Etiket arşivi: TEOG soruları

TEOG 26-27 Nisan sınav soru ve cevapları EBA’da yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarına ait soru ve cevaplar yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı EBA resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 26-27 Nisan tarihinde yapılan ve milyonlarca ortaokul son öğrencisinin katılı ile düzenlenen TEOG sınavının soru ve cevapları erişime açıldı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Kapsamında düzenlenen sınavların soru ve cevaplarına ulaşmak için lütfen tıklayın

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 26-27 Nisan ve 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılan TEOG sınav sonuçları Haziran ayı içinde açıklanacaktır. Sınav sonucu açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden, sıcak gelişmelerden, kamu haberlerinden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

MEB’den 26-27 Nisan TEOG Sınav Soru ve Cevapları Hakkında Son Dakika Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı.

MEB tarafından yapılan son dakika açıklamasında 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarının soru ve cevapları için bir bilgilendirmede bulunuldu. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“8. Sınıf – 2. dönem, merkezi ortak sınavının soru ve cevapları ile çözüm videoları 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’ten itibaren www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak.

Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleri ise derslerin branş öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak.

Tüm sınavlara ait soru ve cevaplar pdf ortamında yazılı olarak 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te www.eba.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacak. Bu saatten sonra da sınavlara ait soru çözüm videoları yapımlarının tamamlanmasının ardından www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak.”

TEOG ikinci dönem sona sınavları 26 Nisan Çarşamba ve 27 Nisan Perşembe günü yapılmaktadır. TEOG sınav maratonu bu sınavlarla sona erecek ve sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercih işlemleri başlayacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş kapsamında yapılan TEOG sınav sonuçları ve mazeret sınavı tarih bilgisi için lütfen TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, TEOG haberlerinden, kamu haberlerinden, MEB duyurularından, eğitim haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

TEOG İlk Oturum Sınavları Tamamlandı (Sınavınız Nasıl Geçti , Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş Kapsamında bugün 1 milyondan fazla ortaokul 8′ inci sınıf öğrencisi ilk aşama oturumu sınavına girdi.

Sınava Giren ortaokul 8′ inci sınıf öğrencileri, sınavın tamamlanmasının ardından sınavda karşılarına çıkan soruların cevaplarını araştırmaya başladı. Bugün gerçekleşen TEOG birinci oturum sınavlarında ter döken 1 milyon 190 bin 826 öğrenciye, girdikleri sınavlarda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorular yönlendirildi.

İlk sınav olan Türkçe testi saat 9.00′ da başlarken, bu testin sona ermesinden hemen sonra adaylar Matematik testine girdi. Son olarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testine de giren öğrenciler, TEOG ilk aşama sınavlarını tamamlamış oldu. İlk oturumun tamamlanmasının ardından ise 1 milyondan fazla 8′ inci sınıf öğrencisi sınavda çıkan soruların cevaplarını araştırmaya başladı.

İyi bir lisede eğitim hayatını sürdürmek için sınava giren ortaokul 8′ inci sınıf öğrencileri, TEOG birinci oturum sınavlarına Türkiye genelinde 970 merkez, 16 bin 235 okul, 93 bin 342 salon, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda sınav heyecanı yaşadı.

20′ şer sorudan oluşan Türkçe, Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testlerini tamamlayan öğrenciler için ilk oturum heyecanı ve stresi sona ermiş bulundu.

Sınavdan çıkan bazı adaylar, girdikleri ilk oturum sınavında Türkçe’nin anlama dayalı ve zor olduğunu, matematiğin bilgiye ve pratiğe dayalı olduğunu, Din Kültürü testinin ise yine bilgiye ve anlama dayalı olduğunu söyledi.

Sizde sınavda sorulan soruları aşağıda bulunan yorum bölümünden diğer adaylarla paylaşabilir, aklınıza takılan soruları ve sınav hakkındaki görüşlerini paylaşabilirsiniz.

5haber.com ailesi olarak sınava giren bütün adaylara geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

5haber.com  | Ankara