Etiket arşivi: ümit özdağ

İŞKUR 7400 Suriyeli işçi alacak

İŞKUR 7400 Suriyeliyi işe alacak.

İYİ PARTİ Milletvekili Ümit Özdağ yaptığı son açıklamasında “İŞKUR’un yapacağı 15 bin işçi alımında, istihdam edilecek olanların 7 bin 400’ü Suriyeli olacak.” dedi.

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Türkiye İş Kurumu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Dünya Bankası ortak bir istihdam projesinde buluşuyorlar.” dedi.

Geçici koruma altında yaşayan Suriyeliler ile Türk vatandaşları için başlatılacak proje kapsamında Suriyeli ve Türk vatandaşlar işe alınacak. Geçici olarak yapılan işçi alımı için Uzunkaya , hazırlıkların tamamlandığını ve toplamda 14 bin 800 işçi alınacağını , bu işçilerden 7 bin 400 ‘ünün yarısının sruiyeli, kalan 7 bin 400’ünün de Türk vatandaş olacağını ifade etti.

Proje İstanbul, Adana, Şanlıurfa ve Gaziantep ‘te uygulanacak ve 2021 yılı sonuna kadar bu proje sürecek.

Suriyeli kardeşlerimiz de faydalanacak

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya proje ile ilgili şunları söyledi:

“2017’de İşbaşı Eğitim Programlarımıza katılanların yüzde 91,6’sı bir yıldan uzun süredir istihdamdadır. Yani her yüz kişiden 92’si bir yıldan daha uzun süre istihdamda kalmaktadır. Kurumumuz, çok önemsediği İstihdam Destek Projesini maksadına uygun şekilde gerçekleştirecektir. Hem Suriyeli kardeşlerimizin hem de Türk vatandaşlarımızın bu projeden istifade etmesini sağlayacağız.”

MHP’den Son Dakika İhraç Kararı: Gaziantep Milletvekili Özdağ Partiden İhraç Edildi

Son dakika haberi MHP’den geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Disiplin Kurulu Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ı partiden ihraç etti. 

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, partiden ihraç edildi. Disiplin Kurulu’na sevk edilen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, dosyasının incelenmesinin ardından oybirliğiyle alınan karar sonrasında MHP’den ihraç edildi. MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ümit Özdağ’ın MHP’den ihracıyla ilgili şöyle denildi:

“Genel Başkanlık Makamının 20.10.2016 tarih ve 2016/555 sayılı yazılarıyla Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kurulumuza sevk edilmiş bulunan Ümit Özdağ hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı müzakere edilmiş, yapılan müzakereler sonucunda gizli oylama-açık tasnif usulü ile oylama ve sayım yapılarak; MHP Ankara İli, Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4-(c) ve 78/4-(e) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden ‘kesin çıkarma’ cezası ile cezalandırılmasına, Parti Tüzüğü’nün 80. maddesi uyarınca MHP Müşterek Disiplin Kuruluna itirazı kabil olmak üzere, oy birliği ile karar verilmiştir.”

5haber.com  | Ankara
DHA