Etiket arşivi: whatsapp

Facebook’a Şok !

2004 Yılında Mark Zuckerberk tarafından kurulan Dünya’da milyonlarca kullanıcısı olan Facebook 2019 yılının son çeyreğinde düşük gelir oranına imza attı.

Bünyesinde Whatsapp ve İnstagram gibi sosyal medya devlerini bulunduran Facebook 2016 yılından itibaren en düşük büyüme oranına ulaştı.

2019’un son çeyreğinde elde edilen yüzde 25’lik oran şirketin kasasına 21,1 milyar dolar girmesini sağlasa da büyüme hızında 2016’dan beri yaşanan düşüş en yüksek oranına ulaştı.

Yıllık bazda büyüme oranı yüzde 27 olurken bu oran 2016’nın ikinci çeyreğinde yüzde 59’un üzerine çıkmıştı.

Öte yandan Facebook’un Baş Finans Yöneticisi David Wehner büyüme hızının 2020’nin ilk çeyreğinde daha da yavaşlayacağını açıkladı.

CFO bu oranının düşmesinin en büyük nedeninin Apple ve Google’ın kullanıcıları çevrimiçi izlemek için kullandığı tarayıcı çerezlerine getirdiği yeni kısıtlamalar olduğunu duyurdu.

2018’de Cambridge Analytica adlı veri analiz firması sosyal medya devinin 87 milyon kullanıcısının hesaplarından kişisel verileri izinsiz topladığını ortaya çıkarmıştı.

Bunun üzerine şirket sahibi Mark Zuckerber kullanıcılardan özür dilemişti.

 

Whatsapp çöktü mü?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan whatsapp’ın çöktüğü iddia ediliyor. Whatsapp kullananlar fotoğraf paylaşmakta sıkıntı yaşıyor. Gönderiler fotoğraflar açılmazken binlerce kişi whatsapp çöktü mü diye arama yapıyor.

Bu gelişme sonrası yetkililer açıklama yapmadı henüz. 14.30 sularında başlayan bu gelişme merak uyandırdı. Genel çapta sorun yaşayan kullanıcılar sorunlarını dile getirdi. Kullanıcılar fotoğraf gönderebiliyor ama alamıyorlar. Sorunun ne zaman çözüleceği belli değil.

WhatsApp Kullanıcıları Dikkat: Uygulama Artık Bu Telefon Sürümlerde Kullanılamayacak

Akıllı telefon mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp’ta bir dönem sona eriyor.

Alınan son bilgilere göre akıllı telefon mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yakın zamanda bazı telefonlarda kullanılmayacağı bildirildi. Yapılan açıklamada bazı sürümlerde ve akıllı telefonlarda WhatsApp’ın yeni sürümünün desteklenemeyeceği ve bu telefonlarda artık WhatsApp kullanımının hiçbir şekilde mümkün olmayacağı bildirildi.

Android ve iOS işletim sistemleri ile çalışan o telefonlarda kullanılmayacağı belirtilen WhatsApp’ın diğer telefonlarda sorunsuz şekilde hizmet vermeye devam edeceği belirtildi.

WhatsApp’ın yakın zamanda kullanılmayacağı telefonlar şu şekilde;

# iPhone 3GS/iOS 6

# Windows Phone 7 işletim sistemini kullanan tüm telefonlar

# Android 2.1 ve altı işletim sistemini kullanan tüm telefonlar

# BlackBerry

# Nokia S40 ve Nokia Symbian S60

Son Özellik Bomba

Facebook tarafından satın alınmasının ardından birçok yenilik ile kullanıcılarına hizmet veren akıllı telefon mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son bomba özelliğini de kullanıcılarına sundu. Whatsapp’ta saklı olarak duran gizli tuş hayatınızı kurtaracak!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması, gün geçtikçe daha da yaygınlaşmakta ve hemen hemen her akıllı telefonda bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar bir birileri ile mesajlaşabiliyor, görüntülü ve görüntüsüz aramalar yapabiliyor, fotoğraf, video ve ses kayıtları gönderebiliyor. Gelen son bomba özellik ise bu sesli mesaj gönderme özelliği ile ilgili.

Daha önceki sürümde karşı tarafa sesli mesaj göndermek için mikrofon tuşuna basılı tutmanız gerekiyordu. Ancak bu şekilde gönderilen mesajlar, özellikle araç kullananlar için bir işkence haline gelmişti.

Bu işkence gelen yeni özellik ile ortadan kalktı. Whatsapp’ta ses kaydı yapmak istediğinizde ister bas kaydet yapın; isterseniz de mikrofona basılı tutarak sağdan yukarı doğru kilide doğru kaydırın. Böylece aralıksız ses kaydı yapabiliyorsunuz!

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Whatsapp Kullanıcılarına Flaş Uyarı!! Dikkat Mesajlar Okunabiliyor

Telefon mesajlaşma uygulaması Whatsapp ile ilgili son günlerde gündemde yer alan mesajlar okunuyor iddialarına cevap geldi.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı tarafından yapılan son dakika açıklamasında bu konu ile ilgili bilgi verildi.

Telefon uygulaması ile mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama işine yarayan Whatsapp, geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından satın alınmış ve tüm hakları facebook’a devredilmişti. Bunun sonrasında yapılan açıklamada mesajlaşmalar uçtan uca uygulaması ile bir güvenlik duvarı oluşturulduğu ve bu güvenlik duvarı ile mesajların korunduğu belirtildi. BTK başkanı tarafından Twitter üzerinde yapılan son dakika açıklamada, Whatsapp’ ın uçtan uca şifreleme sisteminde bir güvenlik zafiyeti olduğu belirtildi. Uçtan uca şifreleme sisteminin aktif olması için bir şifrenin uygulama dosyalarında saklandığını belirten BTK Başkanı, bu şifre edildiği takdirde başka kaynaklardan erişmenin mümkün olduğu yani, mesajların okunabildiği yönünde kamuoyuna bilgilendirmede bulundu.

Whatsapp tarafından yapılan açıklamada uygulamanın son derece güvenli olduğu bilgisi paylaşılırken, bu açıklama sonrasında güvenlik zafiyeti oluşması kafalarda soru işaretleri bıraktı. BTK başkanı, açıklamasında ” WhatsApp, uçtan uca şifrelenen mesajlarınızı ‘gerektiğinde’ okuyabiliyor. Cihazın hafızasında saklanan bir ‘anahtar’ yardımıyla şifre çözülüyor ” sözlerini söyledi.

5haber.com  | Ankara