Etiket arşivi: yeni khk ne zaman

692 Nolu KHK Yolda-Yeni KHK ile İhraç ve İadeler Devam Edecek mi?

Açıkta olan binlerce kamu personelinin beklediği yeni ihraç ve iade KHK’sı için geri sayım devam ediyor.

Olağanüstü Hal kapsamında devam eden soruşturmalarda Kanun Hükmünde Kararnameler yayımlanmakta ve terör örgütlerine yönelik soruşturmalar derinlik kazandırılarak kamuda yürütme organı hızlandırılmaktadır. Hızlandırılan yürütme organı ile binlerce kişi, terör örgütü üyeliği ve bağlantısı nedeniyle kamudan ihraç edildi ya da açığa alındı.

Geçtiğimiz ay EGM tarafından yayımlanan Kararname ile 9 binden fazla polis meslekten açığa alınmıştı. bununla birlikte açıkta on binlerce kamu personeli, haklarında verilmesi gereken kararı beklemeye başladı.

Resmi Gazete’de yayımlanacak olan yeni Kanun Hükmünde Kararname ile yine çok sayıda kamu personeli hakkında ihraç kararı verilmesi bekleniyor.

Polisler Hakkında Karar Verilecek

Açıkta bekleyen on binlerce polis hakkında yayımlanacak yeni KHK ile kararın verilmesi bekleniyor. Öte yandan incelemesi tamamlanan ve terör bağlantısı bulunmayan personeller ise mesleklerine iade edilecek.

Yeni KHK yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Açığa alınan on binlerce polis hakkında karar ne zaman verilecek?

Geçtiğimiz ay on bine yakın polis hakkında açığa alınmaları kararı verilmiş ve bunlarla birlikte açığa alınan polis sayısı on binlere ulaştı. Açığa alınan on binlerce polis, haklarında verilecek kararı beklemeye başladı.

Ele geçirilen bir FETÖ imamının üzerinde çıkan evraklarda adı geçen ve FETÖ’nün mahrem imamları şüphesiyle açığa alınan polislerin eklenmesiyle on binlerce polis açığa alınmış ve haklarında inceleme geçtiğimiz ay başlatıldı. Başlatılan inceleme devam ederken açıkta olan polisler, haklarında devam eden incelemenin bir an önce sona erdirilmesini ve kararın verilmesini istiyor.

Şarklar Açıklandı

Haklarında verilecek ihraç veya göreve dönme kararını bekleyen polislerin birçoğu için şark görevi geldi ve doğu görevlerini yerine getirecekleri bölgeler açıklandı. Şark görev yerlerinin açıklanmasının ardından açığa alınan polisler durumlarını merak ediyor. İlişik kesme tarihlerinin de yaklaşması ile polisler, Emniyet Genel Müdürlüğüne gözlerini çevirdi.

İhraç ve İade KHK’sı Gelecek mi?

Açığa alınan polislerden terör bağlantısı tespit edilenler hakkında ihraç kararı verilecek. Bu ihraçların Kanun Hükmünde Kararname ile verilmesi bekleniyor. Yayımlanması beklenen yeni KHK ile açıkta olan polisler için kararların açıklanması bekleniyor. Öte yandan açıkta olanların göreve dönmeleri ise kurum içinde tebliğ yöntemi ile olması bekleniyor.

7-8 Aydır Açıkta Bekleyen Polisler Var

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan polislerden 7-8 aydır açıkta olanlar var. Sürecin bu kadar uzamaması ve terör bağlantısı olmayan masum memurlar hakında kararın verilmesi gerekmektedir.

5haber.com  | Ankara
ÖZEL HABER

İade KHK’sı gelecek mi? Beklenen iade KHK’sı kaç memur kamuya iade edilecek?

Yeni Kanun Hükmünde Kararname Bekleniyor..!!

21 Temmuz sonrasında başlatılan Olağanüstü Hal kapsamında terör örgütlerine yönelik yürütme organı hızlandırıldı ve ihraçlar ile açığa almalarla terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen kamu personeli hakkında işlemler yapıldı. Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile yüz binden fazla memur meslekten ihraç edildi. İhraç edilenlerin yanı sıra yayınlanan ara kararnameler ile on binlerce memur da açığa alındı.

Yayımlanan son KHK’larla yine binlerce kamu personeli ihraç oldu. Bu ihraçlardan sonra yeni KHK gelip gelmemesi sorusu sorulmaya başlandı.

OHAL Temmuz Ayına Kadar Uzatıldı

21 Temmuz gecesi ilan edilen OHAL, daha sonra ise art arda 3 kere uzatıldı. Son olarak 19 Nisan akşamı yine uzatıldı. Uzatılan OHAL’de artık son kararnamelerin yayınlanmaya başladı. Son KHK’da binlerce kamu personeli ihraç edilirken kamuya iadeler de olmuştu.

En Çok İhraç MEB ve EGM’de

Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu kurumlarından Emniyet ve Milli Eğitimden ihraçlar çok sayıda olmuştu. Emniyet Genel Müdürlüğünden 20 bin 683 personel ihraç edilirken, Milli Eğitimden 33 bin 955 memur ihraç edildi. Öte yandan yayımlanan son kararname ile 9 bin 103 polisin de açığa alındığı duyurulmuştu.

Yeni KHK ile Suçsuz Olan Polislerin Kamuya İade Edilmesi Bekleniyor

Yayımlanması beklenen yeni KHK ile kamudan ihraç edilen ve MİT’in üzerinde çalışma yürüttüğü polislerden iadelerin olması bekleniyor. İadelerin de onlu rakamlardan daha ziyade yüksek sayıda olması bekleniyor.

5haber.com   Ankara

Yeni ihraç dalgası geliyor mu? (689 Nolu KHK ne zaman yayınlanacak, ihraçlar devam edecek mi?)

Yeni bir KHK gelecek mi? Olağanüstü Hal kapsamında yeni bir Kanun Hükmünde Kararname bekleniyor. Peki yeni Kanun Hükmünde Kararname ne zaman yayınlanacak? İşte yeni KHK ile ilgili son bilgiler.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrasında 21 Temmuz gecesi 90 gün süreli olarak Olağanüstü Hal ilan edildi. İlan edilen Olağanüstü Hal kapsamında Kanun Hükmünde Kararnameler yayınlanmakta ve bu Kanun Hükmünde Kararnameler ile yürütme organı hızlandırılıp terör örgütlerine yönelik kararlar açıklanmakta.

Daha önce yayınlanan Kanun hükmünde Kararnameler ile on binlerce kamu personeli mesleklerinden ihraç edildi. Açığa alınan ve ihraç edilen kamu personelleri üzerinde yapılan incelemeler ile suçsuz olduğu ortaya çıkan memurlar mesleklerine iade edildi.

OHAL Yine Uzatıldı

Ekim ayında sona ermesi beklenen 90 günlük OHAL, terörle mücadelenin sona ermemesi nedeniyle uzatıldı. Bu karar Ocak ayında tekrar yenilendi ve Olağanüstü Hal Nisan ayında sona erecek dendi. Ancak terörle mücadelede sona gelinmemesi nedeniyle OHAL geçtiğimiz gün tekrar uzatıldı. 3. kez uzatılan OHAL’in Temmuz ayında sona ermesi bekleniyor.

Yeni Bir İhraç Dalgası Geliyor

ByLock listelerinin yenilenmesi ve terörle mücadelenin derinleşmesi nedeniyle yeni bir ihraç KHK’sının gelmesi bekleniyor. Beklenen yeni KHK ile terör bağlantısı tespit edilen çok sayıda kamu personelinin görevinden ihraç edilmesi bekleniyor.

9 bin 103 Polis Açığa Alındı

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamasında 9 bin 103 polisin açığa alındığı belirtildi. Açığa alınan polislerin FETÖ bağlantısı nedeniyle açığa alındığı açıklandı.

5haber.com  |  Ankara

Yeni KHK Referandumdan Önce mi Yoksa Sonra mı Yayımlanacak? 689 Nolu KHK Bekleniyor

Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz günü gerçekleştirdiği darbe girişimi sonrasında ilan edilen ve art arda iki kere uzatılan Olağanüstü Hal, referandumdan sonra sona erecek. OHAL’in tekrar uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu iken, OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile yürütme hızlandırılıyor ve terör örgütlerine karşı daha hızlı bir hukuki süreç ortaya konuluyor.

OHAL’in bitmesine kısa bir süre kala en çok merak edilen konulardan biri de yeni bir KHK çıkacak mı sorusu oldu. Açıkta olan ve şuan çalışmakta olan binlerce memurun en çok merak ettiği konu yeni bir KHK’nın yayımlanıp yayımlanmayacağı sorusu iken, yeni KHK ile ihraçların olup olmayacağı merak ediliyor.

Geçtiğimiz gün yayımlanan son KHK ile kamuya yüzlerce memur iade edilirken, son KHK ile ihraç olmadı. İhraç olmaması memurları sevindirirken, bir nebze de telaşlandırdı. Son Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan ihraçların olmaması, yeni KHK ile mi ihraçlar olacak sorusunu internet üzerinde soran memurlar, Resmi Gazete’de yayımlanması KHK’yı bekliyor.

Yeni KHK Referandumdan Önce m Yoksa Sonra mı Yayınlanacak

Beklenen yeni KHK ile kamudan ihraçların olması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde MİT tarafından yeni bir alışma yapılmış ve ByLock listeleri düzenlenmişti. ByLock listeleri üzerinde yapılan bu yeni çalışma ile yeni isimlerin ortaya çıkmış olabileceği ve bu isimlerin de yeni KHK ile kamudan ihraç edileceği düşünülüyor.

Yeni KHK’nın ise referandumdan sonra yayınlanması bekleniyor. Öte yandan düzenlenecek olan Bakanlar Kurulundan bu yönde bir karar veya açıklama gelmesi bekleniyor.

5haber.com  |  Ankara

Yeni KHK Yayımlanacak mı? İhraç Kararnamesi Ne Zaman Yayımlanacak? 689 Nolu KHK Ne Zaman?

688 nolu KHK’nın yayımlanmasının ardından gözler, yayımlanması beklenen yeni Kanun Hükmünde Kararnameye çevrildi.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan son Kanun Hükmünde Kararname ile kamuya iadeler olmuştu. Önceki KHK’lar ile kamudan ihraç edilen memurlardan, terör bağlantısı olmadığı tespit edilenler kamudaki görevlerine iade edildi. Son iade KHK’sının ardından yeni bi KHK içi bekleyişler de başladı. Mevcut olarak çalışan birçok memur ve kamudan ihraç edilen memurlar, yayımlanması beklenen yeni KHK’yı beklemeye başladı.

Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili hükumet kanadından henüz bir açıklama gelmedi. Ancak OHAL’in sona ermesine yaklaşık 2 haftalık bir süre kala yeni bir ihraç ve iade KHK’sının yayımlanması bekleniyor. Yayımlanması beklenen son KHK’nın, kamudaki terör bağlantılı memurların tamamını temizleyeceği ve açığa alınan memurların ise suçsuz olanlarının tamamının iade edilmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde ByLock listeleri MİT tarafından yenilenmiş ve güncellenmişti. Güncellenen bu listeler, tüm yazışmalar ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilmiş ve bu listelere göre yeni yaptırımların yapılması ön görülmüştü.

Yayımlanan son KHK ile bu listelerdeki ByLock hataları ayıklandı ve daha önce ihraç edilen kamu personellerinden aklananlar, görevlerine iade edilmişti. Ancak yayımlanan son KHK’da ihraçların olmaması dikkatleri çekmişti.

Yayımlanması beklenen yeni KHK ile kamu personellerinden terör bağlantısı tespit edilenlerin ihraç edilmesi bekleniyor.

Yeni KHK yayımlanır yayımlanmaz haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara
Özel Haber

Numan Kurtulmuş’tan Son Dakika Yeni KHK Açıklaması Geldi

Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanlar Kurulunda alınan ve görüşülen kararları açıklayan Numan Kurtulmuş, basın mensuplarının yeni KHK ile ilgili sorusuna cevap verdi. Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamasında yeni bir Kanun Hükmünde Kararname’nin gündemlerinde olduğu ve bu konuda son çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Yeni İhraç ve İade KHK’sı Ne Zaman Yayımlanacak? Yeni KHK’da Neler Olacak?

Yeni bir ihraç ve iade KHK’sı mı geliyor? Gelmesi beklenen yeni KHK’da neler yer alacak?

Daha önce de belirttiğimiz gibi yeni bir KHK’nın yolda. Beklenen Kanun Hükmünde Kararname ile terör bağlantısı tespit edilen kamu personellerinin ihraç edilmesi, açığa alınan personellerden de hakkında yapılan incelemelerde suçsuz olduğu tespit edilenler için iadelerin olması bekleniyor.

Evlilik Programları Kapanıyor

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu kaleme aldığı köşe yazısında, aile hayatını ifsat eden evlilik programlarının, önümüzdeki günlerde yayımlanması beklenen Kanun Hükmünde Kararname ile yayından kaldırılacağını söyledi. Kendisine, “TBMM’de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin uzayacağı düşünüldüğünden sorunu kökten çözmek için harekete geçti. Evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başladı” bilgisinin ulaştığını açıklayan Eyüboğlu, normal yoldan kaldırılması için en az bir yılın geçmesi gerektiğine dikkat çekti.

ByLock Listeleri Yenilendi

MİT tarafından uzun incelemeler sonrasında ByLock listelerinde bulunan hataların düzeltildiği, alınan son dakika bilgileri arasında. ByLock listelerinin yenilenmesi ve hataların ayıklanması sonrasında, hataların yeni KHK ile düzeltilmesi bekleniyor. Öte yandan oluşturulan yeni listeler ile gelen yeni isimlerinde KHK ile ihraç edilmesi bekleniyor.

Başbakan’dan KHK Açıklaması

Geçtiğimiz günlerce düzenlediği bir basın toplantısında Başbakan Yıldırım, yeni KHK ile ilgili,“Bu FETÖ terörle mücadele kapsamındaki çalışmalar devam ediyor. Peyderpey çalışmalar tespit edildikçe, araştırmaları tamamlandıkça işlemler yapılıyor. Yani bu işe ilk günden beri ara verilmedi, tamamlanıncaya kadar devam edilecek” açıklamalarında bulundu.

Yeni KHK Açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için 5haber.com’u sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara