İslam Memiş Konuştu Yatırımcılar Dinlesin! Yaz Ayına İşaret Edildi

Altın ve para piyasa uzmanı İslam Memiş’ten beklenen haber geldi. Euro, dolar, gram altına dair merakla beklenen kritik açıklamalarına yer verdi.

Yayınlanma:
İslam Memiş Konuştu Yatırımcılar Dinlesin! Yaz Ayına İşaret Edildi

Döviz piyasalarında son durum an be an takip edilirken, doğru kararlar verilmek isteniyor. Bu nedenle hata yapılmak istemeyen yatırımcılar ekonomistlerden gelecek habere gözünü dikmiş durumda. Piyasadaki gelecek hakkında şimdiye kadar yapmış olduğu yorumlarla yatırımcıların daha doğru bir karar almasında rol model olan piyasa uzmanı İslam Memiş’ten yeni bir açıklama geldi.

Altın ve para piyasasında son durumun ne olabileceğine dair yeni kritik değerlendirmelere imza atan İslam Memiş, yaza kadar beklenmesinin daha doğru olacağını savundu. Özellikle şu günlerde piyasadaki kesinliği sağlayacak bir başka gelişmelerden biri FED’ten gelecek karar olacak. FED’in açıklamasıyla bile piyasadaki hareketli sürece başlanmış olunurken, alınacak kararların daha da keskin belirleyici bir rol oynayacağı söylendi.

İslam Memiş: Yaz Ayında Piyasa Daha Fazla Hareketlenecek

Şu sıralar piyasalardaki dengesizliğin normal olduğunun altını çizen Memiş, yaz ayında piyasanın çok daha fazla hareketlenme durumu olacağını söyledi. Piyasa hareketliliği ile ilgili tahminlerinde bulunan Memiş, yaz ayının getirisinin çok fazla olacağı düşüncesinde olduğunu belirtti. Altın alımının şu günlerde fırsat niteliği taşımış olduğunun altını çizen İslam Memiş, altın fiyatlarının geniş bant aralığında gezmiş olduğunu söyledi.

Altındaki yaşanan düşüşlerin alım konusunda son derece önemli bir fırsat olacağını söyledi. Altın alımında harekete geçilebileceğini fakat bozdurma konusunda biraz daha beklenmesinin aha doğru olacağı söylendi.

Altın Geniş Bant Aralığında!

Altının yaşadığı düşüşlerin altın almak isteyenler için önemli bir hamle olduğunu söyleyen Memiş, satım konusunda aceleci davranmamasının daha doğru olacağı belirtildi. Ons altının toparlanması 1880’ni bulabileceğini söylerken, altınım geniş bant aralığında seyrediyor olması da her an her şeyin olabilme potansiyelini yaratmasına neden olduğu açıklandı. Hızlı bir toparlanma sürecine girme durumunun olabileceğini tekrardan satışlarda yüksekliğin yaşanabilme olasılığının olabileceği söylendi. Bu nedenle altında geniş bant aralığının devam edecek olmasından dolayı aceleci davranılmaması konusunda uyarılarda bulundu.