Etiket arşivi: ziraat mühendisi alımı

GTHB’ye 2058 personel alımı kadro dağılımı ve personel alım süreci açıklandı

Tarım Bakanı Faruk Çelik’ten son dakika açıklaması geldi. Çelik yaptığı açıklamada Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına personel alımına ilişkin bilgi verdi.

Bakan Çelik sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Tarım Bakanlığı personel alımının ÖSYM’ye bildirildiğini belirtirken kadro dağılımı ile ilgili de bilgi verdi. Bakan Çelik yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hayırlı günler… 2058 sözleşmeli personel istihdamına yönelik çalışmalar tamamlanmış olup tercih takvimi için listeler ÖSYM’ye bildirilmiştir

Takvim çalışması devam etmekte olup, muhtemelen, Ramazan Bayram sonrası tercihler alınmaya başlanacaktır.
2058 sözleşmeli personelin; 874’ü ziraat, 328’i gıda, 96’sı su ürünleri, 10’u balıkçılık teknolojisi, 33’ü harita mühendisi olacak.

İstihdam edeceğimiz veteriner hekim sayısı ise 717… Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum…”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, memur alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Tarım Bakanı Faruk Çelik’ten personel alımı hakkında son dakika açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, gıda güvenliğinin arttırılması konusuna değinirken, personel alımına ilişkin de bazı açıklamalarda bulundu.

Tarım Bakanı Faruk Çelik, personel alımı ile ilgili yaptığı açıklamasında, “2017 yılı için biz 2 bin 500 kişi talepte bulunduk. Bağlı ve ilgili kuruluşların almayı planladığı personelleri var. ÇAY-KUR geçici olarak bin 500 işçi talep etmektedir, şu anda bunun duyurusunu yaptı. Ayrıca, 71 memur ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz 2 bin 200 personel, Et ve Süt Kurumu 32 personel aldı, 32 personel daha alacak ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ise yaklaşık 500 personel ilgili birimlerde istihdam edilmek üzere alınacaktır.” ifadelerine yer verdi.

TBMM Tutanaklarına Yansıyan Açıklaması

Açıklamasının devamında personel alımı ile ilgili detayları veren Bakan Çelik, “Biz 2.500 kişi talepte bulunduk. Bağlı ve ilgili kuruluşların almayı planladığı personelleri var. ÇAY-KUR geçici olarak 1.500 işçi talep etmektedir, şu anda bunun duyurusunu yaptı. Ayrıca, 71 memur ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuz 2.200 personel, Et ve Süt Kurumu 32 personel aldı, 32 personel daha alacak ve Tarım Kredi Kooperatiflerine ise yaklaşık 500 personel ilgili birimlerde istihdam edilmek üzere alınacaktır.” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Kooperatifleri personel alım ilanına gitmek için TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, memur alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Tarım Kredi Kooperatifleri 490 Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapıyor

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü tarafından bir personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan personel alım ilanında 286 Kooperatif Görevlisi ve 204 Ziraat Mühendisi olmak üzere toplamda 490 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

# Sınav tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak (Sınav tarihleri Tablo III’de belirtilmiştir),

# Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

# Adli sicil kaydı bulunmamak,

# Görevi yapmaya engel olacak akli ve bedensel sağlık sorununun bulunmaması,

# Ülkenin her yerinde çalışmayı kabul etmek.

# Alımlar bölgesel olduğundan dolayı başvuruda bulunacak adayların, kendisinin veya ailesinin (bekar adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgahı) son 6 aydır, tercih edecekleri Bölge Birliğine bağlı illerden  birinde ikamet ettiğini ibraz etmesi gerekmektedir.

# Lisans ve ön lisans mezunlarının KPSS’den en az 60 puan almış olması,

# Ziraat Mühendislerinden Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancı İzin Belgesi olanlarda KPSS şartı aranmamaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

10 Mayıs günü başlayacak olan başvurular 25 Mayıs günü sona erecektir. Başvurular, şahsen yapılacak olup, İş talep formu ile başvuru merkezlerine yapılacaktır. Başvuru yerleri Tablo II’de belirtilmiştir. Tablo II için Tıklayınız.

İstihdam edilecek Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendislerinin istihdam yeri ve sayısı ile sınav tarihlerini gösterir Tablo III için Tıklayınız

Kooperatif Görevlisi İş Talep Formu için tıklayınız.

Ziraat Mühendisi İş Talep Formu için tıklayınız

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Nüfus Cüzdanının tasdikli suretini,
# Yüksek Öğrenim Diplomasının veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneğini,
# Kendisinin veya ailesinin (bekâr adaylar için anne/baba, evli adaylar için eşin ikametgâhı kabul edilmektedir) son 6 aydır, başvuru yapacakları Bölge Birliğine bağlı illerden birinde ikamet ettiğini gösterir Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres bilgileri raporunu,
# Son altı ay içerisinde çektirilmiş 2 adet 4,5×6 ebadında fotoğrafını,
# Başvuruda bulunacak adaylar için 2016 yılı KPSS sonuç belgesi çıktısını (sonuç belgesi üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodunun bulunması zorunludur)
# Varsa iş deneyimini gösterir belgeyi,
# Transkript,
# Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunan Ziraat Mühendisi adaylar için ilgili belgeyi,
# Adli sicil kayıt belgesini,

Başvuru sonuçlarından, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara