Kahramanmaraşlı Tankçı Astsubay Başçavuş Ökkeş Karaca Şehit Oldu

Suriye’nin kuzey bölgesinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatında önceki akşam gerçekleşen DEAŞ saldırısında 14 askerimiz şehit oldu. Şehit olan askerlerimizden Tankçı Astsubay Başçavuş 25 yaşındaki Ökkeş Karaca’nın, şehadet haberi Kahramanmaraş’ta bulunan baba ocağına ulaştırıldı.

En ucuz Maske

Kahramanmaraş’ın Merkez Onikişubat İlçesi’ne bağlı olan Kale Mahallesi’nde ikamet etmekte olan şehidin annesi Şerife Karaca, askeri yetkililerin verdiği acı haberle büyük bir üzüntü yaşadı. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği şehit annesini, yakınları ve askeri yetkililer teskin etmeye çalıştı. Acı haberi duyan şehidin yakınları ve komşuları da Türk bayrağı asılan eve akın ederek, taziye dileklerini iletmeye başladı. 2012 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dahil olan ve Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde görev yaparken Fırat Kalkanı operasyonuna katılan Ökkeş Karaca’nın babasının bir süre önce vefat ettiği belirtildi. 5’i kız 9 kardeşi olan bekar Ökkeş Karaca, Kahramanmaraş’ta düzenlenecek tören ardından toprağa verilecek.

5haber.com ekibi olarak Fırat Kalkanı Harekatında şehit olan askerlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına vu yüce milletimize başsağlığı diliyoruz.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Kahramanmaraş
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir