdoğan), Castillo (Dk.64 Medjani ), N’Doye

Goller: Dk.12 Yusuf Yazıcı, Dk.28 Uğur Demirok (Trabzonspor), Dk.40 Kubilay Kanatsızkuş

Maç Özeti

Dakika 5: Batalla’nın soldan kullandığı serbest atışta, Ertuğrul’un kafa şutu üstten dışarıya gitti.

Dakika 12: Trabzonspor atağında Deniz, N’Doye’ye faul yaptı. Olcay’ın atışında defansın uzaklaştıramadığı N’Doye hamle yaptı. Sivok boştaki topu uzaklaştıramadı. Kale sahasının hemen dışında Yusuf Yazıcı yerden sert bir şutla Trabzonspor’u öne geçirdi: 0-1

Dakika 28: Castillo nefis çalımla ceza alanına girdi. Vuruşunda Harun’u geçen topu savunma kornerle uzaklaştırdı. Yusuf’un köşe atışında Uğur Demirok kale sahasında kafayı vurdu ve skor 0-2 oldu.

Dakika 32: Trabzonlu oyuncuya çarparak çıkan topta hakem tacı Trabzon lehine verince hakemin kararına itiraz eden Hamza Hamzaoğlu, yardımcı hakemin uyarısıyla tribüne gönderildi. Hamzaoğlu, hakemlerin elini sıkarak tribüne çıktı.

Dakika 40: Bursaspor atağında Jorquera’nın pasında Merter çalımla ceza alanına girdi. Arkaya sarkan Kubilay Kanatsızkuş’u gördü. Kubilay’ın vuruşunda top Onur’dan döndü. Kubilay dönen topu filelere gönderdi: 1-2

Dakika 48: Erdem’e dirsek atan N’Doye ikinci sarı kartı görünce kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Dakika 68: Batalla’nın ortasında Jorquera’nın nefis kafa şutunu, Onur aynı güzellikte kornere tokatladı.

Dakika 78: Yusuf Yazıcı’nın geri pasında topla buyluşan Batalla, kaleci Onur’la karşı karşıya kaldı. Vuruşunda Onur çeldi, Jorquera dokunamayınca defans tehlikeyi uzaklaştırdı.

Dakika 80: Trabzonspor’un bu yarıda geliştirdiği ilk atakta Onazi’nin savunmanın arkasına gönderdiği topla Olcan Şahan buluştu. Ceza alanına giren Olcan topu yandan dışarıya attı.

Dakika 90: Yusuf Erdoğan sağdan ceza alanına girdi. Sert şutunu Harun kornere yumrukladı.

5haber.com  | Ankara

Fenerbahçe Beşiktaş Derbisinin İlk 11’leri Belli Oldu

Spor Toto Süper Lig’in 13′ üncü haftasında oynanacak olan Fenerbahçe Beşiktaş derbisinin ilk 11′ leri belli oldu.

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında bugün oynanacak Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu 13. hafta maçının ilk 11’leri belli oldu.

2016-2017 Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu 13. hafta maçında bu akşam Fenerbahçe, sahasında Beşiktaş’ı konuk edecek. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacak mücadele saat 19.00’da başlayacak ve karşılaşmada hakem Hüseyin Göçek düdük çalacak. İki takım, sahaya şu 11’le çıkacak:

Fenerbahçe: Volkan Demirel, Şener, Skrtel, Kjaer, Hasan Ali, Mehmet Topal, Josef de Souza, Alper, Volkan Şen, Sow, Van Persie.

Beşiktaş: Fabri, Gökhan Gönül, Marcelo, Tosic, Adriano, Atiba, Tolgay, Oğuzhan, Kerim Frei, Quaresma, Cenk Tosun.

Spor haberlerinden, derbi haberlerinden, spor haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com’ u takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul

19 Kasım Türkiye ve Dünya Spor Gündemi Gelişmeleri ve Oynanacak Maçlar

19 Kasım Türkiye ve dünya spor gündeminde neler yaşanacak?

Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonunun 11. haftasındaki derbi karşılaşmasında Fenerbahçe, yarın Galatasaray’ı Kadıköy’de konuk edecek.

Yeni sezona kötü bir başlangıç yapan ancak, son haftalarda aldığı art arda galibiyetlerle yükselişe geçen Fenerbahçe, ilk haftalarda sergilediği performansı son maçlarına yansıtamayan Galatasaray’la 20 Kasım Pazar günü Kadıköyde karşılaşacak. Ev sahibi ekip Fenerbahçe Lig’de 18 puanla 5′ inci sırada yer alırken, Galatasaray 20 puanla ‘ üncü sırada bulunuyor.

Süper Lig’de Günü Programı

13:30 Gaziantepspor – Atiker Konyaspor
16:00 Bursaspor – Akhisar Belediye Gençlik ve Spor
19:00 Adanaspor – Beşiktaş
19:00 Osmanlıspor – Aytemiz Alanyaspor

Bilardo Şampiyonası

Saat 15.00’da Bordeaux’da devam eden Dünya 3 Bant Ferdi Bilardo Şampiyonası’nda Semih Saygıner, yarı finalde Koreli KIM Heang Jik ile karşılaşacak

Spor Toto Basketbol Ligi

16.00 Best Balıkesir-Trabzonspor Medical Park (Balıkesir Yeni Spor Salonu)
17.00 TOFAŞ-Gaziantep Basketbol (TOFAŞ)
17.30 Yeşilgiresun Belediyespor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor (Ordu 19 Eylül)
18.00 Pınar Karşıyaka-Muratbey Uşak (Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka)

Kadınlar Basketbol Avrupa Şampiyonası Elemeleri

18:00 Türkiye – Bosna-Hersek

TFF 1′ inci Lig

13.00 Boluspor – Altınordu
13.00 Ümraniyespor – Sivasspor
15.30 Balıkesirspor – Büyükşehir Gaziantepspor
16.00 Elazığspor – Mersin İdmanyurdu
19.00 Göztepe – Bandırmaspor

Avrupa Ligleri Maçları

15:00 Zorya – Oleksandriya (Fenerbahçe’nin rakibi)
15:30 Manchester United – Arsenal (Fenerbahçe’nin rakibi)
18:00 Shakhtar Donetsk – Karpaty Lviv (Atiker Konyaspor’un rakibi)
18:00 Dinamo Kiev – Stal Kamianske (Beşiktaş’ın rakibi)
20:00 Udinese – Napoli (Beşiktaş’ın rakibi)
20:00 Concordia – Steaua Bükreş (Osmanlıspor’un rakibi)
22:30 Mouscron – Gent (Atiker Konyaspor’un rakibi)
23:15 Benfica – Maritimo (Beşiktaş’ın rakibi)

Voleybol

Kadınlar Cev Şampiyonlar Ligi

17.00 Eczacıbaşı VitrA – Minchanka

Vestel Venüs Sultanlar Ligi

15.00 Bursa Büyükşehir Belediyespor – Fenerbahçe (Cengiz Göllü)

5haber.com  | Ankara

Salim Kayıcı: “Ömer Halisdemir TSK’da Kickboks Yapmıştır”

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Niğde’nin Çamardı İlçesindeki Demirkazık Kamp Eğitim Merkezinde kamp yapan Kick Boks Milli Takım kampını ziyaretinde darbenin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’in de kick boks sporcusu olduğunu belirtti.

Federasyon Başkanı Kayıcı, “Ömer Halisdemir kardeşimiz Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) kickboks yapmıştır. Çünkü TSK’da kickboks spor dalı resmi bir spor dalıdır. Kahraman şehit Halisdemir’in çocukları da Ankara’da bizim milli takım antrenörümüzün öğrencileridir. Ömer Halisdemir ve diğer şehitlerimizi hiç bir zaman unutmadık. Bu yüzden yarın başlayacak olan turnuvada aldığımız başarıları kendilerine hediye edeceğiz” sözlerini söyledi.

Kamp Sona Erdi

Kick Boks Milli Takımı 19-27 Kasım tarihleri arasında Yunanistan’da düzenlenecek olan Wako Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası hazırlıklarını Niğde’nin Çamardı İlçesi Demirkazık Köyü’nde bulunan Demirkazık Kamp Eğitim Merkezinde tamamladı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Milli Takımı ziyaret ederek takımın son durumu hakkında antrenörlerden bilgi aldı.

Kayıcı şöyle konuştu “Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün tesisinde yapılan kampın son günü bizde milli takımımızı uğurlamaya geldik. Burada ki kamp merkezinden ve personelinden çok memnun kaldık. Çok verimli bir kamp oldu. Yarın ki şampiyonayla ilgili olarak, çocuklarımızdan önemli başarılar bekliyoruz. Çünkü çok iyi bir kamp geçirdik.”

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Harun Turhan’ı da ziyaret etti.

5haber.com  | Ankara