Hayatını kaybeden Payidar Tüfekçioğlu kimdir, nerelidir? Dizileri, filmleri ve ödülleri


Önceki gün gelen acı bir haberle ünlü oyuncu, tiyatrocu ve seslendirme sanatçısı 55 yaşındaki Payidar Tüfekçioğlu’nun, Halkalı’da tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Karaciğer nakli olmak için bekleyen Payidar Tüfekçioğlu, bu akşam saat 21.40 sıralarında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Acı haberi alan sanatçının yakınları ve sanatçı dostları hastaneye akın etti. Usta sanatçı için Cuma günü Üsküdar’da bulunan Tekel Sahnesi’nde tören düzenleneceği öğrenildi.

Payidar Tüfekçioğlu Kimdir?

Payidar Tüfekçioğlu, 1962 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünivertsitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olan Tüfekçioğlu, konservatuvar eğitiminden sonra Devlet Tiyatrolarında çalışmaya başladı. Bursa Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda sahne alan sanatçı, son olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu’da görev yapıyordu. Tiyatro ve sinema çalışmalarının yanı sıra dublaj çalışmaları da bulunan Tüfekçioğlu, Hollywood filmlerinin önemli oyuncularının Türkçe dublajlarını yaptı. Tüfekçioğlu, Afife Tiyatro Ödülleri “En iyi Erkek Oyuncu” ve Avni Dilligil “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.

Oynadığı Diziler

Hünkarın Bir Günü, Naciyeyi Kim Sevmez, Ölümsüz Aşk, Kurtlar Vadisi Pusu, Acayip Hikayeler, Sudan Bıkmış Balıklar, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu.

Ödülleri

Afife Tiyatro Ödülleri En iyi Erkek Oyuncu (Yer Altından Notlar), Avni Dilligil En İyi Erkek Oyuncu (Bağla Şu İşi)

Rol Aldığı Film

Ünlü oyuncu ve tiyatrocunun rol aldığı tek film ise Deniz Bekliyordu filmidir.

5haber.com | Ankara

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.