Etiket arşivi: twitter

Facebook, Twitter, Youtube sorun mu var? Kapatıldı mı?

İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan saldırılar sonrasında 28 Şubat 2020 tarihinde Sosyal medya araçlarına girilmede sıkıntı oluştu. Tamamen kapatılma olmasa da facebook, twitter ve youtube’da inanılmaz bir yavaşlama oldu ve takip edilemez hale geldi.

Sosyal ağlara bağlanmakta sıkıntı yaşayan kullanıcılar VPN yardımıyla girmeye çalışıyor ve yaşanan olaylara tepkilerini gösteriyor.

Şuanda facebook twitter ve youtube uygulamalarına uygulama üzerinden ip değiştirilmeden girilmiyor.

Son Dakika Haberi: İdlib’de Şehitlerimiz Var

 

 

Trakya Üniversitesinin Yemek Ücreti Zammına Tepkiler TT Oldu

Trakya Üniversitesi yönetimi, öğrencilerin yemek ücretlerini 1.5 liradan 2.5 liraya çıkardı.

Zam sonrasında öğrenciler sosyal medya üzerinde bu konu hakkında tepkilerini dile getirdi. Bu konuda binlerce tweet atan öğrencilerin bu tepkisi ‘trend topic’ oldu.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, yemekhane ücretlerine 1 liralık zam yaptı. Öğrenciler arasında tepkiyle karşılanan zam, kısa sürede sosyal medyaya taşındı. Öğrenciler özellikle sosyal paylaşım sitesi Twitter’da #trakyazammahayırdiyor başlığı ile binlerce mesaj paylaştı. Dün gece başlayan mesajlar yaklaşık 130 bin kişiye ulaşınca konu kısa sürede gündemdekiler listesinde (trend topic) birinci sıraya yerleşti. Öğrenciler #trakyazammahayırdiyor başlığı altında tepkilerini, ‘Üj bej kuruşa cebini doldurursun öğrenci aç kalır düşünür müsün?’, ‘2 buçuk liraya yemek mi olur! Geri çekin!’, ‘Öğrenciyiz biz öğrenci!!’, ‘Öğrenciyiz, müşteri değil! yüzde 66 yemekhane zammı nedir!!’, ‘öğrenciyi tavuk gibi yolmayın kardeşim yeter artık!!!’ sözleriyle dile getirdi.

Üniversiteden Açıklama

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, öğrencilerin yemek zammına ilişkin tepkileri üzerine açıklama yaptı. Yemek ücretlerine 6 yıldır zam yapılmadığı ifade edilen açıklamada, “2017 mali yılında yapılan yemek ihalesi sonrası KDV’si ile birlikte yemek ücreti 5.38 liradan 6.30 liraya yükselmiştir. Öğrenci harçlarında 6 yıldan beri değişiklik yapılmadığı dikkate alındığında yemeklerde ücret artışına gitmek maalesef kaçınılmaz olmuştur. 2017 yılında 6.30 lira olan yemek ücretinin 2.5 lirası öğrenciden 3.80 lirası ise üniversite bütçesinden karşılanacaktır. Bununla birlikte 2017 yılında ihtiyacı olan ve yemek ücretini karşılamakta zorlandığını beyan eden öğrencilerimiz için ilk defa ‘yemek yardımı’ adıyla ücretsiz yemek hizmeti verilecektir” denildi.