Etiket arşivi: ufo

İstanbul Semalarında UFO mu Var? O Görüntüler sosyal Medya Gündeminde

İstanbul semalarında bugün sabah saatlerinde görülen ışık, sosyal medya üzerinde bir anda günün konusu oldu.

Sabah saat 06.30 sularında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinde vatandaşlar enteresan görüntüler çekti. Edinilen son bilgilere göre Semih Kurt isimli vatandaşın cep telefonu ile çektiği fotoğraf ve videoda, terminal binası tarafında oluşan ışıklı yansımalar dikkatleri çekti. Öte yandan Pendik, Ataşehir ve Tuzla’da vatandaşlar aynı ışık hüzmesini gördü ve bunun fotoğraflarını çekerek sosyal medya üzerinden diğer vatandaşlarla paylaştı.

Sosyal medyada bunun bir uçağa ait olduğu öne sürülürken bazı paylaşımcılar UFO olduğunu iddia edildi.

Öte yandan Sabiha Gökçen Havalimanı Kuzey yönünden güneye doğru görülen ve arka arkaya gelen ışık kümeleri, yaklaşık 2 dakika boyunca net olarak görüldü. 2 dakika boyunca görülen ışık hüzmesi, daha sonra kayboldu. Cismin göktaşı olabileceği iddia edilirken geçtiğimiz günlerde ABD semalarında da ilginç bir görüntü çekilmiş, bu görüntünün önce UFO olduğu zannedilirken daha sonra SpaceX´e ait roketin denemesi olduğu açıklanmıştı.

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Taşerona kadroda son haberler için TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

 

Sosyal Medyanın Bugünkü Geyik Konusu Uzaylı İstilası (#ufoattackturkey)

Önceki gece sosyal medya platformu Twitter üzerinde binlerce kullanıcı, gökyüzünde çektikleri fotoğrafları yayınlayarak UFO gördüklerini iddia etti.

Sosyal medya paylaşım platformu twitter üzerinden yapılan paylaşımlar tt olurken, bu konu hakında ypılan yorum ve iddia sayısı 300 binin üzerine kadar çıktı. Öte yandan paylaşılan fotoğrafların aksine Ankara’da çekildiği iddia edilen bir videoda da insanların telaşla kaçıştığı görüntülendi. Konu ile ilgili yetkili kaynaklardan henüz bir açıklama gelmemesine rağmen, binlerce kişi, konunun açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirtiyor.

Gündemin zayıf olması nedeniyle binlerce kullanıcı da konu ile ilgili caps ve karikatür gibi paylaşımlarda bulunarak işi geyiğe vurdu.

UFO Nedir?

İngilizce kökenli bir kelime olan UFO, tanımlanamayan uçan nesne anlamına gelmektedir. Bilimsel bir karşılığı olmayan kelimenin, genellikle dünya dışında yaşamın olduğu yerde insan dışı varlıkların kullandığı hava taşıtı olarak adlandırılmaktadır. UFO sözcüğü Türkçe’de ise genellikle uçan daire şeklinde tanımlanır.

UFO fenomenleri bazen sadece gözlemcilerin iddiasından, bazen de çeşitli kayıt cihazlarıyla elde edilen görüntü veya seslerden ibarettir. UFO’larla ilgili kayıt ve iddiaları inceleyen kişilere ufolog denir ve bununla yapılan uğraşa ise ufoloji adı verilir.

Daha öncesinde de UFO gözlemleri yapılmış olmakla birlikte, gözlem raporları 1950’li yıllardan itibaren, özellikle ABD’de büyük bir artış göstermiştir. Bu yıllardan itibaren günümüze kadar on binlerce UFO iddiası kaydedilmiştir.

Son dakika haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.