İki Matematik Sorusunu Çözen İlk Kişiye 93 Ay Emekli Maaşı Ödülü

Samsunlu emekli matematik öğretmeni, ilginç bir yarışma başlattı. Samsun’da oturmakta olan 59 yaşındaki emekli matematik öğretmeni Aydın Cerit, kendisinin hazırladığı iki matematik sorusunu, 5 Aralık 2016 saat 18.00′ a kadar, çözerek cevabını kendisine ulaştıran ve cevabı ulaştıranlar arasında birinci sırayı alan kişiye 93 aylık süre boyunca emekli maaşını vereceğini açıkladı.

Samsun’da ikamet etmekte olan 59 yaşındaki emekli matematik öğretmeni, evli ve 2 çocuk babası Aydın Cerit, özellikle asal sayılar üzerine yaptığı çalışmalar ve sayılar ile ilgili hazırladığı projelere dikkat çekmek için çözüne ödül vereceği 2 adet matematik sorusu hazırladı. Üzerinde 1 gün çalışarak 2 matematik sorusu hazırlayan emekli matematik öğretmeni Ahmet Cerit, 2 soruyu da çözüp, cevaplarını 5 Aralık 2016 saat 18.00′ a kadar Samsun öğretmen Evi’ne gelerek kendisine ulaştıran ilk kişiye 93 aylık süre boyunca emekli maaşını vereceğini söyledi.

En ucuz Maske

93 aylık emekli maaşı ödülünün yanı sıra Samsun Öğretmen Evi Restoranı tarafından bu kişiye 93 ay süre boyunca ücretsiz öğlen yemeği ikram edileceğini belirten emekli matamatik öğretmeni Ahmet Cerit, şu açıklamalarda bulundu:

“Yıllardır sayılarla ilgili çalışmalar yapıyorum. Özellikle asal sayılarla ilgili çok önemli çalışmalarım var. Yaptığım çalışmalara dikkat çekmek ve bu çalışmaların üstün bir teknolojiye dönüştürülebileceğine ikna etmek için böyle bir şey yaptım. Hazırladığım bu iki soruyu belirttiğim zamana kadar çözüp bana getiren ilk kişiye bu iki ödülü vereceğim. Cumhuriyetimizin ilanının 93’üncü yıl dönümü anısına ödülü de 93 ay olarak belirledim.”

5haber.com  | Samsun
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir