İdlib’de 3 Asker şehit, 1 asker yaralı


Milli Savunma Bakanlığı Bahar Kalkanı harekatı kapsamında İdlib bölgesinde görevli 3 askerimizin şehit olduğunu 1 askerimizin de yaralandığını açıkladı.

Bahar Kalkanı Harekatında İdlib bölgesinde bir kahraman silah arkadaşımız birliğinin 18 mart 2020 tarihinde gece icra edeceği pusu , keşif, gözetleme ve emniyet faaliyetlerinin hazırlıkları sırasında ilk tespitlere göre kalp krizi nedeniyle rahatsızlanması sonucu şehit olmuştur.

Roket saldırısında 2 Asker şehit oldu 1 Asker yaralandı

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde (İGAB) görevli unsurlarımıza bölgedeki bazı radikal guruplar tarafından yapılan roketli saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. 1 Kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alınmış ve misliyle karşılık verilmiştir

Bizleri derin üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize  başsağlığı ve sabır ve yaralı personelimiz içinde acil şifalar dileriz.

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.