Iğdır’daki Kazada Ölü Sayısı Artıyor (Bölgeden İlk Görüntüler Geldi)

Alınan son dakika bilgilerine göre Iğdır’da yolcu otobüslerinin çarpışması sonucu kaza oldu. Kazada ilk belirlemelere göre 6 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken gelen son bilgilerde ölü sayısının 8’e yükseldiği belirtildi.

Dilucu Sınır Kapısına 20 kilometre kala, TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü) çiftliği yakınındaki kazada, kafa kafaya çarpışan otobüslerin ayrılmasıyla ölenlerin sayısı 8’e yükseldi. Otobüs sürücüleri Ali Karadağ (44) ve Hüseyin Otan’la (38) birlikte, kaza yerinde TIR şoförü Okay Turan’ın (40) da cesedi bulundu. Nahcivan’da TIR’ını bırakarak Iğdır’a gelmek için Metro Turizme ait otobüse binen Okay Turan’ın kimlik tespiti yapıldı. Kazada ölen diğer 5 kişini de kimliklerini belirleme çalışması sürüyor.

İstanbul’dan Nahcivan’a gitmekte olan Iğdırlı Turizme ait Ali Karadağ yönetimindeki 34 DY 9420 plakalı otobüsle, Nahcivan’dan Iğdır’a gelmek için yola çıkan Metro Turizme ait Hüseyin Otan’ın kullandığı 34 YK 9300 plakalı otobüs, sisin etkili olduğu bölgede çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 2 sürücü de hayatını kaybetti.

2 sürücü ile birlikte kazada ölenlerin sayısının 7’ye çıktığını belirten Vali Ahmet Turgay Alpman, her iki otobüs yolcularının tamamına yakınının Nahcivanlı olduğunu, araçların birbirlerinden ayrılmasından sonra kimlik tespit çalışmalarına başlanılacağını bildirdi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Iğdır
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir