HAK-İŞ’TEN KREDİ KARTI YAPILANDIRILMASI TALEBİ

Hak – İş Genel Başkanı Mahmut Arslan 3 milyon 900 bin çalışanın ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları nedeniyle hacizlerle karşı karşıya olduğunu belirtti. “İşverenlere sağlanan yapılandırmanın çalışanlara da yapılmasını talep etti.

Ücretli çalışanlar başta olmak üzere vatandaşların ekonomideki olumsuzluklardan etkilendiğini belirtti.

Arslan hem Hazine hem Maliye Bakanımızla hemde Bankalar Birliği Başkanı ile bu konuyu geçtiğimiz hafta acil şekilde görüştük. İşverenlere sağlanan yeniden yapılandırma gibi bir kısım düzenlemelerin çalışanlar içinde yapılmasını talep ettik. Bu sorunun çözümü konusunda da çaba sarfedeceğiz” dedi.

Hak – İş’ in ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlularıyla ilgili hazırladığı raporda, alacakların temizlenmesinin öncelikle bankaların sorunu olmakla birlikte sadece bankalara bırakılmayacak kadar da önemli bir sorun olduğunu vurguladı.

Raporda , kredi borçlularına şu tavsiyelerde bulundu.

Askeri ödeme tuzağına düşmeyin. Hem taksitli ürün alıp hemde asgarisini öderseniz aldığınız ürünün fiyatı daha pahalıya mal olacaktır. Küçük tutarlar ve kısa süreli olanlar dışında nakit ihtiyacınızı kredi kartınızdan asla karşılamayın. İdari takipte iseniz bankanızdan kaçmayın samimi bir şekilde açıklama yapın. Hakkınızda icra takibi başlamışsa yüksek faizlere itiraz edin. Avukattan destek alın birden fazla kredi kartıyla uğraşmak yerine tek kredi kartı kullanın. Kart limitine göre değil gelirinize göre harcama yapın diye belirtti.

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir