Halep’te Esad Yanlıları 3 Yaşındaki Bir Çocuğa Yaptıkları İşkenceyi Kameraya Çekti

Suriye’nin Halep kentinde Esad yanlıları, ÖSO üyesi bir kişiye ulaşmak için 3 yaşındaki çocuğuna yaptığı işkenceyi cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Özgür Suriye Ordusu mensubu ve adı öğrenilemeyen kişi, geçtiğimiz hafta içerisinde rejim yanlılarının Halep’te düzenlediği baskın sırasında evden kaçtı. Rejim yanlıları iddiaya göre yakalayamadıkları ÖSO üyesine ulaşmak için 3 yaşındaki çocuğuna işkence yapma yolunu seçti. Rejim yanlıları çıplak şekilde banyoya götürdüğü ve soğuk su altına koyduğu küçük çocuğu tokatlamaya Yaptıbaşladı. Aldığı tokat darbeleri ve akan su nedeniyle kayganlaşan zeminde dengesini kaybederek düşen ve gözyaşı döken küçük çocuğun bu hali, rejim yanlıları tarafından cep telefonu kamerasıyla da kaydedildi.

Birkaç dakika boyunca işkenceye maruz kalan küçük çocuğun bu görüntüleri iddiaya göre rejim yanlıları tarafından ulaşılamayan ÖSO üyesine, yakınları aracılığıyla teslim olması, aksi taktirde ailesinin öldürüleceği mesajı ile iletildi.

İHH Halep’ten Gelecek Siviller İçin Hazırlık Yaptı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin Halep kentinden gelebilecek siviller için gıda ve kışlık malzeme hazırlığı yaptı.

İHH Suriye Çalışmaları Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, Halep’teki sivillerin tahliyesi ile ilgili yapılan ateşkesin ardından Türkiye sınırına yakın İdlib ili kırsalındaki bölgeye gelmeleri planlanan Suriyeli siviller için içinde ekmek, peynir, konserve, bisküvi gibi yiyeceklerin bulunduğu 20 bin koli hazırladıklarını söyledi. Karacaoğlu şöyle dedi:

“Cilvegözü Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Suriye’nin Bab-El Hava Sınır Kapısı’ndaki İHH ofisi tarafından yapılan hazırlıklar içerisinde ayrıca, barınma ihtiyacı için kamp çalışmalarına başlandı. Şu an itibariyle bin battaniye, soba, odun ve kömür hazırlanıyor. Halep’ten gelecekler için hazırlıklarımız tüm hızı ile devam ediyor.”

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir