Kategori arşivi: Magazin

30 Haziran Survivor’da Kim elendi ?

Ekranların sevilen yarışma proğramı Survivor Dün akşam TV 8  ekranlarında İzleyicisine yine heyecanlı dakikalar yaşattı.Survivor 2020’de dün akşam iletişim oyunu oynandı eleme heyecanı yaşandı. Nisa Barış ve Berkan’ın eleme potasına girmesi ile yarışmaya veda eden isim belli oldu.

Dün akşam Survivor’da iletişim ödülü için yarışmacılar arasında rekabet vardı.yarışmacılar arasında kıyasıya rekabet ile yarışarak iletişim ödülünü mavi takım 10- 5 kazanarak sevdikleriyle 10’ar dakika telefonda görüştüler.

Survivor 2020’de yaşanan iletişim oyunu sonrası konseyde eleme heyecanı yaşandı. Nisa, Berkan ve Barış’ın eleme potasında olduğu gecede SMS sonuçları Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. Oylama sonucuna göre bu hafta survivordan elenen isim Nisa oldu. Elendiğinin öğrenen Nisa gözyaşlarına boğuldu. Duygularını ifade eden Nisa Berkan’ın burada olmasına çok ama çok mutlu olduğunu Berkan Potaya girince korktum çünkü Berkan performans olarak kesinlikle haketmiyordu. çok ama çok mutluyum Berkan kaldığı için” dedi.

Survivor 2020’de Elenen İsim Belli Oldu

Heyecanla izlenenTV 8 ekranlarının  yarışma proğramı Survivor 2020 60. bölümüyle ekranlardaydı. Eleme heyecanının yaşandığı bölümde kimin veda edeceğini SMS oylamasıyla belirlendi.

Cumartesi ve Pazar günlerin de halk oylaması yapılıyor. çıkan sonuca göre elenen isim belli oluyor. Dokunulmazlığı kaybeden gönüllülerin ada konseyinde çıkardıkları eleme adayı Gizem olurken , ada oylamasında en çok adı çıkan Yunus Emre ise ünlülerin ilk eleme adayı oldu.

Bu haftanın ilk eleme adayları Gizem ve Yunus Emre olmuştu. Haftanın  birincileri açıklandıktan sonra ünlüler takımında ise ilk 2’de yer alan isimlerden Aycan Ersın’i seçti Mert ise Sercan’ın ismini söyledi.

Gönüllü’ler takımında ise ilk 32te yer alan isim Cemal Can Yasin’in ismini verdi. Barış ise Ardahan’ı aday gösterdi. Böylelikle Yasin, Ardahan, ve Gizem haftanın eleme adayı oldu.

Survivor 2020’nin  veda eden ismi Acun Ilıcalı tarafından SMS oylaması sonucuna göre  o ismin Gizem olduğunu açıkladı.

r’ın bu akşamki bölümünde gözler adaya veda edecek isme çevrilmişti. Acun Iıcalı SMS oylaması sıralaması ile adaya veda eden ismin Gizem olduğunu açıkladı

Survivor’da Ödül Oyununu Kim kazandı?

TV 8 ekranlarında yayınlanan sevilen yarışma proğramı izleyicileri ekranlara kilitledi 59. Bölümde Ünlüler ve Gönüllüler takımı Lunapark Malikane ödülünü kazanmak için yarıştılar. Ödül oyunu heyecanlı anlara neden olurken Nisa’nın ağlayarak gitmek istediğini söylemesi damga vurdu.

Ödül oyununu Ünlüler Gönüllüler takımı kıyasıya yarışırken   Özellikle berkan’ın performansı göz doldurdu. Yarışmayı 10’a 8  skorla Gönüllüler kazandı.

 

Ünlü Modacı Nur Yerlitaş (Nurella) Hayatını Kaybettti

Ünlü modacı Nur Yerlitaş (64)  Geçtiğimiz yıl beyin ameliyatı olmuştu. Bir müddet hastanede tedavi gören ünlü modacı Beyin kanserine yakalanmıştı 64 yaşında hayatını kaybetti.

Nur Yerlitaş (Nurella) Kimdir ?

80’li yıllarda paris ve milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlayan Nur Yerlitaş kendisini dikişçi ve kostum tasarımcısı olarak tarif ediyor. Modacı  olarak anılmak istemiyor.

11 Aralık 1960 ‘ta İstanbul Vefa ‘da doğdu. Annesinin adı Saadet Yerlitaş. Ajda Pekkan , Bülent Ersoy Sibel Can , Petek Dinçöz,ve Seda Sayan gibi birçok ünlülerin sahne kıyafetlerini dikmiştir. Nur Yerlitaş 2007 ‘de Şebnem Dönmez’in sunduğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor “adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır.

 

Survivor Nisa Bölükbaşı Veda mı Ediyor?

Survivor 2020 Nisa Bölükbaşı veda mı ediyor? 59. Bölüm tanıtımı yayınlanan Survivor 2020 ‘de  Nisa nın Survivor’a vedamı edeceği merak ediliyor. Bu akşam yayınlanacak yeni bölümünde bazı sahneleri survivor izleyicisini meraklandırdı. Survivor 2020’de oynanacak haftanın büyük ödülü öncesinde ünlüler ve gönüllülerde ödülü kim kazanacak? Büyük ödül ne olacak ? merak ediliyor.

Yeni bölümde Nisanın gözyaşları merak ediliyor neden olduğu Acun Ilıcalı Kimseyi zorla survivorda tutmuyoruz. Bize net olarak başvuruyorsa da yarışmadan elenmesine müsaade ederiz. Sözlerini söylemesi izleyiciyi meraklandırdı. Nisa’nın survivor 2020’ye veda etme durumu mu var ihtimali olması bu akşamki yayınlanacak olan yeni bölümde netliğe kavuşacak.

Survivor’da Kim Elendi ? (21 Nisan 2020 )

Survivor 2020 ‘de haftanın ilk eleme adayları yarışmanın önceki bölümlerinde belli olmuştu. Oynanan dokunulmazlık sonrası gönüllüler takımında Barış Murat Yağcı ile ünlüler takımından Ezgi Hocaoğlu haftanın ilk eleme adayı olmuştu.

Yarışmanın diğer eleme adayları ise SMS oylama sonuçları sonrası belli oldu. SMS oylamasında Barış en çok oy aldığı için eleme adaylığı düştü.  Haftanın diğer eleme adayları ise gönüllüler takımından Gizem , Ardahan oldu. Ünlüler takımında eleme adayları ise Yunus Emre , Elif  ve Ezgi oldu.  Aycan Elif’in ismini verdi En çok oy alan ünlülerden Mert ise Yunus Emre’nin ismini verdi. Gönüllüler takımında ise Barış Gizem’in Evrim ise Ardahan’ın ismini verdi. Ezgi ise takım oylaması ile eleme potasında yar alıyordu.  Yarışmada elenen isim Acun Ilıcalı tarafından açıklanarak  Ezgi Hocaoğlu oldu.

 

Ezgi Hocaoğlu Kimdir ?

Milli Jimnastikçi olan Ezgi Hocaoğlu 22 Temmuz 1995 yılında İstanbul’da doğdu .5 – 16 yaş aralığında profesyonel olarak artistik cimnastik yaptı. 2017 yılında marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakultesi’nden Mezun oldu. Türkiye Cimnastik federasyonu’ndan pilates eğitmenlik belgesi aldı. Şu anda Pilates ve Cimnastik antrenörlüğüne devam etmektedir.

 

Survivor’da kavga eden Barış ve Yasin’in Cezası ne oldu ?

Survivor’da Barış ve yasin’in yarışma sırasında  kavga etmesi ile iki yarışmacıyı Acun Ilıcalı ödül oyunundan İhraç etmişti.

Sevilen yarışma proğramı Survivor dün akşam 52. bölümü ile ekranlara geldi. Aynı takımda yarışan Yasin ve Barış kıyasıya yarışırken gergin anlar yaşadı. Birbirinin üzerine yürüyen iki yarışmacı sert şekilde itiş kakış yaşadı.

TV8 ekranlarında merakla izlenen Survivor 2020 yarışma proğramına Barış ve Yasin’in kavgası damga vurdu. Acun Ilıcalı iki yarışmacının cezasını açıkladı. Yasin ve Barış’ın yaşadığı  kavganın  cezası belli  oldu.

Acun Ilıcalı 21 Nisan akşamı yapılan ada konseyinde Barış ve Yasin’in cezasının  takımın kazanacağı 3 ödülden mahrum kalacaklarını açıkladı.

Survivor’da Yasin ve Barış Diskalifiye mi oluyor ?

Survivor 2020 Yeni bölüm fragmanında Yasin Obuz ve Barış Murat Yağcı arasında yumruklar var. Survivor’da Yasin ve Barış  diskalifiye mi oluyor?

Survivor fragmanında Yasin ve Barış yumruk yumruğa kavga ediyor. Arkadaşlarının zor ayırdığı ikili hakkında akıllara diskalifiye olacaklar mı sorusu geldi. Uzun zamandır araları kötü olan Yasin ve Barış kısa süre önce konuşmalarında aralarındaki sorunu hallettiklerini söylemişlerdi. Survivor 2020 yeni bölüm fragmanında Yasin ve Barış arasındaki gerilim ortaya çıkıyor.

20 Nisan Pazartesi akşamı yayınlanacak bölümde yarışmacılar ödül oyunu için karşı karşıya gelecek ve annelerinin seçtikleri yemekleri yiyebilmek için mücadele edecekler. Oldukça önemli olan ödül oyununda rakibine karşı mağlup olan Barış, sinirlenerek elindeki topu fırlatıyor. Bunun üzerine Berkan, neden bu takımda oyun kaybeden herkes bir şeyler fırlatıyor ? sorusunu soracak. Barış neden acaba ? diyerek Yasin’i işaret edecek ve tartışma başlayacak.

Yasin’in de aynı şekilde sert cevap vermesiyle adadaki sessizliği ile bilinen Barış sinirlenip çılgına dönecek . İkili arasında itişme ve yumruklaşmaya kadar varan kavgayı prodüksiyon ekibi tarafından ayrılacaklar.

Bu olaylar üzerine Survivor 2020’den Yasin mi diskalifiye olacak Barış mı yoksa ikisi birden mi diskalifiye olacak bu akşam yayınlanacak survivorda yanıtını bulacağız.

Survivor Yasin Obuz Kimdir ?

Survivor Barış Murat Yağcı kimdir ?

Ebru Şallı’nın 8 yaşındaki Oğlu Pars Hayatını Kaybetti

Ebru Şallı’nın 8 yaşındaki Oğlu Pars Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti . Geçen yıl lenfoma kanserine yakalanan Pars’tan kötü haber geldi.

Harun Tan ile Ebru Şallı’nın oğlu Pars Dün gece tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Pars yaklaşık iki yıldır lenfoma tedavisi görüyordu ve bir çok tedavi yöntemiyle hayatta tutulmaya çalışılmıştı. Pars Dün Kilyos Mezarlığına defnedildi.

 

Lenfoma Nedir ?

Lenfoma hastalığı ; vucudun savunma hücreleri olan lenfositlerin kanserleşerek kontrolsüz büyümesidir. Lenf kanseri en sık görüldüğü yerler lenf bezleridir. lenf bezleri vücudun en önemli mekanizmalarından biridir.

Vücudumuzda bulunan binlerce lenf bezi, enfeksiyon ve hastalıklara karşı direnmemizi sağlayan bağışıklık sisteminin en önemli parçasıdır. Yaşanan enfeksiyonlar sırasında lenf bezleri büyüyor.

Hastalık sona erdiğinde ise yeniden eski boyutlarına dönüyor. Bu durum son derece normal olan bir mekanizmanın göstergesi. Lenfoma meydana geldiğinde, lenfatik sistemin hücreleri olan lenfositler bozuluyor ve çoğalıyor, böylece daha anormal hücreler oluşturuyor.

Lenfomalar temelde Hodgkin ve non-Hodgkin (Hodgkin olmayan) olmak üzere iki grupta incelenir. Her ikisinin de belirtileri benzer olabilmekle beraber, lenfomanın hangi tür olduğuna yapılan tetkiklerde rastlanabilecek bir takım özel hücrelere göre karar verilir.