Etiket arşivi: vergi müfettişi alımı

Maliye Bakanlığı 300 personel alımı başvuruları sona eriyor

Maliye Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan personel alım ilanında 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. 24 Nisan günü başlayan başvurularda son güne gelindi. Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı giriş sınavı için son başvuru tarihi 8 Mayıs olarak belirlendi.

Kimler Başvurabilir?

# Ocak ayı itibariyle 35 yaşını geçmemiş olmamak (01.01.1982 ve sonrası doğumlu olmak)

# Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,

# Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile buna denkliği kabul edilen bölümlerin 4 yıllık üniversite mezunu olmak,

# Daha önce bu sınava katılmamış ya da en fazla 2 defa katılmış olmak,

# 2015 ve 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı 80 ve üzeri puan almış olmak,

# Sağlık durumu Türkiye’nin her yerine seyahat edebilecek seviyede olmak.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı giriş sınavına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 8 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’a kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden bulunan başvuru formunu doldurarak alınacaktır. Adaylar doldurdukları sınav başvuru formunun bilgisayar çıktısını alıp sınav saatinden önce sınava girecekleri yere teslim etmeleri gerekiyor.

Sınav Ne Zaman?

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı sınavı 3-4 Haziran tarihlerinde Ankara’da sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, memur haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

300 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı İçin Giriş Sınavı Yapılacak

Maliye Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir personel alım ilanı yayınlandı.

Gece yarısı DPB’de yayımlanan personel alım ilanında, Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından açılan sınav ile Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 300 adet vergi müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Şartları

# 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartları taşıyor olmak,

# Ocak ayı itibariyle 35 yaşını aşmamış olmak (01.01.1982 ve sonrası doğumlu)

# Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan,

# Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile buna denkliği kabul edilen 4 yıllık üniversite mezunu olmak,

# Daha önce bu sınava katılmamış ya da en fazla 2 kere katılmış olmak,

# 2015 ve 2016 KPSS 80 ve üzeri puan almış olmak,

# Sağlık durumu Türkiye’nin her yerine seyahat edebilecek seviyede olmak.

Başvuru Tarihi

Maliye Bakanlığı 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı sınavına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 24 Nisan ile 8 Mayıs saat 17.30’a kadar başvurusunu yapmak zorundadır.

Başvuru Şekli

İlgili alıma başvuruda bulunacak olan adaylar, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinde bulunan sınav başvuru formunu doldurarak başvurularını yapacaklardır.

Yazılı Sınav Ne Zaman?

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı sınavı 3-4 Haziran tarihlerinde Ankara’da sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Son dakika haberlerinden, memur haberlerinden, kamu personeli alım ilanlarından ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Ağbal’dan Son Dakika Açıklaması: Maliye Bakanlığına 2 bin 300 Personel Alınacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ağbal açıklamasında personel alım müjdesini, iş bekleyen binlerce mezun adaya verdi.

Maliye Bakanlığına alımı yapılacak personel konusundaki kendisine yöneltilen soruya şu şekilde cevap verdi:

“Yaklaşık 300 civarında vergi müfettişi alımı planlıyoruz. Yine gelir uzmanlığı sınavında da 2 bin kadar bir sayı planlamamız var. Bu konuda Başbakanlıkla gerekli yazışmaları yapıyoruz. Gelir uzmanlığında 2 bin, vergi müfettişliğinde 300 ama bir de maliye uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı var. Bu konularla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla o çalışmalar bittiğinde de Maliye’de bu sene inşallah önümüzdeki aylarda ciddi anlamda idareyi kuvvetlendirecek genç arkadaşlarımızı alacağız.”

Tapu Harçlarında İndirim

Tv24’e konuk olan Maliye Bakanı Naci Ağbal, tapu harçlarındaki indirim konusuna da açıklık getiren açıklamayı yaptı. Normalde tapu harçlarının alıcı ve satıcıdan yüzde 2 üzerinden olmak üzere yüzde 4 oranında bir miktar alındığının altını çizen Bakan Ağbal, “Şimdi yaptığımız düzenlemeyle bunu 30 Eylül’e kadar yüzde 3’e düşürdük, yani tapu harçlarında yüzde 25 oranında indirime gittik.” sözlerini söyledi.

Ağbal, tapu harçlarında yaptıkları düzenleme ile özellikle konut ve iş yeri stokunda piyasada bir canlanma meydana geleceğine işaret ederek, “Tahminlerimize göre bunun bütçemize yaklaşık 900 milyon liraya yakın bir maliyeti olacak ama ekonomide meydana getireceği çarpan etkisi, bu maliyeti başka vergilerle elde edeceğimiz gelirlerle aşağı çekecek.” ifadelerini kullandı.

5haber.com  |  Ankara