Etiket arşivi: taşeron işçi

Torba Yasa ile Taşeron İşçileri Yakından İlgilendiren 6 Değişiklik

Son günlerde sürekli olarak gündeme gelen taşerona kadroda nihayet sona gelindi. Alınan son bilgilere göre Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme getirtilen taşerona kadro hakkında, torba yasa kapsamında çok önemli düzenlemeler yapılarak 2017 yılı bitmeden çözülecek. Peki torba yasada taşerona kadro ile ilgili neler var? İşte detaylar..

Yeni Düzenleme ile Taşeron İşçilerin Maaşı

Torba yasada, taşeron işçileri de yakından ilgilendiren düzenlemeler bulunuyor. Bu düzenlemelerin başında taşeron işçilerin maaşları yer alıyor. Kamuda çalışan taşeron işçilerin maaşları artık Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek ve ödemeleri bu kurum aracılığıyla yapılacak.

Torba Yasada Taşeron İşçileri Yakından İlgilendiren Maddeler

Torba yasa ile asgari ücretin 1404 liranın altına düşmemesi için çalışanlara ilave geçim indirimi yapılacak. Son günlerde vergi dilimindeki artış nedeniyle 1404 liranın altına düşen asgari ücret, yeni düzenleme ile 1404 liranın altına düşmeyecek.

Öte yandan yeni torba yasa ile ay sonlarında ödenen işsizlik maaşı her ayın 5’inde ödenecek.

Terörle Mücadele Kanununa göre istihdam hakkı bulunan vatandaşlarda istenen yaş sınırı kalkıyor.

Terörle mücadelede yaralanan vazife malulleri ile 15 Temmuz Darbe Kalkışmasının bastırılması sırasında yaralananlar memur olabilecek.

Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların alacakları yetki belgesi için yapacakları harcamalar 2020 yılına kadar İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak.

Bakan Sarıeroğlu’ndan Asgari Ücrette Vergi Dilimi Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, asgari ücretteki vergi dilimi artışı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Asgari ücretli kardeşlerimizin vergi dilimine girmesi sebebiyle yaşadıkları kayıpları telafi edeceğimizi ve hazineden karşılayacağımızın beyanını Başbakanımız verdi. Şu an Meclisin Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen Maliye Bakanımızın  torba tasarısında bu konu zaten yer alıyor. Eylül, ekim, kasım, aralık aylarında vergi dilimi nedeniyle yaşanan kayıpları telafi edeceğimize ilişkin metni yasa tasarısına koyduk. 27 Eylül itibariyle Meclisimizde, şu anda da Plan Bütçe Komisyonunda görüşülüyor. En kısa zamanda Genel Kurula inecek. Yasalaştıktan sonra da eylülden itibaren asgari ücretlilerimizin yaşamış olduğu kayıp telafi edilecek. Hiç kimse endişe etmesin. Biz özellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak işçinin, işverenin, çiftçinin, esnafın, tüm kesimimizin hakkı ve hukuku konusunda hassasiyetle çalışıyoruz. Hiç kimsenin bir hak kaybına, hiç kimsenin herhangi bir tereddüde düşürecek konu ile ilgili duyarsız kalmamız söz konusu olmaz. Bununla ilgili çalışmaları yaparız ve gereğini de yerine getiririz. Bu konu hassas bir konu, 5 milyon kişiyi ilgilendiren bir konu ve gereği şu anda yapılmıştır. Endişeye, tereddüde, sıkıntıya gerek yok diye ifade etmek istiyorum”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler ve haberlere gitmek için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Canlı Yayında Mehmet Şimşek’ten Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması (Taşeronda Son Durum)

Canlı yayına konuk olan Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önemli açıklamalarda bulundu.

Şimşek, Ntv’de katıldığı programda, son günlerin gündem konusu olan MTV zammı, kamuda tasarruf ve taşerona kadro meselesine değindi.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı taşeron işçiler ile ilgili kendisine yöneltilen “Taşeron işçiler için nasıl bir model öngörülüyor? Taşeron işçilerin kamuyla bağı nasıl bir modelle kurulacak?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Kamu ile zaten dolaylı bir bağ söz konusu. Bu yöndeki çalışmalar net olarak bu sene tamamlanacak. Bu konu çok net Başbakanımızın talimatı çok net. Detaylarına girmek istemiyorum. Kamuya hizmet veren kardeşlerimiz rahat olsun.”

Açıklamasının devamında, fahiş şekilde yapılması planlanan ve tepkiler sonucu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimet vererek eri çekilmesini istediği MTV zammına değinen Mehmet Şimşek şu açıklamayı yaptı:

“Hiçbir hükümet durup dururken vergileri artırmaz. Önümüzdeki sene sadece savunma harcamalarımız Milli Savunma Bakanlığı’na aktarılacak terörle mücadele için muhtemelen 17-18 milyar liralık ilave bir harcama yapacak. İki seçeneğimiz var ya daha çok borçlanacağız biz bir tercih yaptık kamu ilave harcamalarını sağlıklı vergi gelirleriyle yapalım dedik. MTV’den gelecek gelir 2 milyar civarı. Bize hesap sorulacak ve biz de hesabını vereceğiz. Bizim petrol gelirimiz yok milletten topladığımızı millete hizmet olarak yatırım olarak sunuyoruz. İlave silah sistemleri gündemde.”

Kamuda tasarruf ile ilgili de konuşan Şimşek, şu açıklamaları yaptı:

“Kamuda tasarruf dönemi çok güçlü tasarruf dönemi. Yatırımda da önceliklendirme gerekirse kaynakları bir yerden bir yere aktarma konusu. Kamuda tasarruf önceliklendirme gelirlerin kalitesini artırma noktasında çok güçlü çaba var.”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler ve haberlere gitmek için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Türk İş Taşerona Kadro İçin Neden Haziran Dedi? Haziran 2018’de Kadro Gelir mi?

Taşerona kadro konusunda geçtiğimiz gün katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, Haziran ayına kadar bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi. Peki Ergün Atalaya neden Haziran ayını işaret etti? Taşerona kadro konusu neden hemen gündeme gelmiyor da Haziran ayına kadar bekletilecek?

1 Kasım seçimlerinden önce dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, seçim kampanyasında taşerona kadro verileceğini söylemişti. Davutoğlu’nun bu açıklaması sonrasında umutlanan taşeron işçiler, yaklaşık olarak 2 yıldır kadro konusunun çözülmesini bekliyor. Ancak bu konu halen çözüme kavuşturulmadı. Yapılan son açıklamalar ise, taşerona kadro konusunun kısa süre içinde çözülemeyeceğini gösteriyor. Son olarak Çalışma Bakanı değişti ve taşeron işçilerin gözü yeni Bakana çevrildi. Taşeron konusu ile yakından ilgilendiği öğrenilen yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bu konuda henüz bir açıklama yapmadı.

Türk İş Neden Haziran Dedi?

Geçtiğimiz gün taşerona kadro konusunda konuşan Türk İş Sendikası Genel başkanı Ergün Atalay, “Yol İş Sendikamız sadece mahkemelerle ilgili 20 milyon lira harcadı. Her ilde toplantı yapıyoruz. Miting yaptık. Devlet, ‘taşeron işçileri kadroya geçireceğim’ diye söz verdi. Bir an önce verdikleri sözü yerine getirmeliler. Gelecek Hazirana kadar hükumet taşeron ve geçici işçilerle ilgili verdiği sözü tutmalı. Bunu neticelendirene kadar gündeme getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

5haber Değerlendirmesi: Türk İş, işçiler ile ilgili yaşanan sorunlarda hükümet ile çözüm arayışlarında en makul ve olabilir teklifleri sunan Sendika olmuştur. Taşeron sorunu ise kısa sürede çözülecek bir mesele değil. Türk İş istese gelecek ay da diyebilirdi. Ancak bugüne kadar çözülmemiş bir problemin kısa sürede çözülmesini beklemek biraz hayal olur. Bu nedenle Türk İş hükümete gelecek Haziran ayına kadar çözülmesi teklifini sunmuştur.

Haziran 2018’e kadar kadronun gelip gelmeyeceği ise Türk İş başta olmak üzere diğer sendikaların Bakanlığı sıkıştırmasına bağlı olacaktır.

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler ve haberlere gitmek için lütfen tıklayın

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Atalay’dan Son Dakika Taşerona Kadro Açıklaması: “Gelecek Haziran Ayına Kadar..”

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’dan bir son dakika açıklaması geldi. Atalay yaptığı açıklamada kıdem tazminatı ve taşeron işçi sorununa değindi.

İzmir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve beraberindekiler, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Atalay yaptığı açıklamada taşeron işçi meselesine ve kıdem tazminatı sorununa değindi. Taşeron ve geçici işçi sorununun Türkiye’de devam ettiğini belirten Atalay, hükümetin gelecek haziran ayına kadar verdiği sözleri tutması gerektiğini kaydetti. Atalay, taşeron işçilikle ilgili 10 yıldır çalışma yürüttüklerine de dikkat çekerek, “Yol İş Sendikamız sadece mahkemelerle ilgili 20 milyon lira harcadı. Her ilde toplantı yapıyoruz. Miting yaptık. Devlet, ‘taşeron işçileri kadroya geçireceğim’ diye söz verdi. Bir an önce verdikleri sözü yerine getirmeliler. Gelecek Hazirana kadar hükümet taşeron ve geçici işçilerle ilgili verdiği sözü tutmalı. Bunu neticelendirene kadar gündeme getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kıdem Tazminatı Açıklaması

Kıdem tazminatıyla ilgili değişikliğin her yıl iki üç kez gündeme getirildiğini de dile getiren Atalay, şu açıklamalarda konuşmasını sonlandırdı:

“Kıdem tazminatıyla ilgili TÜRK – İŞ bir duruş sergiledi. ‘Geriye nokta kadar gidiş olursa bütün sendikaların burada oturmasının anlamı yok’ dedik. Kıdem tazminatı denildiği zaman 15 milyonu ilgilendiriyor. Bunları bir daha gündeme getireceklerini düşünmüyorum. Çocuk işçiler ve kadınlarla ilgili çalışıyoruz. Uyuşturucu ilkokula kadar girdi. Onunla ilgili ‘ne yapabiliriz, nasıl önleriz?’ diye çalışıyoruz. OHAL’de grev ertelemeleri de bize zarar veriyor. Bunu yaparken sendikaları ve sivil toplumu sıkıntıyı sokmamak gerekiyor. Ayrıca tarımda, Karayolları, Çaykur, orman alanlarında geçici işçi sorunumuz var. 23 yıllık geçici işçiler var. Dünyanın hiçbir yerinde 23 yıllık geçici işçi olmaz.”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler ve haberlere gitmek için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Toplu Sözleşmede Taşerona Kadro Konusunda Bir Sonuca Varılır mı? Son Açıklamaların Değerlendirmesi

720 binden fazla kadro bekleyen taşeron işçinin gözü kulağı toplu sözleşme görüşmelerinde.

1 Ağustos günü sendika temsilcileri ile hükümet arasında başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2018 ve 2019 yıllarında maaşlarına yapılacak zam miktarları belirlenecek. Sendikaların taleplerinin hükümet yetkilileri ile görüşüleceği toplu sözleşme toplantısının bir diğer gündem konusu taşerona kadro.

Kadro bekleyen taşeron işçilerin gözü kulağı toplu sözleşme görüşmelerinde. Son olarak toplu sözleşme görüşmelerinde taşerona kadro konusu ile ilgili Türkiye Kamu Sen Başkanı İsmail Koncuk’tan bir açıklama geldi. Koncuk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de 2002’de 30 bin civarında taşeron vardı. Aradan geçen yıllar içerisinde sadece şu anda kamuda 740 bin civarında taşeron var. Belediyeleri de dahil ettiğimiz zaman 1 milyon 200 bin, özel sektörü dahil ettiğimiz zaman 2 milyonu aşan taşeron çalışan var ülkemizde. Taşeron sistemi bu ülke insanının hak ettiği bir sistem değildir. Üniversitedeki evlatlarımız bir takım patronların sömürüsüne terk edilsin diye okumuyorlar. Adeta milletimizin iliğini sömüren bu sistemin mutlaka kaldırılması lazım. Seçimden önce iktidarın bir sözü vardı. Sayın Davutoğlu’nun Başbakanlığı zamanında ve referandum sürecinde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu’nun açıklamaları vardı. Dönemin Bakanı Mehmet Müezzinoğlu “taşeronların problemi bizim problemimizdir” şeklinde açıklama yapmıştı.

Toplu sözleşmenin ilk gününde bu açıklamayı hatırlattım. O zaman da Müezzinoğlu’na sorun sizin ama çözümünüz yok demiştim. Bu toplu sözleşmelerin, sendikal çekişmelerin ötesinde kamu çalışanlarına, 4/B’liye, 4/C’liye, taşeron çalışana, üniversiteli işçilerin yaşadığı sorunlara göre çözümlerin üretildiği bir masa olması lazımdır. Toplu sözleşme masasını rakiplerin birbiriyle çatıştığı bir masa olarak düşünmüyorum. Toplu sözleşme masası 20 milyon vatandaşımızı yakından ilgilendiren kararların alındığı çok önemli bir masadır. Bu masanın mutlaka beklentilere uygun kararların alınmasına vesile olmasını diliyorum.”

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Taşerona Kadro Konusu Bir İlerleme Kaydedilir mi?

Toplu sözleşme görüşmelerinde taşerona kadro konusu masaya yatırılacak. Taşeron işçiler ise, kadro konusunda herhangi bir gelişme kaydedilip edilmeyeceğini merak ediyor.

Değerlendirme: Toplu sözleşme görüşmelerinde taşerona kadro konusu masaya geldi ve görüşüldü. Ancak bu konuda şimdiye kadar dişe dokunur bir gelişme kaydedilmedi. Taşeron konusunda bir gelişme yaşanmış olsaydı hükümet yetkilileri bu konuda bilgi verirdi.

Öte yandan toplu sözleşme görüşmelerinde taşerona kadronun gündeme gelmesi ve masaya yatırılması bu konunun gündemde kalmasını sağlayacaktır.

Bu konuda nihai bilgi önümüzdeki günlerde hükümet yetkililerinden gelecek açıklamaya bağlı.

Taşerona kadro konusunda haberlerden haberdar olmak için haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Son Dakika! Adana’da İş Cinayeti: 2 Taşeron İşçi Öldü, 4 İşçi Ağır Yaralı

Son dakika haberi: Adana’da bir facia yaşandı. Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikanın çatısına kaplama yapmak giden işçiler fş kazası geçirdi. İşçiler için vinçle çıkartılan 6 işçi, sepet halatının kopması sonucu 10 metrelik yükseklikten aşağı düştü. 10 metrelik yükseklikten aşağı düşen işçilerin 2’si hayatını kaybederken, 4 işçi ise ağır şekilde yaralandı.

Olay, bugün öğle saatlerinde merkez Sarıçam İlçesi’ndeki Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir gübre fabrikasında meydana geldi. İddiaya göre, fabrika binasının çatısında kaplama yapacak olan taşeron şirketin çalışanları, vinç sepeti ile çatıya çıkartılmak istendi. 2 kişilik sepete 6 işçi binince, ağırlığı taşıyamayan halat koptu. Yaklaşık 10 metre yükseklikten düşen işçilerden Murat Gümüş ile Cengiz Kutlam hayatını kaybederken; ağır yaralanan Halil Aslan, Latfi Kaya, Fehmi Kaya ve Mustafa Gümüş götürüldüğü hastanelerde tedaviye alındı.

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muvazza Davası Açan Taşeron İşçilerin İş Akdini Feshetti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde ilave tediye haklarını aramakta olan 58 işçi işten çıkartılırken, İstanbul’daki Avcılar Belediyesi’nde ise işten çıkarılan sendikalı işçiler isyan etti. Adalet için Ankara’dan İstanbul’a yürümekte olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na seslenen mağdur işçiler, sosyal medya üzerinden onları tepki yağmuruna tuttu. Haklarını arayan işçiler emeklerinin karşılığını isterken, Büyükşehir Belediyesi 2.4 milyon Euro’luk bir yangın merdiveni satın alması sosyal medyada en çok tepki çeken konuların başında geldi.

Kriz Sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde, ilave tediye ve kadrolu çalışma krizi sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, şirket personellerinin toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme gelen ilave tediye (ikramiye) ve kadrolu çalışma istekleri karşısında çalışanlara gözdağı vermek için işten çıkarmalara devam etti. Geçmiş dönemlerde belediyeden davacı olan ve hak arama mücadelesi sürdüren 58 işçi işten çıkarılırken, gerekçe olarak ‘verimsizlik’ ve ‘devamsızlık’ gösterildi. 5 arkadaşı ile birlikte ‘performans düşüklüğü’ gerekçesiyle 9 yıldır çalıştığı belediye şirketi Grand Plaza A.Ş’den çıkarılan Bülent Özen, işine devam etmek istiyorsa tediye davasını geri çekmesi konusunda uyarıldığını, hakkını aramak için davasını geri çekmeyince de işten atıldığını iddia etti. Özen, “Aziz Kocaoğlu CHP lideri ile birlikte yürüyüşe çıkıp adalet arıyor. Önce adaletin Büyükşehir’de, işçiler içinde sağlanması lazım. Asıl adaleti biz Aziz Kocaoğlu’ndan istiyoruz. İşçiler olarak hakkımızı istiyoruz” dedi. 100’den fazla ilave tediye davası açan müvekkilinin bu tür gerekçelerle davalarını geri çekmeye başladığını doğrulayan avukat Damla Erel, “Yapılan hukuksuzluğa karşı cevabımızı yine hukukla vereceğiz. Bizim hukuktaki adalete inancımız tam” diye konuştu.

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Şanlıurfa’da 3 çocuk babası taşeron işçi İsmail Hamur öldürüldü

Şanlıurfa’ın merkez Eyyübiye Belediyesi bünyesinde taşeron işçi olarak çalışmakta olan 3 çocuk babası 36 yaşındaki İsmail Hamur, tartıştığı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından başına sert cisimle vurularak öldürüldü.

Önceki gün gece saatlerinde Şanlıurfa- Gaziantep karayolunun 20’nci kilometresindeki Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında meydana gelen olayda, Suruç İlçesi’nden dönen İsmail Hamur, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerle bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Hamur, başına sert cisimle aldığı darbe sonucu olay yerinde hayatını kaybederken, tartıştığı kişi ya da kişiler kaçtı. Yol kenarında cesedi bulunan İsmail Hamur için sağlık görevlileri ve jandarma ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen ekipler, Hamur’un cesedini otopsi için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morguna götürdü. Hamur’un cesedi, yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere ailesine teslim edilirken, cinayeti işleyen kişi ya da kişilerin kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışma başlatıldı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, ekonomi haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |Şanlıurfa
DHA

19 Haziran Bakanlar Kurulunda taşerona kadro için 2 formül görüşülecek mi?

Kadro bekleyen taşeron işçileri sevindiren haber geçtiğimiz gün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den gelmişti.

Bakan Özlü yaptığı açıklamasında kadro bekleyen 720 bin taşeron işçinin kadroya alınması için 2 formülün hazırlandığı belirtildi. Bakan Özlü taşeron işçilere yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu konuda bir çalışma yaptı hükümetimiz. İki alternatif gündemde, Bakanlar Kurulu’na sunum yapıldı, bunlardan birisine karar vereceğiz”

Bakan Özlü’nün bu açıklaması sonrası kadronun bu sene verileceği ve 2017 sonuna kadro çalışmalarının tamamlanması planlanıyor.

19 Haziran Bakanlar Kurulundan Taşerona Kadro Açıklaması Gelir mi?

Kadro bekleyen taşeron işçilere Bakan Faruk Özlü, müjdeyi verdi ve Bakanlar Kurulu’nda taşerona kadro üzerinde planlanan 2 formülden 1’inin üzerinde karar kılınması bekleniyor. 19 Haziran günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bu konunun gündeme gelip gelmeyeceği büyük bir merak konusu.

Taşeron İşçiler Sabırsız

Bakanlar Kurulunda taşeron işçiler kadro çalışmasının gündeme gelmesini ve artık bu konunun çözüme kavuşturulması istiyor.

Hizmet İş’ten Taşerona Kadro Açıklaması

Geçtiğimiz gün bir programda konuşan Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı, taşeron işçilerin kadroyu analarının ak sütü gibi hak ettiğini belirterek şu sözleri söyledi:

“Biz anamızın ak sütü gibi bu kadroyu hak ettik. Üzerimize düşen görevi yaptık. Şimdide kadro istiyoruz ama adam gibi kadro. Özel Sözleşmeli Personel statüsü gibi ne olduğu belli olmayan oyuncak işlerden değil. Ya işçi kadrosu yada 657 memur kadrosu istiyoruz. Taşeronlar artık ileriye dönük hayal kurabilir, evlenebilir bir araba alabilir. Şuan hiç kimse hayal dahi kuramıyor. ‘Yarın ne olacağım, maaşım kaç lira olacak? Şirket değişince benim halim ne olacak?’ endişelerine kapılmayacak. İnşallah kadroyla bunlara çözüm bulacağız. Kesinlikle hayal kırıklığına kapılmayın bu işin peşini bırakmayacağız.”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara