Justin Bieber’i Türkiye’ye getireceğiz deyip Van der Wiel 4.5 milyon dolar dolandırdı

Son dakika haberi geldi. Alınan son bilgilere göre Fenerbahçeli futbolcu Gregor Van der Wiel , 4,5 milyon dolar dolandırıldığını söyleyerek polise başvuruda bulundu. Avukatı ve yanındaki bir kadınla birlikte Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine gelerek ifade veren Fenberbahçe’nin tecrübeli sağ bek oyuncusu Van der Wiel kendisini dolandırdığını iddia ettiği Ümit A.’dan şikayetçi oldu.

Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Van der Wiel, birlikte iş yapma vaadiyle kendisinden sürekli para isteyen Ümit A.’nın toplamda 4,5 milyon dolar para aldığını ve ancak vaatlerini yerine getirmediğini belirtti. Ünlü futbolcu poliste verdiği ifadesinde “Türkiye’nin insanlarını çok seviyorum. Buraya geldikten birkaç ay sonra Ümit A.’la tanıştım. Bana iş yapmayı teklif etti. Organizasyonlar düzenleyip boksör Floyd ve justin Bieber gibi ünlüleri Türkiye’ye getirecektik. Benden farklı zamanlarda devamlı para aldı. Ancak hiçbir vaadini yerine getirmedi. Parayı ona sorduğunda beni ‘Burası Türkiye kendine dikkat et’ diyerek tehdit etti.” dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde yaklaşık 2 saat kalan futbolcu Van der Wiel daha sonra bir açıklama yapmadan avukatı ve yanındaki kadınla birlikte binadan ayrıldı. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı, Ümit A.’nın yakalanması ve ifadesinin alınması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, spor haberlerinden, ekonomi haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir