iOS 17, iPhone kilit ekranlarında sürpriz yapacak!

Apple, iOS 17 ile iPhone için Amazon Echo Show veya Google Nest Hub'dakilere benzer yüksek kontrastlı widget'lar gösterecek gelişmiş bir kilit ekranı sunacak.

Yayınlanma:
iOS 17, iPhone kilit ekranlarında sürpriz yapacak!

Apple'ın Eylül ayında gelen iOS 17 işletim sistemi güncellemesiyle iPhone kullanıcılarını bir sürprizi var. Cihazı akıllı bir ekrana dönüştürecek yeni bir kilit ekranı karşımıza çıkacak. Bloomberg'den gelen raporlara göre, takvim öğelerini, bildirimleri ve diğer ayrıntıları Amazon Echo Show veya Google Nest Hub'ı anımsatan yüksek kontrastlı bir düzende görüntülemek mümkün olacak. Ayrıca yeni kilit ekranı, Google'ın 2019'da Android 10'da tanıttığı ekrandan daha gelişmiş olacak ve Amazon Fire tabletin bir özelliği ile karşılaştırılabilir.

iOS 17 güncellemesinin 5 Haziran'daki Dünya Çapında Geliştirici Konferansı'nda (WWDC23) sunulması bekleniyor ancak Apple her zamanki gibi yorum yapmadı. iPad'in benzer bir özelliğe sahip olup olmayacağı belli değil, ancak iOS 17 güncellemesinin, widget'lara odaklanan büyük bir watchOS yeniden tasarımı da dahil olmak üzere canlı bilgileri ortaya çıkarmaya yönelik daha büyük bir girişimin parçası olduğuna inanılıyor.

ios-17-iphone-kilit-ekranlarinda-surpriz-yapacak.webp

Akıllı ekranlar açısından şirketten gelen tek haber bu değildi elbette. Apple'ın monte edilebilir bir ekran içerebilecek birkaç akıllı ev cihazı geliştirdiği söyleniyor. Ek olarak, iOS 17'nin, en azından bazı ülkelerde uygulamaların dışarıdan yüklenmesi ve SharePlay video işbirliğinde iyileştirmeler gibi bir dizi önemli değişiklik içerdiğine inanılıyor.

Akıllı ekranların ve özelleştirilebilir pencere öğelerinin birleşimi sayesinde iPhone, Apple'ın kullanıcı deneyiminin merkezi haline gelebilir. Ek olarak bir akıllı ekran deneyimi eklemek, özellikle daha kişiselleştirilmiş ve sezgisel bir deneyim arayanlar için Apple ürünlerinin çekiciliğini artırabilir.

ios-17-iphone-kilit-ekranlarinda-surpriz-yapacak1.webp

Kilit ekranında görüntülenen bilgiler kısmen veya tamamen kişiselleştirilebileceğinden, akıllı kilit ekranının haber servisleri ve haber sağlayıcıları üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Ayrıca kullanıcılar cihazın kilidini açmaya gerek kalmadan anında ilgili bilgileri alabilirler. Bununla birlikte, reklamların akıllı kilit ekranına nasıl entegre edileceği ve bunun kullanıcı deneyimini nasıl etkileyeceği henüz belli değil.

Akıllı kilit ekranının eklenmesi, iPhone için daha ileri bir evrim olabilir ve Apple'ın yüksek kaliteli ve yenilikçi ürün ve hizmetler sağlayıcısı olarak konumunu sağlamlaştırabilir. Kullanıcılar kişiselleştirilmiş ve verimli bir deneyim yaşarken, haber ve bilgi servis sağlayıcıları da kullanıcılara daha verimli ve etkin bir şekilde ulaşabilecek. iPhone'un akıllı kilit ekranının Apple'ın işi üzerinde uzun vadede olumlu bir etkisi olup olmayacağı henüz belli değil.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler