Etiket arşivi: yunanistan

Bakan Çavuşoğlu’ndan Türk Bayragını yırtan Yunan vekile sert tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Avrupa Parlementosunda Türk bayrağını yırtan Yunan Milletvekili Loannis Lagos’a sert tepki gösterdi.

Mevlüt Çavuşoğlu yaşanan olay sonrası sosyal medyadan sert tepki göstererek ” Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık ırkçı çocukları hadlerini bilsin. AP’ninde bu palyaço ile ilgili gerekeni yapmasını istiyoruz.”diye yazdı.

Yunanistan’dan Türkiye Hollanda Krizi Açıklaması

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan kriz ile ilgili Yunanistan’dan bir açıklama geldi. Yunanistan’ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos yaptığı açıklamasında, başta Almanya ve Hollanda olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde yaşadığı gerginliklere değindi. Katrouggalos, bu konuda Türkiye’ye destek veren bir açıklamada bulundu.

Katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Katrougalos, “Türk yetkililer, seçim dönemlerinde daha önce Trakya’ya ziyaretlerde bulundu. Onların bu iletişimini engellemek için herhangi bir sebep yok” dedi.

Gerginlik Körüklenmemeli

Bakan vekili Katrougalos ayrıca, “Avrupa’da ilişkilerimizde sorunlara sebep olabilecek gerginliklerin körüklenmemesi gerekir. Ben diğer ülkelerin iç siyasi kararlarını yargılayamam ancak Avrupa’da kural, bu tür toplantıların gerçekleşmesidir. Bu konuda tek sorun kamu güvenliğidir,” şeklinde konuştu.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara