Hacettepe Üniversitesi En Az Ön Lisans Mezunu 57 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Hacettepe Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde bir personel alım ilanı yayımlandı.

DPB’de yayımlanan ilan göre Hacettepe Üniversitesi, sözleşmeli personel yönetmeliği kapsamında kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ön lisans mezunu 57 sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Alınacak personellerden hemşire (38), diyetisyen (1), sağlık teknikeri (7), programcı (3), çözümleyici (8) pozisyonlarında istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
#  Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,
# Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak,
# 01.01.1982 ve sonrası doğumlu olmak, (*3. ve 4. pozisyon için deneyim şartı arandığından yalnızca bu pozisyonlar için yaş şartı aranmamaktadır).
# 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak,
# Alım yapılacak branşta belirlenen fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,
# Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.
# Başvuru yapacak adayların son 1 yıldır (istifa tarihinden itibaren) herhangi bir kurumda sözleşmeli personel (657/4-B) olarak çalışmamış olması.

Programcı ve Çözümleyici Pozisyonları İçin İstenen Ek Şartlar

# Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer puan almış olmak (ÖSYM’nin “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri”de belirtilen sınavlar ve eşdeğer puanları kabul edilir.),

Sınav ve Mezuniyet Şartları

Başvuru Tarihi ve Şekli

İlgili alıma başvuruda bulunacak olan adaylar, nüfus cüzdanı ve fotokopisi, diploma, KPSS sonuç belgesi, terhis belgesi (erkek adaylar için), YDS sonuç belgesi (Programcı ve Çözümleyici pozisyonları için) evraklarını hazırlayarak, Hacettepe Üniversitesi C Katı İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü’ne 11 Şubat tarihine kadar şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlgili alımda şartları uygun adayların KPSSP3 puanı sıralandıktan sonra ilan edilen pozisyon sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Sözlü sınava katılacak adayların isim listesi, sınav tarih ve saati ile sınav yeri http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/ adresinden ilan edilecektir. Sözlü sınav notu 70 puan ve üzerinde olanlar başarılı sayılacak ve en yüksek puandan başlanarak yerleştirme yapılacaktır. Puanı eşitliği halinde yaşı daha büyük olan adayın yerleştirmesi yapılır.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir