Etiket arşivi: whatsapp yeni özellik

WhatsApp Kullanıcıları Dikkat: Uygulama Artık Bu Telefon Sürümlerde Kullanılamayacak

Akıllı telefon mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp’ta bir dönem sona eriyor.

Alınan son bilgilere göre akıllı telefon mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yakın zamanda bazı telefonlarda kullanılmayacağı bildirildi. Yapılan açıklamada bazı sürümlerde ve akıllı telefonlarda WhatsApp’ın yeni sürümünün desteklenemeyeceği ve bu telefonlarda artık WhatsApp kullanımının hiçbir şekilde mümkün olmayacağı bildirildi.

Android ve iOS işletim sistemleri ile çalışan o telefonlarda kullanılmayacağı belirtilen WhatsApp’ın diğer telefonlarda sorunsuz şekilde hizmet vermeye devam edeceği belirtildi.

WhatsApp’ın yakın zamanda kullanılmayacağı telefonlar şu şekilde;

# iPhone 3GS/iOS 6

# Windows Phone 7 işletim sistemini kullanan tüm telefonlar

# Android 2.1 ve altı işletim sistemini kullanan tüm telefonlar

# BlackBerry

# Nokia S40 ve Nokia Symbian S60

Son Özellik Bomba

Facebook tarafından satın alınmasının ardından birçok yenilik ile kullanıcılarına hizmet veren akıllı telefon mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son bomba özelliğini de kullanıcılarına sundu. Whatsapp’ta saklı olarak duran gizli tuş hayatınızı kurtaracak!

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması, gün geçtikçe daha da yaygınlaşmakta ve hemen hemen her akıllı telefonda bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar bir birileri ile mesajlaşabiliyor, görüntülü ve görüntüsüz aramalar yapabiliyor, fotoğraf, video ve ses kayıtları gönderebiliyor. Gelen son bomba özellik ise bu sesli mesaj gönderme özelliği ile ilgili.

Daha önceki sürümde karşı tarafa sesli mesaj göndermek için mikrofon tuşuna basılı tutmanız gerekiyordu. Ancak bu şekilde gönderilen mesajlar, özellikle araç kullananlar için bir işkence haline gelmişti.

Bu işkence gelen yeni özellik ile ortadan kalktı. Whatsapp’ta ses kaydı yapmak istediğinizde ister bas kaydet yapın; isterseniz de mikrofona basılı tutarak sağdan yukarı doğru kilide doğru kaydırın. Böylece aralıksız ses kaydı yapabiliyorsunuz!

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Whatsapp’tan Flaş Yenilik!! Snapchat, Instagram ve Periscope’deki Özellik Wahtsapp’a Geliyor

Son dönemlerin popüler telefon uygulaması Whatsapp’a bir yenilik daha geliyor. Alınan son bilgilere göre Whatsapp’ta ekran görüntüsü alındığı anda karşı tarafa bildirim gitmesi özelliğinin getirilebileceği iddia ediliyor.

Akıllı telefonların artık herkes tarafından kullanılmaya başlanırken, eski tarz mesajlaşmanın yerini de artık Whatsapp üzerinden mesajlaşma aldı. Mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü arama özelliklerinin de dahil edildiği Whatsapp’a yeni bir özellik daha eklenmesi gündemde. İnstagram, Snapchat ve Periscope gibi telefon uygulamalarında ekran görüntüsü alındığında karşı bildirim gitme özelliğinin Whatsapp’a da geleceği iddia ediliyor.

Konuşma sırasında yazışmaların ekran görüntüsü almak isteyen kullanıcıların bu işlemleri, sohbet ettikleri kişiye bildirim olarak gidecek ve sohbet ettiği kişi ekran görüntüsünün alındığını bilecek. Shiftdelete.net internet sitesinde yer alan bir habere göre anlık mesajlaşma servisi Whatsapp’ın kişisel güvenliği koruması adına şifreler ve güvenlik duvarlarının anı sıra bu özelliği getirmesi ile gizlilik biraz daha arttırılacak.

Bu özellikte kullanıcılar arasında geçen Whatsapp diyaloglarının ekran görüntüsünün alındığı anda karşı tarafa bildirim gidecek ve karşı taraf ekran görüntüsünün alındığından haberdar olabilecektir. Ancak bu özelliğin gelip gelmeyeceği konusunda net bir açıklama yapılmazken, bu açıklamanın önümüzdeki günlerde kullanıcılarla paylaşılması beklenmektedir.

Özelliğin gelmesi durumunda ise kullanıcılar güncelleme işlemini yaparak bu özellikten faydalanabileceklerdir.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara