Kamuya Alım Mesaisi Başladı 52 Personel Alınacak!

Lise, önlisans ve lisans mezunları buraya. Kamuya 52 personel alımı yapılacak olduğunun müjdesi geldi.

Yayınlanma:
Kamuya Alım Mesaisi Başladı 52 Personel Alınacak!

Kamu’da çalışmak isteyenleri mutlu edecek güzel alımlar gelmeye devam ediyor. Mülakat şartı olmadan kamuya memur alımı yapılmaya başlanacak. Memur olmak isteyenleri sevindirecek güzel gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Bu sayede memuriyette çalışmak isteyenlere yönelik birbirinden güzel personel alımları sunmaya devam ediliyor. Kamuya lise, önlisans ve lisans mezunlarının alımı yapılacak.

Kamu sektöründe çalışmak herkes açısından son derece önemli. Çünkü devlet himayesi altında çalışma imkanı sağlanmış olacak. Bu konuda son dönemde güzel gelişmeler yaşanmaya devam edilirken mülakat şartı olmadan kamuya 52 personel alımı yapılacağına dair duyuru yapıldı.

Farklı Branşlarda Toplam 52 Memur Alımı

Farklı branşlardaki ihtiyaçların kapatılması amacıyla 52 memur alımı yapılmaya başlanacak. Samsun Üniversitesi sözleşmeli memur alımını yapacak olduğunu berlirten kurumlar arasında yer aldı. KPSS puan türü baz alınarak mülakat şartı olmadan atama işlemleri yapılmış olacak. Başvuru sahipleri için önemli olan konulardan biri KPSS’de ne kadar puan aldığınız olacak. KPSS’de almış olduğunuz puanlar doğal olarak alımlarda bir adım daha öne çıkmanıza neden olacak.

KPSS puan türüne göre alımların yapılacak olduğunun açıklandığı ilanda, 52 farklı kadroda alımlar yapılmaya başlanmış olacak. Başvuru yapacak kişiler, kurumun istedikleri şartları mutlaka taşımaları gerekiyor. Bu şartlara göz attığımız zaman şu şekildedir;

  • DMK’daki şartların taşınmasını sağlamak
  • TC vatandaşı olmak
  • Kamudan herhangi bir nedene bağlı olarak çıkarılmamış olmak
  • Sosyal güvenlik kurumundan emekli ya da malulen aylık almıyor olmak

Yukarıda belirtilen özel koşulları kapsayanların başvurularını kolayca yapacaklarını söylemeliyiz. Böylelikle başvuru şartlarını temsil eden adaylar anında memur olarak ilgili kurumda çalışma hakkına sahip olacak.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Kamu sektöründe çalışmak üzere açılan ilanda son başvuru şartları bir hayli önemli oluyor. Samsun Üniversitesi tarafından alınacak 52 farklı kadrodaki memur alımlarında başvuru tarihi 14 Mart itibariyle son bulacak. 14 Mart 00:00’a kadar başvurularınızı yaparak kurumda memur olma şansı elde edebilirsiniz.