İhraç Edilen Öğretmenlerin Listesi (KHK ile 2 Bin 585 Öğretmen İhraç Edildi)


Resmi Gazete’nin Mükerrer sayısında yayımlanan son KHK ile kamudan yeni ihraçlar yapıldı.

Yayımlanan KHK ile en çok ihraç Milli Eğitim Bakanlığında oldu. Toplamda 2 bin 585 öğretmen, kamudaki görevinden ihraç edildi. İşte ihraç edilen öğretmenlerin listesi.

İhraç Edilen Öğretmenler

Karar

Yukarıda yazan listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

Birinci fıkra gereğince kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, MEB haberlerinden, resmi gazete haberlerinden, sıcak gelişmelerden, kamu haberlerinden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.