İstanbul ve Kayseri Saldırılarını Gerçekleştirilen Teröristlerin Kimlikleri Açıklandı

İstanbul’da ve Kayseri’de meydana gelen patlamaları gerçekleştirilen teröristlerin kimlikleri açıklandı.

İstanbul Beşiktaş’ta 10 Aralık’ta Beşiktaş-Bursaspor maçı çıkışı çevik kuvvet polislerine, Kayseri’de ise 17 Aralık’ta çarşı iznine çıkan askerlere yönelik Erciyes Üniversitesi yakınlarında düzenlenen hain saldırıları üstlenen bölücü terör örgütü PKK, bu eylemleri yaptığını ileri sürdüğü ‘canlı bomba’ teröristleri açıkladı.

PKK’ya yakın internet sitelerine göre, 10 Aralık’ta İstanbul Beşiktaş’taki bombalı terör saldırılarını, Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı ‘Şervan Şoreş Derveş’ kod adlı 27 yaşındaki Kadri Kılınç ve Şanlıurfa Suruç nüfusuna kayıtlı ‘Andok Serhat’ kod adlı 30 yaşındaki Burak Yavuz gerçekleştirdi. Terörist Kadir Kılınç’ın bomba yüklü otomobili infilak ettirdiği, Burak Yavuz’un da üzerideki patlayıcıyı infilak ettiren terörist olduğu ileri sürüldü.

Yine bölücü örgütün internet sitelerinde, Kayseri’deki 1’inci Komando Tugayı’nda vatani görevlerini yapan ve çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu halk otobüsüne 17 Aralık’ta bombalı araçla saldıran teröristin de Van Özalp nüfusuna kayıtlı ‘Çektar Kebat’ kod adlı 26 yaşındaki Kasım Yıldırımçakar olduğu yer aldı.

Gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir