Etiket arşivi: terör operasyonu

Son Dakika: Mardin Vali Yardımcısı Mustafa Mendeş Açığa Alındı

Son dakika haberi Mardin’den geldi. Alınan bilgilere göre Mardin Vali Yardımcısı Mustafa Mendeş, yürütülen bir soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı.

Kaymakamlar ve valiler kararnamesi ile Mardin Vali Yardımcılığı görevine atanan eski Çaldıran Kaymakamı Mustafa Mendeş, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında geçici olarak açığa alındığı öğrenildi. Vali Yardımcısı Mustafa Mendeş’in yürütülen soruşturma kapsamında bilgisine başvurulmak üzere geçici olarak görevden alındığı öğrenildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, kamu haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Terör Örgütüne Büyük Darbe: 1000 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Katıldığı bir programda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeleye değinerek, “Terörün belini kırmak üzereyiz. Büyük bir mücadele veriyoruz. Bugün 40’ın üzerinde operasyon sürüyor. Türkiye’nin her noktasında, kırsalda, dağlarda operasyon yapıyoruz. 6 ayda bin terörist etkisiz hale getirildi. ‘Dağların hâkimiyiz’ diyenler bugün dağların fareleri olarak kaçıyor” ifadelerini kullandı.

Referandum Açıklaması

Özel uçakla Trabzon’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti otobüsü ile Akçaabar İlçesine geçerek esnaf ve halka seslendi. 16 Nisan günü gidilecek olan referanduma değinen Bakan Soylu, tarihi bir kararın arifesinde olduklarını belirterek şu açıklamaları yaptı:

“On yıllardan beri bizi terörizm, anarşizmle terbiye etmeye, büyük Türkiye yapmamak için ülkenin yarınlarına umut taşıyan milletin değerlerini ötekileştirmeye çalışanlara karşı tarihi bir kararın arifesindeyiz. Hep birlikte karar vereceğiz. Bu milleti kampanya süresinde de küçümsemeye, hep hakir görmeye çalışıyorlar. ‘Yıllardan beri iktidar olabilirsiniz ama muktedir olamazsınız’ diye bir anlayışı ortaya koymak için çaba harcıyorlar. Şunu sormak istiyorum; 15 yıldır Tayyip Erdoğan sizi yanlış bir yola sevk etti mi? 15 yıldır Tayyip Erdoğan bu milletimize yanlış bir şey önermedi. Tayyip Erdoğan’ın önerdiği, bu milletin kendi iradesi, ortaya koyduğu talepleri, iddiaları ve idealleriydi. AK Parti’nin de önerdiği de oydu. Başka bir şey değildi.”

İçişleri Bakanı Soylu konuşmasının açıklamasının devamında anayasa değişikliği ile gelecek olan Cumhurbaşkanlığı sistemine değinerek, “Seçim bitsin, hükümet işin başına gelsin istiyoruz. Ama biz bunu gerçekleştirirken sadece içerde uğraşmıyoruz. Almanya, Hollanda ve İsviçre ile uğraşıyoruz. Batıda ne kadar ülke varsa, dünyanın en pahalı arazisi olan bu araziyi elimizden almak, bizi yönetiyormuş gibi göstermek, kendi istedikleri gibi yönetmek ve idare etmek, bazen faizle, bazen de yargı ile tepemize binmek için çaba sarf ediyorlar.” sözlerini söyledi.

Elimizden Gelen Her Şeyi Yaptık

AB ile olan ikili temaslara da değinen Bakan Soylu, “Avrupa güya bize vize serbesti verecek. Biz elimizden gelen her şeyi yaptık. Bütün sorumluluklarımızı yerine getirdik. En son yaptıkları ne biliyor musunuz? ‘Terör yasasını değiştireceksiniz’ diyorlar. Onun Türkçesi ne biliyor musunuz? PKK’yı serbest bırakacaksınız. Batı’daki aklı evvellere sesleniyorum, Batı’da Türkiye’yi zayıflatmak için plan yapanlara söylüyorum; biz bu ülkenin her santimetrekaresinde kanla aldık. Özgürlüğümüz ve hürriyetimizle beraber aldık. Siz öyle dedikçe biz terör örgütüne diz çöktürüyoruz. Farkında değil misiniz? Buradan sesleniyoruz Almanya’ya, Hollanda’ya, İsviçre’ye. Ya Türk milletine tabi olacaksınız, saygı duyacaksınız, ya da o söylediklerinizin hiç biri burada geçerli olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na Eleştiri

Açıklamasının devamında ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu dün Trabzon’daymış. Neymiş, muhtarlıklar kaldırılacakmış, lokantalar kapatılacakmış. Ciddi adamın ağzına bu laf yakışıyor mu? Muhtarlıklar, lokantalar kapatılacak. Cumhurbaşkanı şöyle edecek, böyle edecek. 15 yıldır, sen ve senin partin, sen seçildikten sonra bu ülkede yalanla, dolanla uğraştın, iftirayla uğraştın. Tayyip Erdoğan da milletle Türkiye’yi büyütmekle ve zenginleştirmekle uğraştı” ifadelerini kullandı.

Etkisiz Hale Getirilen Teröristler

Terörle mücadelede ortaya koyulan kararlığa değinen Bakan Soylu, “Başımıza PKK’yı musallat edecekler. DAEŞ’i, FETÖ’yü musallat edecekler. Buradan sesleniyorum; ister FETÖ gelsin, ister PKK, ister DAEŞ gelsin. Hollanda gelsin, Almanya gelsin. Kim gelirse gelsin, topyekün gelsinler. Bize Akçaabat yeter, bize Türkiye yeter. Terörün belini kırmak üzereyiz. Büyük bir mücadele veriyoruz. Bugün 40’ın üzerinde operasyon sürüyor. Türkiye’nin her noktasında, kırsalda, dağlarda operasyon yapıyoruz. Son 6 ayda bin terörist etkisiz hale getirildi. ‘Dağların hâkimiyiz’ diyenler bugün dağların fareleri olarak kaçıyor” dedi ve 16 Nisan referandumunda, ‘Evet’ oyu isteyerek konuşmasına son verdi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Son Dakika | Terör Örgütü IŞİD’e Büyük Darbe: 13 Üst Düzey Yönetici Öldürüldü

Son dakika açıklaması geldi. Irak Ordusu’ndan yapılan açıklamada Irak’ın batısında gerçekleştirilen hava saldırısında IŞİD’in 13 üst düzey yöneticisinin öldürüldüğü açıklandı.

IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’nin diğer IŞİD liderleri ile toplantı yapacağı istihbaratı üzerine Irak Hava Kuvvetleri, toplantının yapıldığı binaya hava saldırısı düzenledi.

Yapılan açıklamada öldürülen IŞİD’li liderlerin isimleri arasında Bağdadi’nin adı bulunmuyor.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA

Polisten Okmeydanı’nda Helikopter Destekli Terör Operasyonu (Bölgeden İlk Görüntüler)

Son dakika haberi İstanbul’dan geldi.

İstanbul polisi Okmeydanı’nda, helikopter destekli olarak çok sayıda polisle terör operasyonu gerçekleştiriyor. Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasından akşam saat 21.45 sularında çok sayıda zırhlı araç, İtfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri operasyon için çıkış yaptı.

Ekipler, Okmeydanı’na geldiklerinde polis helikopteri de Okmeydanı üzerinde uçuş yapmaya başladı. Geniş güvenlik önlemi alınarak başlatılan operasyonda Özel harekat polisleri itfaiye merdiveni yardımı ile adreslere giriyor.

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, terör operasyonu haberlerinden, kamu haberlerinden, Türkiye haberlerinden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul
DHA

BBP Başkanı Destici’den Flaş İddia: PKK Büyük Bir Hazırlık İçinde (Son Dakika)

Büyük .birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, yaptığı son dakika açıklamasında PKK’nın Güney Doğu Bölgesinde büyük bir hazırlık içerisinde olduğunu belirterek, “Bunun bilgilerini alıyorum. Toplam 50 bin teröristin yetiştirildiğini ve hazırlandığı söyleniyor. Devletimizin sürece mutlaka müdahale etmesi lazım” sözlerini söyledi.

Partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyen Destici, “PKK, şu anda Doğu’da eylem yapmıyor gibi, kabuğuna çekilmiş gibi gözüküyor. Devlet yetkilileri bize terörü bastırdıklarını, durdurduklarını söylüyorlar. Ben işin aslının böyle olmadığını düşünüyorum ve PKK’nın büyük bir hazırlık içerisinde olduğunu biliyorum ve bunun bilgilerini alıyorum” dedi.

Suriye’nin Afrin ve Kamışlı kentlerinde terör örgütünün hazırlık yaptığını belirten Destici, “Kandil’de bulunan üst düzey PKK liderlerinden her birisi bir bölgeye gönderilmiş durumda. Her birisi orada bir bölgede 10 bine yakın PKK’lı terörist yetiştiriyor. Toplam 50 bin teröristin yetiştirildiği ve hazırlandığı söyleniyor. Bu zamana kadar hiç kullanmadıkları silahları kullandıkları söyleniyor. Devletimizin sürece mutlaka ama mutlaka müdahale etmesi lazım. Bu bana gelen doğrudan bir bilgidir, yorum değildir. Süratle kolordularımız oralara yollanmalı ve acilen müdahale edilmelidir” dedi.

49 Yıl Oldu

Ankara’da 49 yıl önce şehit edilen Ruhi Kılıçkıran’ı rahmetle anan Destici, “Bundan tam 49 yıl önce Ankara’da ülkücü hareket ilk şehidini 4 Ocak tarihinde vermişti. Ruhi Kılıçkıran hunharca şehit edilmişti. Mekanı cennet, ruhu şad olsun. Bu vesileyle tüm vatan için şehit olan polisimizi, askerimizi, sivilimizi rahmetle anıyorum” dedi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Genelkurmay’dan Son Dakika Açıklaması: Üst Düzey Terörist Yakalandı

TSK’dan yapılan son dakika açıklamasında İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesi gri kısmında yer alan bölücü örgüt üyesi bir teröristin Batman’da yakalandığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde gri kısımda yer alan bölücü terör örgütü üyesi önceki gün Batman’da devam eden operasyonda yakalandı. Yapılan açıklamada terör örgütü üyesinin üzerinde Taurus marka tabanca, iki av tüfeği, 15 tabanca fişeği, 15 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 17 av tüfeği fişeği, bir dürbün, telsiz, iki askeri panço, bir fener ve muhtelif giyim malzemeleri de ele geçirildi.

Suruç’ta Bir Terörist Öldürüldü

Suriye’nin terör örgütü PYD denetimindeki Kobani kentinden yasadışı yollarla sınırı geçen PKK/PYD üyesi terörist, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde yakalandı.

Suruç’un karşısında bulunan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD denetimindeki Kobani’den yasadışı yollarla sınırı geçen terörist, 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı askerleri tarafından Mürşitpınar Mahallesi kırsalından yakalandı. Adı açıklanmayan teröristin sorgulanmasına başlandı.

Diyarbakır’da 1 Terörist Öldürüldü

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesi kırsalında güvenlik güçlerinin ‘dur’ ihtarına uymayıp ateş kaçarak kaçmaya çalışan 1 PKK’lı terörist çıkan çatışmada öldürüldü.

Kocaköy İlçesi Gökçen- Gözebaşı köyleri arasında ek olarak kurulan yol kontrol noktasına bugün öğlen saatlerinde yaklaşan aracın sürücüsü ‘dur’ ikazına uymayarak kaçmaya başladı. Araçtan, takip eden jandarmaya ateş açıldı. Çıkan çatışmada, 1 PKK’lı ölü olarak ele geçirildi. Olay yerinde yapılan incelemede, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 2 adet M-16 şarjörü, 30 adet M16 fişeği, 1 adet el bombası ve 2 adet sırt çantası bulundu.

Olay bölgesinde çatışma sırasında yaralanan bir kişinin de şüpheli olarak gözaltına alındığı öğrenildi.

5haber.com  | Ankara