Etiket arşivi: zuhal topal 1 mayıs

Evlilik programları yasağı başlıyor mu? (Zuhal Topal, Esra Erol, Kısmetse Olur, Evleneceksen Gel bitti mi?)

Önceki gün yayımlanan 690 nolu Kanun Hükmünde Kararname ile uzun süredir tartışma konusu olan evlilik programları yayından kaldırıldı. Karar kamuoyunda büyük ses getirirken gelen ilk tepkiler kapatma kararının yerinde olduğu yönünde. Peki yasak ne zaman başlayacak? Evlilik programları yayınlanmayacak mı? İşte detaylar.

Yayımlanan KHK’da evlilik programlarının kapatılması ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

KHK’da yer alan ibarelerde, televizyon ekranlarında yayınlanan numaradan arkadaşlık ve ilişki reklamlarına yasak getirildiği öğrenildi. Bu nedenle evlilik programlarının yasaklanmadığı, sadece bazı yaptırımların getirileceği ortaya çıktı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara