Etiket arşivi: taşeron son durum

Flaş Taşeron Açıklaması: Taşerona Kadro Sınavı Eleme Sınavı Olmayacak

AK Parti Siverek 6. Olağan Kongresi’ne katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yeni KHK’larla ilgili önemli açıklamalarda bulunurken taşerona kadro için yapılacak sınava da değindi.

Taşerona meselesinin KHK ile tarihe karıştığını dile getiren Bozdağ, “Taşeron meselesini bugünden geçerli olmak üzere tamamen ortadan kaldırdık, taşeron uygulamasına son verdik, 450 bin taşeronda çalışan işçi sürekli kadroya geçmiştir. Ayrıca belediyelerde ve özel idarede çalışanlar da belediye ve özel idarenin kuracağı iktisadi teşekküller ve kendi bünyesindeki şirketler üzerinden çalıştırılacak ve orada da taşeron uygulaması bundan sonra olmayacaktır. Emek verenler, ter dökenler emeklerinin karşılığını emeklerine saygı olarak ve onlara kendilerine uygun özlük hakları sağlanarak daha iyi elde etme imkanı bulacaklardır. Elbette bunun bir geçiş süreci var. Bu geçiş süreci tamamlandığında her şey daha iyi olacaktır. Ayrıca 4/C uygulamasını da tamamen kaldırdık ne kadar 4/C’li varsa onların tamamını 4/B kadrosuna aldık ve onların durumunu da daha iyi bir noktaya taşıdık. Geçici ve mevsimlik işçiler onlarla ilgili de çalışma sürelerini 5 aydan 9 aya kadar uzatma konusunda Maliye Bakanlığına yetki verdik. Yani onların durumları da bundan sonra daha iyi hale gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Eleme sınavı Olmayacak

Konuşmasında taşeron düzenlemesinde yapılacak sınava da değinen Bozdağ, “Sınav konuldu ama bu sınav bilmenizi isteriz ki eleme sınavı değildir, bu işin yapılması için sadece uygulanacak bir prosedürdür, çalışan insanları sınav yoluyla elemek maksadıyla getirilmiş bir şey değildir ve bu sınav uygulanarak insanların elemesi yapılmayacak sadece bu sınavla sürekli kadroya geçişinin temini yapılacaktır. Bunun da özellikle bilinmesini istiyoruz çünkü bazı çevreler şimdiden bunu istismar etmeye kalkıyorlar. Biz sürekli kadroya alıyoruz zaten çalıştıkları işler var o çalıştıkları işi yıllardır yapan insana neyi soracağız. Zaten usul belli biz bu usulün gereğini yerine getiriyoruz ve kadroya bunları geçirmek için bir usul kuralı olarak bunu getirdik eleme maksadıyla getirilmiş bir kural değildir.” ifadelerini kullandı.

Taşeron haberleri için;

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Taşerona kadroda son haberler için TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

5Haber 9 Ay Önce Yazmıştı: Taşerona Kadro KHK ile Verilecek

Taşerona kadro konusunda flaş bir gelişme yaşandı. 

5Haber.com olarak bundan aylar önce kaleme aldığımız yazımızda taşerona kadronun KHK ile verilmesi gerektiğini söylemiştik. Nitekim dile getirdiğimiz konu bugün TBMM’de gündeme geldi.

Taşerona Kadro KHK ile Gelecek

TBMM Genel Kurulunda bugün gerçekleşen oturumda taşerona kadro görüşüldü. Daha önce yapılan açıklamada kadro düzenlemesinin 1 Ocak tarihine kadar teknik olarak hayata geçeceği açıklanmıştı. Sürecin hızlı işlemesi için yakın zamanda yayımlanacak KHK’da bir düzenleme olacağı belirtildi.

Meclis 22 Aralık’ta bütçe görüşmelerini sonlandırıp tatile girecek. TBMM’nin gündeminde 9 Ocak’a kadar taşeron işçi düzenlemesi bulunmuyor. Çıkarılacak KHK ile işçilere kadro verilecek.

Taşeron işçileri kadroya kavuşturacak düzenlemenin kapsam ve detaylarının birkaç gün içinde kamuoyuyla paylaşılması ve ardından hızlı bir şekilde yasalaşması yönünde adımların atılması öngörülüyor.

5Haber Aylar Önce Gündeme Getirmişti

5Haber ekibi olarak 26 Mart günü kaleme aldığımız haberde taşerona kadro meselesinin hız kazanması için KHK ile bazı düzenlemelerin yapılması gerektiğini söylemiştik.

Bundan 9 ay önce yazdığımız haberde şu ifadelere yer vermiştik:

“Bizde 5haber.com olarak kaleme aldığımız bu özel haberimizde hükumet yetkililerine sesleniyor ve referandumdan sonra aylar sürecek olan taşerona kadro görüşmelerinin, yayımlanacak bir KHK’nın kapsamına alınması ve KHK kapsamında bu konunun halledilmesini öneriyoruz. KHK’da taşerona kadro ile ilgili yer alabilecek bir hüküm, taşeron yasasının meclisten daha hızlı geçmesini ve yürürlüğe erken konmasını sağlar.”

İlgili haberimiz için görseli tıklayın

Taşeron haberlerinden ve gündem haberlerinden haberdar olmak için;

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Canlı Yayında Mehmet Şimşek’ten Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması (Taşeronda Son Durum)

Canlı yayına konuk olan Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önemli açıklamalarda bulundu.

Şimşek, Ntv’de katıldığı programda, son günlerin gündem konusu olan MTV zammı, kamuda tasarruf ve taşerona kadro meselesine değindi.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı taşeron işçiler ile ilgili kendisine yöneltilen “Taşeron işçiler için nasıl bir model öngörülüyor? Taşeron işçilerin kamuyla bağı nasıl bir modelle kurulacak?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Kamu ile zaten dolaylı bir bağ söz konusu. Bu yöndeki çalışmalar net olarak bu sene tamamlanacak. Bu konu çok net Başbakanımızın talimatı çok net. Detaylarına girmek istemiyorum. Kamuya hizmet veren kardeşlerimiz rahat olsun.”

Açıklamasının devamında, fahiş şekilde yapılması planlanan ve tepkiler sonucu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimet vererek eri çekilmesini istediği MTV zammına değinen Mehmet Şimşek şu açıklamayı yaptı:

“Hiçbir hükümet durup dururken vergileri artırmaz. Önümüzdeki sene sadece savunma harcamalarımız Milli Savunma Bakanlığı’na aktarılacak terörle mücadele için muhtemelen 17-18 milyar liralık ilave bir harcama yapacak. İki seçeneğimiz var ya daha çok borçlanacağız biz bir tercih yaptık kamu ilave harcamalarını sağlıklı vergi gelirleriyle yapalım dedik. MTV’den gelecek gelir 2 milyar civarı. Bize hesap sorulacak ve biz de hesabını vereceğiz. Bizim petrol gelirimiz yok milletten topladığımızı millete hizmet olarak yatırım olarak sunuyoruz. İlave silah sistemleri gündemde.”

Kamuda tasarruf ile ilgili de konuşan Şimşek, şu açıklamaları yaptı:

“Kamuda tasarruf dönemi çok güçlü tasarruf dönemi. Yatırımda da önceliklendirme gerekirse kaynakları bir yerden bir yere aktarma konusu. Kamuda tasarruf önceliklendirme gelirlerin kalitesini artırma noktasında çok güçlü çaba var.”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler ve haberlere gitmek için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Binali Yıldırım’ın ve Mehmet Şimşek’in Taşerona Kadro Açıklamasının Değerlendirmesi

Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yaptığı son açıklamalara tepkilere neden oldu.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yaptığı taşeron işçi açıklamasına şu ifadeleri kullandı:  “Aile yardımından tutun tatil konusuna kadar kadrolu işçilerin sahip olduğu hemen hemen bütün haklarını kanunla garanti altına aldık. Dolayısıyla hizmet alımı yoluyla kamuda çalışan işçi kardeşlerimizin kadrolu işçilerden çok fazla bir farkı yok. Geriye bir tek kadro talebi var ama fiiliyatta biz zaten gerekenleri yaptık.”

Mehmet Şimşek’in Açıklamasının Değerlendirmesi: Taşeron işçilere birçok hak tanındığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kadro meselesini adeta ikinci plana attı. Madem taşeron işçilerle kamuda çalışan kadrolu işçilerin pek bir farkı kalmadı; o zaman aradaki son farkı da ortadan kaldırıp taşeron işçileri kadrolu yapalım. Taşeron işçilerin kadroya alınması, devletin de omzundan büyük bir yükün kaldırılmasına vesile olur. Taşeron şirketlere ödenen masrafların hemen hemen tamamı devletin cebine kalır.

Binali Yıldırım’ın Açıklamasının Değerlendirmesi

Başbakan Binali Yıldırım, ekonomiyi ilgilendiren meselelerin meclisin bayram tatilinden sonraya kaldığını söyledi. Bununla birlikte taşeron işçilerin de kadro meselesinin de meclis tatilinden sonra görüşüleceği bekleniyor. Ancak bu açıklama daha önceden de yapılmış ve konu yine gündeme gelmemişti. 16 Nisan öncesinde Naci Ağbal 21 Mart’ta kadar taşerona kadro meclise gelecek demişti. Ancak konu yine gündeme gelmemişti.

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler ve haberlere gitmek için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Taşeron İşçileri Oyalayan Müezzinoğlu Kabine Dışı Kaldı: Jülide Sarıeroğlu’ndan Taşeron Kadro Açıklaması Bekleniyor

Beklenen kabine değişikliği gerçekleşti. Kabine değişikliğini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, yapılan değişiklikleri kamuoyuna duyurdu. Yapılan kabine değişikliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kabine listesinden çıkarıldı. Müezzinoğlu’nun yerine ise Jülide Sarıeroğlu getirildi.

Kabine değişikliğinin konuşulduğu geçtiğimiz aylarda da kaleme aldığımız yazımızda taşeron işçileri kadro için oyalayan ve yaptığı açıklamalar ile taşeron işçilerin büyük tepkilerini alan Bakan Müezzinoğlu’nun değişmesi gerektiğini belirtmiştik.

Bakan Müezzinoğlu’nun göreve gelmesinden bu yana taşerona kadro konusunda bir ilerleme kaydedilmedi. Taşeron işçileri uzun süredir oyalayan Bakan Müezzinoğlu’nun değişmesi taşeron işçiler tarafından olumlu karşılanırken Bakanlığa getirilen Jülide Sarıeroğlu’nun taşerona kadro konusunda nasıl bir yol izleyeceği büyük merak konusu oldu.

Bakanın Değişmesi Taşerona Kadro Sürecini Etkiler mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının değişmesi ile taşeron işçiler, kadro çalışmalarının aksayıp aksamayacağı konusunu merak etmeye başladı. 1.5 yıldan fazladır devam eden kadro çalışmalarının aksamaması gerektiğini isteyen taşeron işçiler artık kadronun verilmesini istiyor.

Taşerona kadro çalışmalarının, Bakanın değişmesi ile aksamaması gerekmektedir. Zaten kaplumbağa hızında devam eden çalışmaların aksamaması aksine daha da hızlandırılması gerekmektir.

Taşeron İşçilerin Mehmet Müezzinoğlu Yorumu

Taşeron işçilere, kadro konusunda işçileri oyalayan Bakan Müezzinoğlu’nun olası kabine değişikliğinde değişmesini istiyor musunuz? şeklinde soru yöneltmiştik. Taşeron işçilerden aldığımız cevaplar doğrultusunda taşeron işçilerin büyük bölümün Müezzinoğlu’nun gitmesinden yana olduğu görüldü. Nitekim beklenen de oldu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım, Mehmet Müezzinoğlu’nu kabine dışı bıraktı.

İligli haberimize Gitmek İçin Fotoğrafı Tıklayın

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Havada Kalan Taşerona Kadro Açıklamaları (Açıklamalar Geldi Ama Taşerona Kadro Gelmedi)

Kadro bekleyen taşeron işçiler, hükumet yetkililerine sesleniyor.

1 Kasım seçimlerinden önce dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından verilen kadro müjdesi,  halen yerine getirilmedi. Müjdenin verilmesinin üzerinden 1.5 fazla bir süre geçti. Sabırsız bekleyiş ile geçen bu sürede zaman zaman yapılan açıklamalar, kadro görüşmelerinin devam ettiği ve kısa süre içinde taşeron işçilerin kamuya alınacağı belirtildi.

Ancak dönem dönem yapılan açıklamalarda ise kadro meselesinde henüz bir noktaya varılmadığı ve yasanın Meclise ne zaman geleceğinin belli olmadığı belirtildi. Son olarak bir açıklama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den gelmişti. Bakan Özlü, taşeron işçilerin kamuya alınması ile ilgili yaptığı açıklamada, çalışmaların sürdüğünü ve kadro yasası için 2 çözüm üzerinde karar kılındığını söyledi.

Kadro yasası için hazırlanan bu iki formülün Bakanlar Kurulu toplantısında görüşüleceği ve bir çözüm üzerinde karar kılınarak bu çözümün yürürlüğe konulacağı belirtildi. Ancak bu açıklamanın ardından 1 aylık bir süreç geçti ve halen bir açıklama yapılmadı.

Bakan Ağbal 21 Mart Demişti

Maliye Bakanı 2017 Mart döneminde taşerona kadro ile ilgili yaptığı açıklamada yasanın 21 Mart tarihine kadar meclise geleceğini ve bu konunun kısa sürede çözüme kavuşturulacağını söylemişti. Ancak bu tarihin de üzerinden 5 ay geçti ama halen bir gelişme yok.

Müezzinoğlu Kamu Çalışma Reformu Demişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kamuya alınması meselesinin kamu çalışma reformu kapsamında görüşüleceğini söylemişti. Bakan Müezzinoğlu, kamu çalışma reformunun referandum sonrasında gündeme geleceğini de söylemişti. Ancak bu açıklamalar da havada kaldı.

Türk-İş Toplu Sözleşmede Tamamlayacağız Demişti

Türk İş Sendikası, kamu işçileri için toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taşerona kadroyu gündeme getireceklerini ve şart koşulacağını söylemişti. Ancak toplu sözleşme görüşmeleri de tamamlandı. Konu toplu sözleşmede gündeme geldi ancak bi gelişme kaydedilmedi.

Milli Eğitim Bakanının Açıklamaları

Taşerona kadro konusuna geçtiğimiz aylarda değinen Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz, “Taşeronla ilgili Başbakanımızın talimatı var. Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Devlet Personel Başkanlığımız üzerinde çalışıyor. İnşallah tamamlandığında milletimizin huzuruna gelecek. Halka ne söz verdiysek mutlaka yerine gelmiştir ama orada bir zamanlama problemi vardı. O da inşallah Maliye ve Çalışma bakanlıklarının ortak çalışmasıyla çözümlenecektir diye düşünüyorum. Biz, sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe olmanın, bu milleti en iyi şekilde yönetmenin en önemli unsuru olarak görüyoruz. Her şeyi istişareli yapacaksınız. Kendi başınıza doğruyu bile yapsanız istişareden uzakta yapmışsanız mutlaka hata yapma ihtimaliniz artıyor. AK Parti, bugüne kadar diğerlerine kıyasla en az hatayla bugüne kadar gelmişse, milletin teveccühünü ve desteğini alıyorsa bunda en büyük pay, milletle beraber yürümesidir, istişareden hiç bir zaman ayrılmamasıdır.” ifadelerini kullanmıştı. Ancak bu açıklama da yine havada kaldı.

Hizmet İş’in Taşeron Açıklaması

Hizmet İş Sendikası yaptığı taşeron açıklamasında şu ifadelere ye verdi:

“4 yıl önce taşeron işçinin yüzüne kimse bakmazken, izinleri iptal edilirken, kıdem tazminatları girdi çıktı yapılıp silinirken, kimse bizleri adam yerine dahi koymazken şimdi sabah akşam taşeron konusu gündeme geliyor. Yaptığımız mücadelenin artık sonuna geldik. Pes etmek yok sonunda biz bu kadroyu alacağız başka çaresi yok. Öylede alacağız böylede bu kadroyu alacağız” dedi. Taşeron işçilerin kadroyu analarının ak sütü gibi hak ettiğini belirten Özdemir şöyle devam etti:

“Biz anamızın ak sütü gibi bu kadroyu hak ettik. Üzerimize düşen görevi yaptık. Şimdide kadro istiyoruz ama adam gibi kadro. Özel Sözleşmeli Personel statüsü gibi ne olduğu belli olmayan oyuncak işlerden değil. Ya işçi kadrosu yada 657 memur kadrosu istiyoruz. Taşeronlar artık ileriye dönük hayal kurabilir, evlenebilir bir araba alabilir. Şuan hiç kimse hayal dahi kuramıyor. ‘Yarın ne olacağım, maaşım kaç lira olacak? Şirket değişince benim halim ne olacak?’ endişelerine kapılmayacak. İnşallah kadroyla bunlara çözüm bulacağız. Kesinlikle hayal kırıklığına kapılmayın bu işin peşini bırakmayacağız.”

Ancak bu açıklama doğrultusunda da henüz bir adım atılmadı.

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Adana

Türk İş Genel Başkanı Atalay’dan Taşeron İşçiye Kadro Açıklaması

Çankaya Köşkünde kamu işçilerinin toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı. İmzaların atılmasının ardından programa katılan Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, bazı açıklamalarda bulundu. Atalay yaptığı açıklamasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin imza aşamasına gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Atalay yaptığı açıklamasında taşeron işçilerin kamuda istihdamına yönelik soruna değindi.

Atalay yaptığı konuşmasında, “Özellikle Sayın Başbakanıma buradan ifade etmem gereken iki konu var. Sayın Başbakanım, malumunuz taşeronlarla ilgili konu devam ediyor, çalışmalarınızı biliyorum. Bu taşeronda ki arkadaşlarımız devletin çatısı altında olsun. Aradaki aracılara ne veriyorsanız hatta yüzde 10 altını bize verin. Bu taşeronla ilgili problemi bir an evvel çözersek siz de rahatlarsınız, ülke de rahatlar.” ifadelerine yer verdi ve konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

“Bizim kamuda 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerimiz var. Kurumlar ne kadar talep ediyorsa Sayın Başbakanım, o sürede yani kurum desin ki ‘Ben 8 ay, 10 ay, 12 ay.’ Ne kadar talep ediyorsa yani bu sözleşme sürecinde, şu önümüzdeki dönemde bunu da çözersek özellikle taşeron ve geçici işçilere müjdeli haber veririz diye düşünüyorum.”

Taşerona kadro meselesindeki son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

19 Haziran Bakanlar Kurulunda taşerona kadro için 2 formül görüşülecek mi?

Kadro bekleyen taşeron işçileri sevindiren haber geçtiğimiz gün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den gelmişti.

Bakan Özlü yaptığı açıklamasında kadro bekleyen 720 bin taşeron işçinin kadroya alınması için 2 formülün hazırlandığı belirtildi. Bakan Özlü taşeron işçilere yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu konuda bir çalışma yaptı hükümetimiz. İki alternatif gündemde, Bakanlar Kurulu’na sunum yapıldı, bunlardan birisine karar vereceğiz”

Bakan Özlü’nün bu açıklaması sonrası kadronun bu sene verileceği ve 2017 sonuna kadro çalışmalarının tamamlanması planlanıyor.

19 Haziran Bakanlar Kurulundan Taşerona Kadro Açıklaması Gelir mi?

Kadro bekleyen taşeron işçilere Bakan Faruk Özlü, müjdeyi verdi ve Bakanlar Kurulu’nda taşerona kadro üzerinde planlanan 2 formülden 1’inin üzerinde karar kılınması bekleniyor. 19 Haziran günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bu konunun gündeme gelip gelmeyeceği büyük bir merak konusu.

Taşeron İşçiler Sabırsız

Bakanlar Kurulunda taşeron işçiler kadro çalışmasının gündeme gelmesini ve artık bu konunun çözüme kavuşturulması istiyor.

Hizmet İş’ten Taşerona Kadro Açıklaması

Geçtiğimiz gün bir programda konuşan Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı, taşeron işçilerin kadroyu analarının ak sütü gibi hak ettiğini belirterek şu sözleri söyledi:

“Biz anamızın ak sütü gibi bu kadroyu hak ettik. Üzerimize düşen görevi yaptık. Şimdide kadro istiyoruz ama adam gibi kadro. Özel Sözleşmeli Personel statüsü gibi ne olduğu belli olmayan oyuncak işlerden değil. Ya işçi kadrosu yada 657 memur kadrosu istiyoruz. Taşeronlar artık ileriye dönük hayal kurabilir, evlenebilir bir araba alabilir. Şuan hiç kimse hayal dahi kuramıyor. ‘Yarın ne olacağım, maaşım kaç lira olacak? Şirket değişince benim halim ne olacak?’ endişelerine kapılmayacak. İnşallah kadroyla bunlara çözüm bulacağız. Kesinlikle hayal kırıklığına kapılmayın bu işin peşini bırakmayacağız.”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Hizmet İş’ten flaş açıklama: Taşeron işçilerin kadroya alınmasında sona gelindi

Son dakika açıklaması Hizmet İş Sendikasından geldi. Sendika Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir tarafından iftar programında yapılan açıklamada taşeron işçilerin kadroya alınmasında artık sona gelindiği ifade edildi.

Sendikalar tarafından düzenlenen iftar programına katılmak üzere Mersin’e gelen Özdemir, taşeron işçilerle buluştu. İftarını işçilerle birlikte açan Özdemir kadro müjdesi vererek, “4 yıl önce taşeron işçinin yüzüne kimse bakmazken, izinleri iptal edilirken, kıdem tazminatları girdi çıktı yapılıp silinirken, kimse bizleri adam yerine dahi koymazken şimdi sabah akşam taşeron konusu gündeme geliyor. Yaptığımız mücadelenin artık sonuna geldik. Pes etmek yok sonunda biz bu kadroyu alacağız başka çaresi yok. Öylede alacağız böylede bu kadroyu alacağız” dedi. Taşeron işçilerin kadroyu analarının ak sütü gibi hak ettiğini belirten Özdemir şöyle devam etti:

“Biz anamızın ak sütü gibi bu kadroyu hak ettik. Üzerimize düşen görevi yaptık. Şimdide kadro istiyoruz ama adam gibi kadro. Özel Sözleşmeli Personel statüsü gibi ne olduğu belli olmayan oyuncak işlerden değil. Ya işçi kadrosu yada 657 memur kadrosu istiyoruz. Taşeronlar artık ileriye dönük hayal kurabilir, evlenebilir bir araba alabilir. Şuan hiç kimse hayal dahi kuramıyor. ‘Yarın ne olacağım, maaşım kaç lira olacak? Şirket değişince benim halim ne olacak?’ endişelerine kapılmayacak. İnşallah kadroyla bunlara çözüm bulacağız. Kesinlikle hayal kırıklığına kapılmayın bu işin peşini bırakmayacağız.”

Taşerona kadro konusunda son gelişmeler için lütfen tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara
DHA