Etiket arşivi: terör opersyonu

Son Dakika!! PKK’nın Sözde Mardin Eyalet Komutanı Öldürüldü

Bu sabah Mardin Valiliği tarafından bölgede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan terör operasyonunda 5 PKK üyesi terörist etkisiz hale getirildi.

Yapılan son dakika açıklamasında düzenlenen operasyonda öldürülen PKK’lı teröristlerden Seyit Reşo  koda adli teröristin PKK’nın Mardin Eyalet Komutanı Hasan Turan olduğu ortaya çıktı.

Şırnak’ta 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Şırnak Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Cudi Dağı’nda sürdürülen operasyonlarda 10 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini belirtildi.

Valilik tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz Cudi Dağı bölgesinde devam eden operasyonlarda dünden itibaren 10 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir. Cudi Dağı bölgesinde son 1 hafta içerisinde toplam 14 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş olup, Operasyonlar kararlılıkla sürdürülmektedir” sözlerine yer verildi.

Silvan’da Şehit Olan Korucu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde dün PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısında şehit olan korucu Abdulkadir Bekler için, 7’nci Kolordu Komutanlığı’nda uğurlama töreni düzenlendi.

Silvan İlçesi’ne bağlı Susuz Mahallesi’nde nöbet değişimine giden güvenlik korucuları ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan ve Diyarbakır’daki hastaneye kaldırılırken yolda şehit olan güvenlik korucusu Abdülkadir Bekler için 7’nci Kolordu Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy, 7’nci Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16’ıncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, 8’inci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre,  Vali yardımcıları, Kaymakamlar, askeri ve mülki erkan ile güvenlik korucusunun silah arkadaşları katıldı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5Haber.com  | Ankara