İşaret Dili ile Söylenen Çanakkale Türküsü Duygu Dolu Anlar Yaşattı


18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü vesilesi ile Kars’ta bulunan Fahrettin Kirzioğlu Bilim Sanat Merkezi öğrencileri bir anma programı düzenledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürü Hasan Demir, öğretmenler, öğrenciler ve ailelerin katılımı ile gerçekleşen anma töreni, Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonunda düzenlendi. Düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Fatih Özkesemen Kuran-ı Kerim okuması ile başladı.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tülay Mollaveisoğlu Akçay tarafından, günün anlam ve önemini konuşması yapılırken öğretmenin Çanakkale’yi vücut diline ve ses tonuna da yansıtması ayakta alkışlandı.

Öğrencilerden Deniz Öztürk, Ece Kızılkaya, Efe Aktaş ve Onur Altay “Çanakkale” şiirleri seslendirdi. Sınıf Öğretmeni Ali Kasım Bulut’un hazırladığı ‘Çanakkale’ konulu sinevizyon gösterisinden sonra Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Tülay Mollaveisoğlu Akçay, Nurdane Tepebaş, İngilizce Öğretmeni Emine Arslan ve Matematik Öğretmeni Zeynep Şimşekler tarafından hazırlanan oratoryoyu öğrenciler sahneledi.

Müzik Öğretmeni Belma Karakurt’un hazırladığı programda, öğrencilerin koro olarak seslendirdiği, yine öğrencilerden Bera Demirci ve Kübra Altun’un solistliğini yaptığı Şef Irmak Çantay yönetiminde Çanakkale Türküsü işaret diliyle sunuldu. Salonun bir anda sessizleştiği gösteri boyunca katılımcılar türküye yoğunlaşırken, tüm dikkatlerini de el işaretlerine verdi.

Programın sonunda tüm katılımcılara Çanakkale Savaşı döneminde yemek bulunamadığı için sadece buğday haşlanmasıyla yapılan yağı, tuzu, baharatı olmayan çorba ikram edildi.

5haber.com  |  Kars
DHA

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.