Kayseri’de 13 yaşındaki kız kardeşine cinsel istismarda bulunan kişi tutuklandı

Kayseri’de yaşanan korkunç olayda, alkollü olarak geldiği evde 13 yaşındaki kız kardeşi H.B.B.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 25 yaşındaki Durmuş B. hakkında mahkeme kararını verdi. Mahkeme, 13 yaşındaki kız kardeşine cinsel istismarda bulunan Durnuş B.’yi 12 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Geçtiğimiz Kasım ayında meydana gelen olayda, işsiz Durmuş B., arkadaşları ile birlikte alkol aldıktan sonra eve geldi ve kız kardeşinin yanında yatmak istediğini söyledi. Ardından kız kardeşine istismarda bulundu. 1.5 ay sonra ağabeyinin yaptığı istismarı arkadaşlarına, daha sonra öğretmenine anlatan H.B.B, durumun polise bildirilmesi üzerine Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülerek ifade verdi. Polis, istismarcı ağabeyi yakalayarak gözaltına aldı. İfadesi alınan Durmuş B. çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan davada tutuklu Durmuş B. ve mağdur kardeşi H.B.B. hazır bulundu. Eve sarhoş halde gittiğini belirten işsiz ağabey, “Alkol nedeni ile hiçbir şey hatırlamıyorum. Kardeşime istismarda bulunmam söz konusu değildir” dedi. Ağabeyinin istismarına uğradığını ileri süren H.B.B., duruşma salonuna kelepçeli olarak getirilen ağabeyini görünce gözyaşlarını tutamadı. Şikayetçi olmadığını söyleyen H.B.B. pedogog eşliğinde verdiği ifadede, olayın arkadaşlarına anlattığı gibi olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, Durmuş B.’yi, kız kardeşine istismarda bulunması nedeniyle ‘Çocuğa cinsel istismar suçundan’ 12 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Kayseri
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir