İlkokulda Cinsel İstismar Dehşeti: Hademe 50 Kız Öğrenciye Tacizde Bulundu

Mardin’in Derik İlçesinde yaşanan iğrenç olay gün yüzüne çıktı. Derik İlçesine bağlı Göktaş Köyünde bulunan ilköğretim okulunda yaşanan olayda, okulda çalışan evli ve 3 çocuk babası temizlik görevlisi, M.Ş.Y. hakkında bir kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu ihbarı yapıldı. Okulda okumakta olan bir kız öğrencinin ailesine söylemesi sonucu aile, durumu okul yönetimine bildirdi. İhbar sonucu rehber öğretmenin diğer öğrencilerle bir görüşme yaptı ve M.Ş.Y.’nin çok sayıda çocuğa cinsel istismarda bulunduğu tespit etti.

Pedagog Eşliğinde İfade Alındı

Köyün ilkokulunda meydana gelen olay, Derik Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirildi. Olayın bildirilmesi üzerine konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. Pedagog eşliğinde okulda eğitim gören bütün öğrencilerin ifadesi alındı. İfadesi alınan öğrencilerden 50’si, değişik zamanlarda M.Ş.Y.’nin cinsel istismarına maruz kaldıklarını söyledi.

İfadelerin alınması üzerine gözaltına alınan evli ve 3 çocuk babası M.Ş.Y., 22 Mart günü çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı ve cezaevine kondu.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Mardin

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir