İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Twitter sahibi Elon Musk'a önemli çağrı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyada dezenformasyon üzerine konuştu. Twitter'ın sahibi Elon Musk'tan, platformun geçmişte yaptığı manipülasyonları açıklamasını talep etti.

Yayınlanma:
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Twitter sahibi Elon Musk'a önemli çağrı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun önemli bir açıklama ile gündeme geldi. Altun, Yapay Zeka Çağında Dezenformasyonla Mücadele Yöntemleri başlıklı bir sempozyuma katıldı. Etkinlikte sahneye çıkan Altun, yaptığı açıklama ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Elon Musk'a seslendi

Sosyal medyada dezenformasyon üzerine dikkat çeken bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, popüler sosyal medya platformu Twitter üzerinden gerçekleştirilen dezenformasyonlara değindi.

iletisim-baskani-fahrettin-altundan-twitter-sahibi-elon-muska-onemli-cagri-2.jpg

"Türkiye gibi etki gücü yüksek, aynı zamanda küresel güçlere teslim olmadan kendi ad ve hesabına hareket eden ülkelere yönelik siyasi ve kültürel operasyonlarda sosyal medya mecralarının nasıl bizler kullanıldığına hepimiz şahidiz," diyen Fahrettin Altun, Elon Musk tarafından satın alınan Twitter'la alakalı ifadelerine şöyle devam etti: "Örneğin yeni Twitter yönetiminin eski Twitter yönetimine ilişkin yaptığı ifşaatları gözümüzün önüne getirelim. Burada, sosyal medya ağlarının nasıl manipülasyon ve dezenformasyon aracı olarak kullanıldığını açık ve net şekilde görüyoruz."

Fahrettin Altun, Elon Musk'tan Twitter'ın geçmişteki manipülasyonlarını açıklamasını istedi

Etkinlikte yeni Twitter yönetimine ve şirketin sahibi konumunda bulunan Elon Musk'a açık bir çağrıda bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, geçmiş Twitter yönetiminde Türkiye üzerinde yapılan dezenformasyonları, yeni yönetimin açıklaması gerektiğini savundu. Altun'un konuyla alakalı ifadeleri şu şekilde oldu:

"Buradan, bu program vesilesiyle yeni Twitter yönetimine, Elon Musk'a sesleniyorum. Lütfen geçtiğimiz dönemlerde Twitter üzerinden Türkiye siyasal hayatına ne tür müdahalelerde bulunulduğunu açıklayın. Cumhurbaşkanımızın, bizlerin sosyal medya hesaplarına ne tür gizli sansürlerin uyguladığını ifşa edin. Türkiye karşıtlarına, terör örgütlerine sistematik şekilde sağlanan propaganda imkanlarının neler olduğunu bunların arkasında sistematiği açıklayın. Açıklayın ki, tüm dünya kamuoyu yeni sömürgeciliğin kullandığı melez yöntemleri açık ve net şekilde görsün. Açıklayın ki, yeniden sosyal medya mecralarına ilişkin güvenelim. Onları yeniden iletişim platformu olduğuna inanalım."

iletisim-baskani-fahrettin-altundan-twitter-sahibi-elon-muska-onemli-cagri-3.jpg

Dezenformasyonların yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmadığını ifade eden Fahrettin Altun, platformun geçmişte ABD Başkanına da sosyal medya üzerinden operasyon gerçekleştirildiğini belirtti. Altun şu açıklamalarla ifadelerini tamamladı:

"İstihbarat kurumlarından siyasetin merkezine, yabancı devletlerin iç işlerine müdahale etmekten kendi Başkanlık seçimlerini manipüle etmeye ve hatta görevdeki ABD Başkanına sosyal medya üzerinden operasyon yapmaya kadar varan olaylar hepimiz için, bütün dünya siyaseti ve demokrasi kültürümüz için ibretlerle doludur. Sadece bu da değil elbette. Diğer sosyal ağlarda da benzer durumların yaşandığını, küresel alanda egemenlik kurmaya çalışanların, hakikatin referansını dezenformasyon faaliyetleriyle sosyal medya üzerinden belirlemeye çalıştıklarına da görüyoruz."

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler