İçişleri Bakanlığı 105 Bin Türk lirası Maaşla Personel Alacak! İşte Detaylar

Kısa bir süre öncesinde İçişleri Bakanlığının personel alımı yapacağına dair bir açıklama yapılmıştı. Sözleşmeli olarak alımı yapılacak personelin sayısı ve nitelikleri hakkında çok fazla bilgi yer almamıştı. Şimdi ise daha net bilgilerle karşınızdayız.

Yayınlanma:
İçişleri Bakanlığı 105 Bin Türk lirası Maaşla Personel Alacak! İşte Detaylar

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kamuda istihdam edilecek ve işe alınacak personele başvuru bilgileri ve özelliklerine göre 41 ile 105 bin Türk Lirası (TL) arasında maaş ödemesi yapılacaktır.

Başvurular Nereden Yapılacak?

Başvuranlar, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü'nde sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik "in 8. maddesine göre İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak yazılı ve sözlü sınavlarda başarı sırasına göre işe alım şartları aşağıdaki gibidir.

Hangi Bölümler Alınacak

Yurtdışındaki üniversitelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen kurumların dört yıllık bilgisayar bilimleri, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik ve endüstri mühendisliği programlarından mezun olan kişiler başvuruda bulunabilecekler.

Daha çok veri işleme, ağ ve diğer teknik konu başlıkları ile ilgili bölümlerden mezun olmuş kişiler aranmaktadır. Bu şartlarla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için Bakanlığın Resmi internet sitesinden daha detaylı bilgiye siz de göz atabilirsiniz.

Diğer Şartlar Nelerdir?

Aynı zamanda bu alımda ağ sistemi kurulumu, yönetimi konu başlıklarında 3 ila 5 yıl arasında mesleki deneyim aranmaktadır. Aynı zamanda kişilerde aranılan diğer şartlar arasında askerlik çağına gelmemiş olmak, yapmış olmak ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları bulunmaktadır.

Bunun dışında diğer iş ve işlemlerle ilgili alım şartları ve teknik detaylar ilgili ilanda yer almaktadır. Alım yapılacak olan sözleşmeli personelin özelliklerine göre farklı bilgisayar – veritabanı ve yazılım bilgilerine sahip olma şartı aranmaktadır. Bu şartlar ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan bölümden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.